Paroubka nechtějí ani v antikvariátu

„Kdyby ta kniha existovala v takovém nákladu, našla by si cestu k nám,“ zkušeně podotkne antikvář z pražských Nuslí. Vysvětluje, že by ji nabídli lidé, kteří ji dostali, nebo si ji koupili v okamžité euforii, bezdomovci, kteří ji vylovili z popelnice... Údajný bestseller Jiřího Paroubka Plnou parou v politice si však do pražských antikvariátů cestu nenašel. Jak by však reagovaly, kdyby si cestu našel? Pokud by to byl hit, jak tomu má nasvědčovat údajných více než 40 tisíc prodaných exemplářů, antikváři by logicky tuto knihu do prodeje uvítali. ČESKÁ POZICE to vyzkoušela.

„Ani náhodou,“ odpovídá paní za pultem antikvariátu, které nabízím zcela nový, vázaný výtisk knihy, na mou otázku, za kolik by byla ochotná dílo prodávané v knihkupectvích za tři stovky odkoupit. Reakce všech navštívených antikvářů byly překvapivě vlažné, někdy pobavené. Pouze v jednom případě jsem se setkal s odmítnutím emotivně zabarveným. „Už z principu ji nevezmu,“ říká jedna z antikvářek. Ostatní odpovědi jsou chladně profesionální. Knihu buď zcela odmítnou, nebo nabízejí řádově desetikoruny. „Máte tam podpis?“ táže se knihkupec z Opatovické ulice. Bez podpisu nemá zájem, s podpisem autora by mi jeho opus vynesl až 30 korun!

Titul knihy evokuje nálepky, které zaplavily Prahu v létě 2005 – hlava Jiřího Paroubka v helmě těžkooděnce s nápisem „PLNOU PAROU BACK“. Vyjadřovaly nesouhlas s brutálním zásahem policie na festivalu Czechtech, který Jiří Paroubek, tehdy jako premiér, schválil. Smlouva s vydavatelem Alešem Ledererem mu zaručila víc než uspokojivou návratnost – čtyři miliony korun za autorská práva. Lederer se teď chytá za nos: Já myslel, že toho prodám sto tisíc kusů... Ptám se na to antikváře z Korunní. „A vy tomu věříte?“ odpovídá otázkou. Sám se může pochlubit ležákem od pana Paroubka, jeho dřívější kniha s cenovkou několik set korun vytištěnou přímo na obálce propadla v Aukru i za korunu.

Co se týká Paroubkovy novinky, antikváři často pochybují, že vůbec byla vytištěna v takovém nákladu. Nejvýznamnější obchody připouštějí prodeje v řádu nanejvýš několik set kusů. Její vydavatel Lederer uvedl, že většinu nákladu si někdo koupil přes internet.

Nepodezřívejme však za každou cenu. Možná tušíme, kdo v tom má prsty. Ale nepředbíhejme a hezky počkejme na Štědrý večer. Třeba pro vás má Ježíšek překvapení! Tak měsíc po Vánocích to znovu omrkneme v antikvariátech.

15701 zhlédnutí
15.12.2011|Richard Cortés
See video

Té knihy se prý prodalo přes 40 tisíc exemplářů. Tak proč ji nikde nekoupí? ČESKÁ POZICE to vyzkoušela v antikvariátech.

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Jak s tím ven

Nevím, jak moc se dá věřit číslům o skutečném nákladu této knihy, nicméně jedna z forem její distribuce byla ta, že byla ZDARMA přibalena k sešitům SUDOKU, které se prodávají na novinových stáncích. Domnívám se, že tak byly tyto výtisky automaticky zahrnuty na stranu prodaných výtisků.....

Podvodník

Ani na moment nepochybuji, že Paroubek přes svý knihy pere černý prachy z politiky. A přesně jak odpovidá jeho naturelu, dělá to na očích celému národu, aby si dokázal jakej je kanón a že na něj nikdo nemá.....

Nemáte pravdu!!!

Nemáte pravdu!!!

Váš deník, že je nestranný? Tak teď tedy ani trochu.

Lidé jsou jako ovce a vy je k ušlápnutosti ještě víc vedete. Chcete z pana Paroubka udělat podvodníka, který údajně chce vyprat 4 mil. a nebo mu alespoň ponížit poptávku po jeho knihách. Je to sprosťárna. S antikvariáty mám také špatné zkušenosti, vím dobře jak to v nich chodí. Jejich snahou je, aby jim knihy člověk nechal zadarmo, protože se mu již nebude chtít se s nimi táhnout zpátky domů. Zisky jsou zisky. Roky mediální kampaně vytvořilo v lidech pokroucený obraz pana Paroubka a i ti, co jsou na pochybách, jak to opravdu je, se pak bojí se svým názorem ukázat. Proto je naštěstí prodej Paroubkových knih převážně umožněn jen anonymě přes internet.

Je to vaše činění logické, většina podnikatelů nechce návrat k proporciálnímu zdanění, jako je tomu všude na západě a k větší ohleduplnosti k chudým či postiženým, což chce pan Paroubek a tak jdou po něm. Chtějí urvat, co se dá bez ohledu na to, co to udělá s odstupem času. Jste směšní a ubozí když neuděláte řádnou a vytrvalou kampaň proti těm, co opravdu kradou ve velkém a těm, co by měli zatýkat a soudit darebáky a nezatýkají je a neodsuzují.

A Vy jako jste nestranný? Tak teď ani trochu!

Buďto jste ten Paroubek Vy sám a osobně, nebo jste zcela duchaprostý omezenec, jehož tvrzení, že "roky mediální kampaně vytvořily v lidech pokroucený obraz pana Paroubka" prokazuje totální slaboduchost. Ale nic není ztraceno: Začít můžete namáčením přirození ve vlažné vodě, to prý v Bohnicích milovníkům Jyrky pomáhá.

"Pokroucený obraz Paroubka" nevytvořil nikdo jiný, než Paroubek sám a není pokroucený, nýbrž pravdivý.

Zdravím Vás a celou tu Vaši kolotočářsko-pinglovskou lobby!

Milý čtenáři

Kampaň proti těm, kteří kradou, zleva nebo zprava, jsou všechny ty ostatní články na tomto serveru. Tento příspěvek se jenom pozastavuje nad tím, kde je těch 40 000 výtisků, když největší distributoři hlásí prodej řádově ve stovkách kusů, a když předchozí knihy se s odřenýma ušima možná prodala desetina. Je mi trochu líto naivního občana, který věří, že o co panu Paroubkovi jde, je „větší ohleduplnost k chudým či postiženým”.  Haló. Je někdo doma?

Milý patrně autore.

Doložte to. To co děláte chápu zatím jen jako další podraz na Paroubka. A co znamená to posměšné Haló. Je někdo doma? Dobrý dojem na mě tedy neděláte. A ta vaše kampaň proti pravým velkým zlodějům? Je to jen na oko a jen takové plácání do vody.

Milý patrně čtenáři,

prosím pěkně jaká kampaň? Kampaň je dle mého vytrvalejší "bojové úsilí, tažení, propagační akce"... Apropos: Jak se Vám vůbec tahle knížka líbila? Chtěl bych to vědět, poněvadž ve svém okolí skutečně neznám nikoho, kdo by si ji za oněch 300 Kč koupil. Poprosím Vás o krátkou anotaci, případně i recenzi. Děkuji. Hezký víkend. rmt

Pane Rychlík,

no, nebudeme tady tančit kolem slova kampaň, kdo mi chce porozumět tak mi určitě porozumí.

Knížka se mi líbila neb splnila mé očekávání, že se více dozvím, co je za tím mrakem lží a pomluv, co celá léta vytvářejí média a politici. A že ve vašem okolí nikoho takového („hloupého“) neznáte? No to dá rozum, vždyť se přeci vědomě či bezděčně houfujeme k sobě do kategorií podle Božího zákona STEJNORODOSTI (snob k snobovi, pravdivější k pravdivějšímu, povrchní k povrchnějšímu, atp.). Pokud byste chtěl argumentovat poukazem, že vás je těch správně usuzujících velká většina, tak v Německu také ve svou dobu téměř všichni hajlovali.

Krátkou anotaci či recenzi (snad jedinou na internetu) vám sem kopíruji, když vás nenapadlo se podívat:

Velmi dobrá kniha osvětlující roli Paroubka v ČSSD a velké politice vůbec a uvádějící na pravou míru mnohá klišé a lži našich medií. 

Paměti Jiřího Paroubka zachycují nejvýznamnější události, momenty a osobnosti, se kterými přišel do styku během svého politického působení od roku 1989 až do současnosti. Těžiště jeho knihy přirozeně spočívá v období od dubna roku 2005, kdy se ujal funkce předsedy české vlády a o rok později i předsedy ČSSD, a to v situaci, kdy tato strana a její vláda byly v nejhlubší krizi s nejnižší podporou veřejnosti. Pod jeho vedením se sociální demokracie stala postupně nejsilnější stranou v zemi, což potvrdily i poslední volby do sněmovny v květnu 2010, i když po nich ČSSD nemohla sestavit vládu. To je celé.

Pokud si myslíte, že jsem straník a tak automaticky helfuji svému vůdci, tak to jste na omylu. Nikdy jsem v žádné straně nebyl a v minulém režimu mě pronásledovalo STB pro odpor k režimu. Teď mám pocit, že tento nový režim i s přispěním vás novinářů, pokud nedojde k obratu, nás takové, znovu bude pronásledovat.

Je to směšné a ubohé, něco pošpinit a zdupat a při tom si to ani nepřečíst. Nikomu to nevnucuji, ale jen fér protivník a oponent ví, že pokud chce správně proti někomu bojovat, tak si jej alespoň dobře přečte.

ad kampaň

Vážený pane J.,

už se prosím upokojte. Polemizujete s něčím, co jsem nikdy neřekl, nevyřkl ani netvrdil, natož pošpinil či podupal, jak píšete. Vytváříte si nenávist sám v sobě. Knihu jsem nehaněl, takže nechápu, proč bych ji měl mít přečtenou. Slušně jsem se Vás zeptal, jaká je. Nad nikoho se nevyvyšuji ani neinklinuji k snobům etc., ale skutečně v mém okolí čtenáře této knihy neznám... Uráží mne styl Vaší debaty, urážky, předpojatost, zmínky o hajlování i Vaše podvědomá obrana sebe sama jako pronásledovaného StB atd.

Klid v duši a pěkné Vánoce, rmt

Urazil jsem Vás?

Asi máte pravdu, příliš jsem se do Vás opřel, ale pozor, nebylo to zlostné, je to jen taková moje typická otevřenost a ostřejší forma projevu nesouhlasu. Jsem zrozením Beran a rád strhávám druhým masku slušnosti a početnosti, aby se ukázala ta pravá podstata. Pokud se někdy zmýlím, tak se přece mohu omluvit. Také Vám přeji klid v duši /i v tom na povrch klidném a slušném člověku to často může vřít :-) / a pěkné Vánoce.

Milé...

..připomíná mi to hromadné nakupy CD s tvorbou konšela bratského(ve srovnání s géniem průměrnosti jp pouhého obvodového přeborníka).

Moc pěkný, ale...

Moc pěkná reportáž, ale Ježíška bych z nekalosti "Paroubek do každé domácnosti" vynechala. Chudák se k nám táhne s plným báglem Jobse a Vy tohle...

Takováto reportáž

vydá za deset politologických studií. A je to současně dobrý indikátor pro orgány činné v trestním řízení, zabývající se praním peněz. Skvělá práce!

Plnou parou v politice aneb

Plnou parou v politice aneb jak vyprat 4 mega snadno a rychle?:-)))