Nesmrtelné klišé: Exotický pan „nikdo“

Důvěřivci, kteří investovali do čtvrtečního vydání Reflexu, domnívajíce se, že se dozví něco nového o prezidentském kandidátu Vladimíru Franzovi, mohli být právem zklamáni. Už titulek na obálce „Jára da Franzenstein – máme rádi exoty” napovídal, jaký aspekt kandidatury bude zejména reflektován. Je s podivem, že tématika Franzovy tatuáže zůstává vděčným tématem médií, jako by na komplexní osobnosti autoři nedokázali uchopit jiný aspekt, nebo se obávali, že jej nepochopí čtenářstvo. V případě tohoto článku Petra Koláře šlo o příběh typu Pygmalion, ve kterém partička mladých nadšenců dokázala vypálit rybník všem PR agenturám a z „nikoho“ vykřesat kadidáta, který nepřehlédnutelně boduje ve volebních průzkumech.

Vladimír Franz právě ve Státní opeře připravuje svoji novou operu Válka s mloky. Přesto vyhověl naší žádosti o neplánované setkání, aby na opus Reflexu reagoval; odehrálo se po zkoušce, a to v kavárně Louvre. Často bylo přerušováno hosty, kteří k Vladimírovi přicházeli, aby mu vyslovili podporu, nebo ho požádali o autogram. Přístup Reflexu pojmenoval Franz jako něco, za co by se „bulvár musel stydět”. Respektovaný profesor a skladatel, autor operních děl má opravdu daleko do pokérkovaného nýmanda. Autorovi se pravděpodobně do takové stylizace nehodilo zmínit fakt, že opera Válka s mloky má shodou okolností premiéru právě den před prezidentskou volbou. A přestože nikdy nebyla součástí kampaně, vyjadřuje se i k aktuálním společenským tématům. Udělat z občanského kandidáta, za kterého se „postavilo” přes 80 tisíc lidí, týden před volbou jakousi kuriozitu, je nekorektní.

6143 zhlédnutí
04.01.2013|Richard Cortés
See video

Vladimír Franz o posledním článku v Reflexu, své nové opeře a hranici fyzických sil.

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Kandidatura jako levná sebereklama?

Kandidátů mohlo být více, řada lidu soudě podle spamu do mé pošty, má energie na rozdávání. Hravě by si obešla republiku s lejstrem a podpisy dodala, troje čtvery podrážky by měly stačit. Lidi vděční za návštěvu koupí i vysavač, natož jen podpis. Ale dotyčným došlo, že jednak nemají šanci a potom ani prezidentovat nechtějí. Více či méně skrytý odpor byl u kandidátů mnohých reálných. Ono je to fakt o tom, deset let kout pikle s utkvělou představou. Tak bych rozuměl i hrubostem vítěze, sám se musel pokořit, investoval vše, zatímco JJ kníže to bral poněkud lehce. Lidu u nohou neležel. A to p. Zeman ani nemusel nabídnout levnější dlabanec, snad až při poklesu preferencí. Ani pivo do kašny na staromák neslíbil, to pro korunovační průvod tam bylo víno i. Tedy asi už tam ta kašna ani není, jsou tam stánkaři.

Pan profesor V. Franz

Pan profesor V. Franz mě stále mile překvapuje. Je skutečně velkou lekcí pro mě i ostatní, že nelze člověka šmahem odmítnout jen proto, že se nechal potetovat atp. Na Hrad se asi neprobojuje (já volím pana knížete), ale rozhodně se tam případně neztratí!

...

A neodsuzují ho lidé i proto, že je naprosto neschopen se veřejně srozumitelně vyjádřit k čemukoliv??  Nebo vy jste neslyšel  jeho  projevy, veřejné názory bez hlavy a paty?? Skutečně vám připadá normální mít omalovánku na ksichtu a s tímto výtvorem reprezentovat Českou republiku?

Skoro bych s Vámi souhlasil,

ale tou poslední větou jste to bohužel pohřbil.

Pane Vladimíre Franz

nakonec jsem se dopátral i  o Vás alespoň něco málo, a to hlavni vyjadřujete Sebe samého. Jsem Váš příznivec – ne vzhled leč lidská duše a mysl je základ hodnocení člověka. Já se k tomu hlásím.  

....

On se s tím tetováním narodil?? Rozhodl se sám si pomalovat tělo a tím něco vyjadřuje. Připadá vám tímto  rozhodnutím jako normální člověk?

Reflex byl kdysi vynikající, úžasný časopis,

měl jsem jeho předplatné. Ale čím dál tím více se ukazuje, že dnešní Reflex se pod pláštěm objektivity snaží o podporu stávajících korupčních struktur. Od ledna již Reflex neodebírám.

Pouze poznámka..

Poznámka – pokus vložit svobodný názor č.II Víte- víme kdo je spolumajitelem zmíněného časopisu – říkají mu Karlíku, shodou okolnosti „chodí“ kolem Hradčan! 

Reflex nepotrebuji........

Kdo by cetl páchnoucí ponozky a posrané slipy??????????? Jedine Bezponozka..........