Vladimír Meier

Finance
Vladimír Meier|03.03.2014

Vzestup a pád největší bitcoinové burzy Mt. Gox

Události kolem bitcoinové burzy Mt. Gox, která se již delší dobu potácela v problémech, v posledních dnech vygradovaly a zanechaly tisíce zákazníků jejich osudu. Mt. Gox přitom byla jednou z prvních a dlouho také největší bitcoinovou burzou a požívala bohužel nezaslouženou důvěru. Jak se však ukázalo, její manažer byl spíše hacker než obchodník a s peněžní institucí takového rozsahu si nevěděl rady, píše Vladimír Meier.

Reakcí:2
Finance
Vladimír Meier|01.02.2014

Není horník jako horník aneb Jak se těží bitcoiny

Bitcoiny se dají, s nasazením čím dál složitější techniky, těžit skoro jako zlato nebo diamanty. Bitcoinoví „horníci“ mají ovšem v celém systému mnohem důležitější funkci než horníci v dolech – bez nich by totiž nemohly fungovat ani bitcoiny, které už byly dávno vytěžené. Jak vlastně „těžba“ digitální měny probíhá a co nastane po jejím vytěžení v roce 2140, popisuje Vladimír Meier.

Reakcí:30
Finance
Vladimír Meier|02.01.2014

Jak se kradou bitcoiny

Digitální měna bitcoin se čím dál častěji stává mediálním tématem. Hlavně od té doby, co její hodnota za posledních pár měsíců vzrostla mnohonásobně a „peněženky“ jejích majitelů nabyly objemů, které jsou zajímavé jak pro spekulanty, tak pro zloděje všech kategorií. Ale jak je vůbec možné ukrást něco, co je jen digitálním shlukem nul a jedniček a co se může libovolně často kopírovat? Analyzuje Vladimír Meier.

Reakcí:7
Podnikání a trhy
Vladimír Meier|24.12.2013

Pražské turbo a taxíky v Budapešti

V Budapešti panovaly donedávna v taxislužbě podobné poměry jako v Praze, ale budapešťský dopravní podnik s tím od 1. září učinil poměrně krátký proces. Člověk se musí ptát, proč to v Budapešti jde a v Praze ne? Píše Vladimír Meier.

Reakcí:5
Podnikání a trhy
Vladimír Meier|03.12.2013

Registrační pokladny: Abychom zase nevymýšleli cestu à la Jára Cimrman

V koaličním vyjednávání ČSSD a hnutí ANO hrají důležitou roli registrační pokladny. Návrhy na jejich zavedení tu v minulosti sice byly, ale do praxe se je uvést nepodařilo. Paradoxně to vypadá, že jsme si tím ušetřili spoustu práce a nákladů. Na světě už jsou totiž pokladny druhé generace. Pokud se vznikající vláda poučí z chorvatských a maďarských zkušeností, bude možné tuto novou technologii poměrně rychle zavést, píše Vladimít Meier.

Reakcí:14
Politika
Vladimír Meier|29.11.2013

Volíme si poslance, nebo ministry?

Mezi parlamentem a vládou by ideálně neměly existovat žádné personální vazby, ministři by neměli být zároveň poslanci. Už jen proto, že je dost těžké kvalitně zastávat oba pracovní poměry najednou, ale ještě víc proto, že ministři, kteří jsou zároveň poslanci, se nacházejí v konfliktu zájmů, protože by měli kontrolovat sami sebe, píše Vladimír Meier.

Reakcí:5
Politika
Vladimír Meier|02.11.2013

Jak sesadit prezidenta

Miloš Zeman po rázném nástupu do funkce pokračuje v zásadním ovlivňování politické scény. Řada politiků s tím má čím dál větší problém a možná není daleko doba, kdy se ho pokusí odstavit. Možnosti parlamentu jsou sice omezené, ale existují, píše Vladimír Meier.

Reakcí:53
Politika
Vladimír Meier|21.08.2013

Sněmovna nerozpuštěná, ale rozprchlá

Jestliže ve sněmovně doopravdy zůstaly nějaké zákony, jejichž projednávání je krátce před ukončením a jsou tak důležité, že kvůli nim se poslanci zdráhali dolní komoru rozpustit, měli by teď využít čas, který jim zbývá. Zodpovědně a pilně zasedat od rána do večera.

Reakcí:3
Politika
Vladimír Meier|12.08.2013

Kalousek tentokrát nebyl u Moravce ve střehu

V nedělních Otázkách Václava Moravce byl Miroslav Kalousek méně ve střehu, než je u něho obvyklé. Podle exministra financí a místopředsedy TOP 09 je znakem demokratické strany to, že má v čele nezpochybnitelnou autoritu, která může kdykoli zasáhnout do demokratického rozhodovacího procesu. Pronese-li podobnou větu aktivní politik v netotalitní zemi, začínají blikat výstražná světla.

Reakcí:6
Politika
Vladimír Meier|18.07.2013

Vláda bez důvěry jako posun k parlamentní demokracii

V situaci, kdy tu máme vládu bez součinnosti jakýchkoli parlamentních stran a s velkou pravděpodobností i bez jejich důvěry, se k ideálu demokratické dělbě moci přibližujeme daleko víc, než tomu bylo u předchozích vlád. Kabinet za sebou nemá parlamentní ani senátní většinu, ani v ní nesedí žádný poslanec, může tedy celou svou pozornost soustředit na vládnutí a zákony přenechat parlamentu, píše Vladimír Meier.

Reakcí:8

Vzkazy

dotaz

Dobrý den,

zajímala by mne následující informace:

Pokud se říká, že počet Bitcoinů je konečný a omezený (tzn. to, co lze ještě "vydolovat"), ale na druhou stranu je možné Bitcoiny nenávratně zlikvidovat (ztrátou klíče, nebo vymazáním dat), znamená to, že Bitcoinů bude nakonec v oběhu méně, než bylo původně plánováno?

Nebo dojde na nějakou dodatečnou "emisi"?

Pokud jich bude méně, jaký dopad to bude mít na fungování této měny (kromě růstu ceny na BCburze)?

Díky za odpověď,

Bílek

matematika volby

Celý výběr podpisovývh archů má ještě jeden drobný zádrhel.

 

ARCHY BYLY NASKENOVÁNY a převedeny do digitální formy rozpoznávačem textu s chybou cc 19%. Takto digitalizované texty byly poté konfrontovány s registry obyvatelstva. (Proto asi u kandidáta Zemana nenašli háček v adrese.)