Patrik Nacher

Finance
Patrik Nacher|16.11.2013

Zpackané sKarty: Kdo ponese hmotněprávní odpovědnost?

Počet různých změn, revizí či dodatečných úprav projektu sKaret jen podtrhuje fakt, že příslušní odpovědní politici a úředníci museli hned na startu vidět, že není vše v pořádku. Jde doslova o učebnicový příklad, kde by měla být vyžadována zodpovědnost konkrétních lidí, nejen politická, ale i hmotněprávní. Aby vše opět neskončilo po česku – tedy že škodu více než 200 milionů korun „zacvaká“ erár, píše Patrik Nacher.

Reakcí:2
Politika
Patrik Nacher|29.10.2013

2013 – přelomový rok pro spotřebitele i voliče

Čeští občané, alespoň nezanedbatelná část z nich, přestávají být ovce, komentuje Patrik Nacher. Svědčí o tom jejich aktivita nejen v souboji o nižší bankovní poplatky, ceny energií či telefonování, ale i rozhodování ve volbách.

Reakcí:4
Podnikání a trhy
Patrik Nacher|07.07.2013

Česká dálnice je přece k něčemu dobrá!

Jak měřit kvalitu pozemní komunikace navrhuje na základě své nedávné zkušenosti Patrik Nacher.

Reakcí:1
Politika
Patrik Nacher|19.03.2013

Konec anonymních akcií? Politici vymýšlejí úhybné manévry.

Podle Z-Indexu, který monitoruje veřejné zakázky, proteklo firmami se skrytými vlastníky za poslední čtyři roky 123 miliard korun. Kde peníze skončily? Kdo ví, třeba u samotných vyhlašovatelů zakázek. „Se zamezením přístupu skrytých vlastníků k veřejným prostředkům benevolence tří možností při přeměně anonymních akcií příliš nezatočí,“ komentuje nedávno přijatý zákon Patrik Nacher.

Reakcí:2
Politika
Patrik Nacher|13.01.2013

Karlovy paradoxy

Jakkoliv je součástí české vrcholové politiky posledních dvaceti let a samozřejmě i současné vlády, která je nejméně populární vládou od roku 1989, je lidmi nahlížen zcela opačně. Volit Karla Schwarzenberga je dnes zkrátka „in“, i přesto, že to pro mnohé z nás je jen volba menšího zla.

 
Reakcí:64
Politika
Patrik Nacher|11.01.2013

Co nám o kandidátech prozradila závěrečná superdebata

V první přímé volbě prezidenta dostali občané příležitost vybírat z vysokého počtu uchazečů o nejvyšší státní funkci. Určitým vodítkem mohla být závěrečná televizní debata všech kandidátů ve čtvrtek v České televizi. Komu se v ní podařilo zabodovat, a kdo naopak výrazně zklamal? Rozebírá Patrik Nacher, který v minulosti působil mimo jiné jako mediální poradce vrcholných politiků.

Reakcí:8
Ekonomika
Patrik Nacher|04.01.2013

Milý ovčane, vítej v roce 2013!

Co jsme se dozvěděli už loni o tom, jaké „pěkné“ změny nás letos čekají? A co jsme se dozvěděli hned na počátku roku 2013? Například, že největší odpůrce amnestií Václav Klaus vyhlásil amnestii nebývalých rozměrů a navíc se jako největší kritik EU a evropských institucí při obhajobě její části odvolává na Evropský soud pro lidská práva, píše Patrik Nacher.

Reakcí:7
Politika
Patrik Nacher|07.11.2012

Pane Nečasi a spol., je toho právě dost!

Drtivou volební porážku si koaliční strany přečetly tak, že i nadále budou jako smyslu zbavené prosazovat nesmyslné zvyšování daní, nepromyšlenou penzijní reformu či církevní restituce. Hledaly, až našly stoprvního poslance, namísto aby pro tyto normy hledaly podporu 120, 130 poslanců, což by konečně bylo zodpovědné.

Reakcí:66
Ekonomika
Patrik Nacher|23.10.2012

Časté změny daní jsou projevem zoufalství

Zdravý vývoj společnosti vyžaduje stabilní podnikatelské prostředí a předvídatelnost. Jenomže vládá nyní provádí přesný opak. Typickým příjklad je nejistota ohledně sazeb daně z přidané hodnoty od příštího roku. Majitel serveru BankovniPoplatky.com Patrik Nacher vyzývá: vážení politici, přestaňte už kouzlit s daňovými sazbami a podržte nastavený daňový systém beze změn alespoň dva roky!

Reakcí:7
Finance
Patrik Nacher|12.09.2012

Kalouskův nesmysl roku: černá listina neplatičů DPH

Ministerstvo financí navrhuje, že stát bude zveřejňovat seznam neplatičů daně z přidané hodnoty. A nezůstává jen u toho – kdo bude obchodovat s firmou, která je na tomto seznamu, riskuje, že za ni bude muset nedoplatek uhradit! Jde o bezprecedentní přenášení zodpovědnosti státu za jeho neschopnost vybírat daně na podnikatele, píše Patrik Nacher ze serveru BankovniPoplatky.com.

Reakcí:5

Vzkazy

pozdrav a prosba

Milý pane Nachere,

spolupracovali jsme spolu, když jsem byl v porotě studentské soutěže pořádané ČSOB, hodnotil jsem hlavně video. A psal o tom do Marketing magazine a Strategie. Od té doby jsem dlouho byl v adresáři vašeho newsletteru a to mě přivedlo k jedné prosbě: působím teď v Asociaci českých reklamních agentur (a dál píšu pro Strategii - kdybyste měl akci nebo kampaň, dejte vědět) a spolupracuji mj. s jednou pražskou nakladatelkou. Vydává knihy pro děti a teď rozesílá tiskovou zprávu ohledně knižní novinky pro děti, která se zabývá penězmi. Ale neví přesně komu - já jí poskytl databázi novinářů v marketingu a médiích, ale přesné zacílení (gramotnost mládeže a dětí v penězích a jak s nimi nakládat), to znáte Vy. Jde myslím o záslužnou osvětovou vydavatelskou činnost v oblasti děti & finance - můžete jí pomoci buď poskytnutím oné databáze nebo rozesláním TZ na Váš adresář?

Já připravím i článek pro speciál Strategie "Vzdělávání" právě o finanční gramotnosti dětí a mládeže, kromě aktivit paní vydavatelky bych mohl popsat i vaši činnost. Domluvíme se, až bude aktuální.

Budu moc rád, pokud mi (a vydavatelce se záslužnou iniciativou) pomůžete.

Děkuji a těším se na zprávu od Vás

S přátelským pozdravem

Aleš Hudský

ales.hudsky@gmail.com

775 271 482