Zuzana Roithová: Volit jako Malý princ

Prezidentská kandidátka Zuzana Roithová (KDU-ČSL) k favoritům voleb nepatří. Nepřejí jí předvolební průzkumy, které v uplynulých měsících zamořily veřejné mínění virtuálním pořadím kandidátů. Na europoslankyni byl v posledních dnech vyvíjen ze všech možných stran nátlak, aby vzdala kandidaturu a neubírala hlasy Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09).

Zdá se, že Roithová tato volání nevyslyší. Naopak voliče nabádá, abychom volili jako Malý princ a nepodléhali mediálním zkreslením. Podle Roithové bychom se měli ztotožnit s některým z kandidátů, u kterého bude našemu gustu odpovídat jeho program a hodnoty, jež vyznává.

Celý rozhovor jsme publikovali pod titulkem Zuzana Roithová: Nestahujme kalhoty daleko před brodem.

5159 zhlédnutí
10.01.2013|Richard Cortés
See video

Prezidentská kandidátka o rozhodování na základě programu, hodnot a svědomí.

 

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Stávající volební systém děsivě omezuje "menší" kandidáty

Kdyby se hlasovalo tak, že každé kolo vyřadí toho nejslabšího, nebál bych se, že můj hlas propadne, když ho dám někomu, kdo nevypadá na první dvě místa.

 

Kdesi to takto mají, a aby si ušetřili hromadu kol za sebou, tak to srazí do jednoho hlasování, kde každý volič uvede pořadí oblíbenosti kandidátů.

 

Současný systém opravdu nutí k taktizování, volil bych také paní Roithovou, ale přece jen jde o celkový výsledek, tak jsem tu odvahu neměl. Bál jsem se, že se tam protlačí jen takoví dva "nej", že už pak nebudu mít vůbec z koho volit.

...

Je to o vaši připosranosti, o ničem jiném. Máte volit tak, jak je vám srdci nejbližší a vyprdnout se na taktiku. Výmysli o pořadí a několikanásobných kolech jsou jen alibistický kecy toho, kdo se neumí rozhodnout a vymlouvá se na ostatní.

Proč Karel?

A proč zrovna Karlu Schwarzenebergovi? Vždyť Miloš  je lepší. Miloš patří na Hrad. Ne na Kalousek.