Ondřej Koutník

Politika
Ondřej Koutník|10.04.2014

Dvojí metr ODS: Dary vrací, půjčky zatím nikoliv

ODS jako konzervativní strana, jež dbá na ideály a rozvoj demokracie, se rozhodla vrátit podezřelé sponzorské dary. Co na příkladné vzplanutí říká podnikatel a někdejší majitel Sparty Praha Petr Mach, od něhož si v roce 1994 tehdy Klausovi občanští demokraté vypůjčili (a dosud mu nevrátili) 350 tisíc korun na výplaty zaměstnanců své strany?

Reakcí:5
Podnikání a trhy
Ondřej Koutník|01.04.2014

Camillus Braxator. Portrét muže ze stínu.

Pan Camillus Braxator veřejně nevystupuje, jak se na diskrétního privátního bankéře a právníka sluší. Kdyby však promluvil, mohl by vnést něco světla do série podnikatelsko-politických příběhů, v nichž figuruje. Mezi nimi vyčnívá případ privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS), na níž český stát tratil miliardy korun. Není však jediný...

Reakcí:12
Podnikání a trhy
Ondřej Koutník|01.03.2014

Tomáš Paclík: Nejen ve fotbale se sport, byznys a politika propojují

Majitel plzeňského fotbalového klubu Tomáš Paclík ve velkém rozhovoru s ČESKOU POZICÍ hovoří o tom, jak se stát stará o sport, o osobních politických preferencích a očekáváních, o propojení fotbalu, vysoké politiky a byznysu, ale i o jedné konkrétní úplatkářské aféře, zodpovědnosti majitele pražské Sparty Daniela Křetínského i šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi.

Reakcí:2
Politika
Ondřej Koutník|05.02.2014

Sekyrův muž na radnici

Na veřejnosti nejde o příliš známého politika. Předseda pražské KDU-ČSL Jan Wolf však má kontakty a vazby na hybatele pražského politicko-byznysového světa. Je mužem, který zapadá do mocenské skládačky Luďka Sekyry, kterou prostřednictvím sponzoringu lidovců začal tento mocný podnikatel skládat již v roce 2010. Wolf by měl sehrát klíčovou roli v komunálních volbách – zejména v útoku na pražskou radnici.

Reakcí:3
Politika
Ondřej Koutník|05.12.2013

Kam s „mučedníkem“ Dienstbierem?

K čemu je Jiřímu Dienstbierovi fakt, že na veřejnosti je jedním z nejpopulárnějších politiků, když v ČSSD je neoblíbeným psancem, s nímž kolegové straníci na nejvyšší posty zrovna nepočítají? Za Bohuslava Sobotky se coby stínový ministr připravoval na převzetí resortu spravedlnosti, po volbách to ale vypadá, že bude uklizen daleko ze stranického dohledu – nejlépe do Evropského parlamentu.

Reakcí:18
Politika
Ondřej Koutník|02.12.2013

Lobbista Tvrdík je zpět. Premiéru Rusnokovi radí s Čínou.

Někdejší ministr obrany za ČSSD a dnes vlivný lobbista s významnými kontakty v Čínské lidové republice Jaroslav Tvrdík už zase pracuje pro českou vládu. Působí jako poradce premiéra v demisi Jiřího Rusnoka pro vztahy s Čínou. Fotografie na webu Úřadu vlády ukazují, že Tvrdík byl členem dvou nedávných delegací vyjednávajících s čínskými protějšky.

Reakcí:5
Politika
Ondřej Koutník|02.12.2013

Sociální demokrat Karel Březina: Jsem připraven!

Bouráka pražské politiky Karla Březinu vrátila do hry zbabraná lánská akce Michala Haška. Březina totiž hlasitě podporoval šéfa své strany Bohuslava Sobotku. V rozhovoru pro ČESKOU POZICI sice vládní angažmá nepřipouští, nicméně k potenciální nabídce funkce ve vedení státní firmy typu Ředitelství silnic a dálnic říká: „Strašně spekulujete. Ještě nemáme vládu. Jsem připraven v barvách ČSSD se tomuto tématu věnovat. Jsem připraven.“

Reakcí:11
Podnikání a trhy|Politika
Ondřej Koutník|29.11.2013

Politici zasypali tunel Blanka katastrofálním rozhodováním!

Tunel Blanka je naprosté fiasko – v současnosti je stavba komplexu de facto neukončitelná. Významně tomu napomohl i pražský primátor Tomáš Hudeček, který žene celý případ před rozhodčí soud. Samotná arbitráž může město přijít výrazně nad sto milionů korun, aniž by se vůbec otevření tunelu nějak napomohlo. Sen, že stavbu slavnostně otevře pilot formule 1 Sebastian Vettel, se, kdoví na jak dlouho, odkládá.

Reakcí:17
Politika
Ondřej Koutník|27.11.2013

Jan Birke: Vlivný poslanec ČSSD, jenž otevřel českým byznysmenům dveře do Číny

Jan Birke z ČSSD je docela nenápadný poslanec. Jeho zkušenosti z politiky a byznysu však přesahují – dá se říci – evropský kontinent. Náchodský starosta má významné kontakty v Číně. Není náhodou, že skupině PPF Petra Kellnera tam pomáhal s vyřizováním licence pro Home Credit. V sociální demokracii však Birke zatím zůstává v pozadí. Jak ale vyplývá z rozhovoru pro ČESKOU POZICI, jako by jen čekal na vhodný moment.

Reakcí:4
Politika
Ondřej Koutník|26.11.2013

Obrodná akce v ČSSD: méně kmotrů, více demokracie!

V březnu 2012 sociální demokracií zacloumala výzva Živá socdem z okolí senátora Jiřího Dienstbiera. Cílem byla vnitřní demokratizace ČSSD. Iniciativě tehdy fandil předseda strany Bohuslav Sobotka, neměl však sílu uvést její principy do chodu. Poté, co Sobotka po volbách ovládl vedení strany a zbavil se rivalů, se „demokratizační akce“ vrací na scénu. Na popud samotného šéfa.

Reakcí:5

Vzkazy

Test, just a test

Hello. And Bye.

k článku o Blance...

Dobrý den,

dovolím si doplnit snad nikoliv nezajímavou etapu v tom, jak MHMP (ne)využil analýzu White and Case. V návaznosti na to, že primátor Svoboda v prosinci 2011 řekl, že audit Blanky (zjevně White and Case, ačkoliv svým oblíbeným volným stylem tvrdí, že to byl audit "stamilionový")  byl k ničemu (viz http://www.youtube.com/watch?v=nDrAgI6axXc#t=206 3:22) jsme se intenzivně snažili z MHMP dostat, jak s analýzou bylo naloženo. Že šlo o házení hrachu na zeď a všichni dotazovaní aktéři (Svoboda, OMI, Trnka) se snažili výsledky auditu zamlžovat nebo raději mlčeli jsme zdokumentovali na stránce věnované této záležitosti: http://www.bezkorupce.cz/kauzy/tunel-blanka-analyza-white-and-case/ Stránka obsahuje i kopie odpovědí, které vše poslaly k vodě.

Jan Kotecký

o.s. Oživení

ad rozhovor s p. Škromachem

Dobrý den.

Byl byste tak laskav a sdělil mi, proč drtivá většina redaktorů (nikoliv jen na ČP) nepokládá klíčové otázky ve věci, které se chtějí věnovat. Zpravidla je to "čas" dění; jinak řečeno chci-li říci B musím znát A.

Proč jste se neptal, resp. se neptáte  a) kdy byla schůzka dohodnuta; b) kdo ji dohodl a proč.

- písm. a) je  poměrně prosté. Musela být dohodnuta před volbami. Prezident republiky není někdo, ke komu se dá KOLEKTIVNĚ (!) zaběhnout DO LÁN(!) , jako by se potkaly dvě známé na ulici a skočily si na "dvojku". Zlý jazykové hovoří až o čtyřech dnech před volbami. Rozhodně to nemohlo být v den voleb, tj. dohoda o schůzce.

- písm. b) Vyslovte hypotézu k otázce - Byla-li schůzka dohodnuta několik dní před volbami a byla-li očekávání výsledku ve volbách jiná, pak  měl být výsledek schůzky jiný, než následně byl?

 

P. Škromachovi, pokud vůbec má mít smysl klást nějaké otázky, je třeba položit otázku spojenou s účelem jeho schůzky s p.Pitrem a p. Mrázkem na večírku v Policejní škole v Hrdlořezích ... (to zřejmě už nikoho nezajímá, resp. si on sám asi nepřeje, aby zajímalo) a otázku, čím vlastně v průběhu tolika let přispěl nám občanům svým působením v politice... Zřejmě tolik, co p. Benda.

Pane Koutník, je mi vás líto

Je mi moc líto, že někdo mladý jako vy píše už takové bludy. Přijeďte někdy do Plzně a prohlídněte si to tu. Pak zjistíte, že vaše interview s plzeňským kmotrem je hodně ubohá komedie. Pomáháte člověku, co tu přes 10 let řídí a kmotruje Plzeň a kryje všechny špinavosti co se tu dělají.....  napište mi na mail, domluvíme se, pokud nejste zbabělec.... 

Muzikář lobuje v Číně

Dobrý den,pane Koutníku. Ve vašem článku o panu Muzikářovi jsem postrádal širší informaci  - o jeho vzdělání a působení ve specializovaných PZO. Tyto údaje z jeho života byly přece již jednou na těchto stránkách zvěřejněny - když se objevil jako potencionální kandidát na presidentský úřad. Jde o  úmyslné či jen bezděké opomenutí?

Zdá se, že působení pana Kohouta a Tvrdíka a dalších pánů ve směru na Čínu vás velice zajímají. Proto si vás dovoluji upozornit na jednu zajímavost. Pod vedením pana Birkeho ta česko-čínská společnost s dlouhým názvem ( ve které byl hlavou nejdříve současný ministr Kohout ) se rozhodla převzít pod svá křídla tzv. Čínské investiční forum ( China investment forum). Byla to instituce , jež vznikla krátce po naší účasti na šanghajském EXPO a do jejího čela se postavil jakýsi mladíček, ovládající PR, ale asi s minimálními znalostmi o Číně a čínském podnikatelském prostředí. Nicméně během krátké doby dokázal vzbudit zájem bohatých sponzorů a díky jejich štědrým darům jednou ročně pořádal na vysoké úrovni seminář s účastí ctihodných osobností. Sám prý si také žil na vysoké úrovni. Ti kdo na tento semionář přicházeli zřejmě očekávali, že dostanou cenné rady a návody a případně konkrétní informace na koho se a jak obrátit se svými podnikatelskými záměry. Nevím,do jaké míry byly jejich naděje naplněny.A tento mladíček,jistý pan Hýl, najednou zmizel, jeho pražská kancelář je zrušena a jeho samého těžko dohledat. Že by se jednalo o repliku jistého pana Kohouta, známého i z Varnsdorfu, který cestoval po celém světe jako falešný asistent pana Kavana? Nyní tento " seminář " údajně přebírá

pan Birke z výše zmíněné česko-čínské společnosti....  I tento pán se stylizuje do úlohy specialisty na Čínu, neboť Čínu často navštěvuje.Avšak jeho společnost ,v minulosti zaměřena především na obchodování s Čínou, zatím nedokázala veřejnosti předložit žádné konkrétní výsledky. Snad se může pochlubit jen určitými úspěchy na kulturním poli - nebo snad jen zveličuje svůj podíl na díle,které odvedl náš zastupitelský úřad ?

Myslím, že váš investigativní pohled by se měl zaměřit i tímto směrem. Protože ne všechno zde asi bude čisté jak čerstvý sníh.

Amnestie.

Vážený pane Koutníku!

Právě jsem v rozhalse na stanici Radiožurnál vyslechl rozhovor s Jáklem a zdá se, že se profiluje jako obětní beránek celé amnestie. Všechno bere na sebe, dokonce tvrdí, že to celé vymyslel a cpal Klausovi už několik let. Ten se prý nechal zlomit až teď...

Dále říká, že právní pohled na věc zajišťoval on - právo je snad jeho koníčkem již mnoho let...

Zdá se, že amnestovaní korupčníci a zlojedi navýšili Jáklovi odměnu. A možná přihodil i Klaus, aby se ještě udržel v politice. Snad by stálo za to, mrknout se na jeho majetkové poměry. Ačkoliv to asi nebude snadné, neboť je-li takový fanda do práva jistě si to nějak ošetří.

Trochu jsem se rozepsal, ale píši hlavně proto, abyste si tento rozhlasový rozhovor nenechal ujít. Jedná se o "Dvacet minut Radiožurnálu" ze dne 13.2.2013.

Přeji mnoho úspěchů.

re: Váš rozhovor s KJ, jak dostat dobré lidi do Sněmovny

 

 (Cc: Přemek Janýr, Josef Mrázek, Daniela Retková) Vážený pane Koutníku, přátelé v ČR mi poslali odkaz na Vaše interview s KJ, že si jej určitě musím přečíst (přelétnul jsem, ještě se k němu v klidnější chvilce vrátím). Jeho návrh máme zahrnut v přípravě workshopu "One man one vote – jak na to"*) Srdečně zdravím,Vladimír Rott(vjrott.com) –––––––––*) poznámky k přípravě "One man one vote – jak na to" 1 – Návrhy a jejich cíle (abecedně podle autorova jména) – návrh Karla Janečka – návrh Helmuta Krause – návrh Josefa Mrázka – návrh ...() 2 – cíle jednotlivých návrhů (i co je jim společného) – jakou mají šanci, cílů dosáhnout – ... 3 – uskutečněné změny u našich sousedů, v podobných politických systémech – např. mehr–demokratie.de (MD) a tam AK Wahlrecht – další (např. partneři v mezinárodní síti MD) – ... 4 – volební procesy jako část participace (a spolupráce a společné odpovědnosti) občanů a politiků – jak na to jdou ve Švýcarsku – (případně s poznámkami k tomu proč: "prostě přestali, a sice kompletně a konsekventně, válčit o století dříve než s tím přestáváním začala Evropa, aby se mohli věnovat konstruktivnějším věcem") – ... 5 – jak dál – umíme už společně? – pokud ještě ne, jak se tomu můžeme naučit – konkrétní kroky – ...