Václav Vlk

Energetika
Václav Vlk|12.06.2012

Bohaté Německo na cestě k energetické chudobě

V Německu vzniká vrstva lidí, kteří nedokážou zaplatit účet za elektřinu, neboť její cena neustále roste kvůli podpoře obnovitelných zdrojů. Dle některých zdrojů se to týká až desítek tisíc domácností. Energetická politika spoléhající na obnovitelné zdroje (OZE) vytváří v bohatém Německu dosud neznámé politické a sociální problémy.

Reakcí:8
Evropa
Václav Vlk|01.05.2012

Šílená vize pro Evropu: střet generací kvůli práci

V celé Evropě nemá víc než 20 procent mladých lidí šanci získat pracovní místo, na jihu až 50 procent. Nenajde-li Evropa řešení pro svůj pracovní trh, nebude se příští boj odehrávat mezi proletariátem a kapitálem, ale mezi starými zaměstnanými a mladými nezaměstnanými. Ekonomika i společnost jsou zralé na systémovou změnu. Zdá se však, jako by Brusel vyznával heslo Po nás potopa, píše Václav Vlk.

Reakcí:10
Evropa
Václav Vlk|29.04.2012

Nad Evropou hřmí muslimská bouřka. Anders Breivik je „začátek odporu“.

Od 16. dubna se koná soud s norským atentátníkem. Je to vrah, ale výstřední lidé často vidí do budoucna. V tomto případě až bude v Evropě ještě víc muslimů. Proč tato masová vražda Evropu natolik vyděsila? Protože šlo o chladnokrevné vraždy mladých lidí? Protože to v naší kultuře považujeme za obzvlášť zavrženíhodné? Protože zločinec je Evropan? Na tyto otázky se pokouší odpovědět Václav Vlk.

Reakcí:106
Evropa
Václav Vlk|02.04.2012

Španělsko: Boj zaměstnaných proti nezaměstnaným

Španělské odbory nevedly generální stávku 29. března kvůli vyššímu počtu pracovních míst, ale především proti snadnějšímu propouštění: aby „staré“ a zaměstnané nemohli nahradit „mladí“ nezaměstnaní. „Staří“ totiž postupně ztrácejí klídek. A vedle nich vyrůstá „mladá“ ztracená generace, jež nemá budoucnost, je špatně a nevhodně vzdělaná a má dluhy z minulosti. Dost děsivý koktejl, píše Václav Vlk.

Reakcí:1