Kateřina Menzelová

Právo a bezpečnost
Kateřina Menzelová|22.03.2014

Česko vrací rodinám postiženým holokaustem pouze virtuální majetek

Případů, jako je ten rodiny Kordových-Stokvisových, kdy jim sice byl vrácen cenný obraz, který tady museli v roce 1939 zanechat, když prchali před Hitlerem, ale nemohou ho vyvézt ze země, protože byl prohlášen za kulturní památku, existuje více. Kurátorka Židovského muzea v Praze Michaela Sidenberg dokonce „v podstatě preventivní prohlašování uměleckých děl kulturními památkami“ nazývá rutinní praxí.

Reakcí:1
Reality
Kateřina Menzelová|26.02.2014

O koupi bývalého sídla Economie se zajímá i Evropská komise

Zaplacení kupní ceny 299 milionů korun nebude poslední tečkou za kontroverzním obchodem, v rámci kterého stát pro Úřad práce ČR koupil bývalé sídlo vydavatelství Economia. Kvůli akvizici, již schválila vláda Jiřího Rusnoka, padlo trestní oznámení na neznámého pachatele. O okolnosti nákupu se zajímá i Evropská komise. Z evropských dotací bylo totiž proplaceno osmdesát procent ceny.

Reakcí:2
Světové události
Kateřina Menzelová|05.01.2014

Čínský boj proti tygrům a mouchám

Během Vánoc představil čínský prezident Si Ťin-pching pětiletý plán boje proti korupci a situaci v zemi označil za „kritickou a komplikovanou“. Korupce se v Číně umístila na třetím místě mezi top deseti záležitostmi, které znepokojují obyvatele. Odhalování korupčních afér, jako je například ta nejnovější v sedmimilionovém městě Cheng-jang, však v současné Číně rozhodně mimořádnou událostí není a budou následovat další.

Reakcí:2
Podnikání a trhy
Kateřina Menzelová|20.12.2013

D47: Firmy fakturovaly neoprávněně vysoké ceny, skutek je ale promlčený

Soud zamítl jednu z žalob Ředitelství silnic a dálnic kvůli valorizaci cen na dálnici D47. Důvodem je promlčení, nikoliv samotný problém, na který ŘSD upozornilo. Rozhodčí soud bude ještě rozhodovat ve čtyřech řízeních týkajících se valorizace cen na dálnici D47. Je značná šance, že těchto kauz se již promlčení týkat nebude.

Reakcí:0
Reality
Kateřina Menzelová|09.12.2013

Před časem byl zámek Štiřín nepotřebný, nyní mu mají pomoci velké plány

Barokní zámek se prodávat nebude, rozhodl krátce po začátku svého vládního angažmá ministr zahraničních věcí v demisi Jan Kohout. Tím však dle zjištění ČESKÉ POZICE „péče“ resortu o Štiřín nekončí: v plánu je změna zřizovací listiny příspěvkové organizace, aby zámek více využívaly další státní instituce. A také investice do rozvoje areálu – prvním projektem je dobudování golfového hřiště. Vše závisí na tom, kolik ministerstvu přiteče ze státního rozpočtu.

Reakcí:3
Právo a bezpečnost|Personálie
Kateřina Menzelová|06.12.2013

Nový ředitel právníků Žákova resortu: Bez „klasického“ právního vzdělání

Novým ředitelem právního odboru ministerstva dopravy byl jmenován Robert Pálenský. Přestože nemá „klasické“ právní vzdělání, ani se nikdy nevěnoval veřejným zakázkám. Kolují spekulace, že byl instalován na přání samotného ministra v demisi Zdeňka Žáka. Ten to ale odmítá.

Reakcí:2
Právo a bezpečnost
Kateřina Menzelová|04.12.2013

Údajná neplatnost smluv na Blanku? Prý otevření Pandořina hangáru!

Pražský primátor Tomáš Hudeček svým prohlášením o údajné neplatnosti smluv na výstavbu tunelového komplexu Blanka možná spustil lavinu, o níž v momentě své proklamace ještě neměl ani tušení. Pokud soud potvrdí, že smlouvy jsou skutečně neplatné, stejný verdikt by se mohl týkat i dalších kontraktů. Jaké Praha provede další kroky, v současné chvíli neví.

Reakcí:9
Podnikání a trhy
Kateřina Menzelová|04.12.2013

Mýto po roce 2016? Žák přesunul odpovědnost na dalšího ministra dopravy.

Ministerstvo dopravy mělo již loni v listopadu předložit vládě koncepci výběru mýta po roce 2016, kdy skončí smlouva se současným provozovatelem, firmou Kapsch. Připravit požadovaný materiál se podařilo až nyní, přičemž jde pouze o jakési „summary“ možných řešení a nastiňuje harmonogram jednotlivých kroků. Nástupce Zdeňka Žáka bude muset koncepci mýtného řešit jako prioritu.

Reakcí:2
Podnikání a trhy
Kateřina Menzelová|02.12.2013

Konečně! Resort dopravy vypsal tendr na centrální registr vozidel.

Ministerstvo dopravy v pátek konečně oznámilo, že vypisuje otevřenou soutěž na provozovatele centrálního registru vozidel. Jenže samotný fakt, že byla vyhlášená otevřená soutěž, ještě neznamená, že není k čemu mít výhrady. Otázkou totiž je, zda se stihne vybrat vítěz tendru včas. Současným provozovatelům končí smlouva posledního března 2014.

 

Reakcí:0
Finance
Kateřina Menzelová|02.12.2013

Odpustky za Kalouskovu éru: Prominuto bylo deset miliard na penále

Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil závěr auditu správy odvodů za porušení rozpočtové kázně, laicky řečeno odpustků (týkají se jak dotací z EU, tak ze státního rozpočtu). Závěr? Ministerstvo financí prominulo od roku 2011 do konce letošního března 73 procent vyměřeného odvodu a penále (v předchozím kontrolovaném období to bylo plných 90 procent). Důvod k radosti to ale není. A nejen proto, že pokuty při takovéto míře odpustků postrádají „výchovnou“ funkci.

Reakcí:3

Vzkazy

hezky formulováno

Jasně formulováno. Ředitelka Úřadu práce je  hlavně asi zasloužilý "odborník". Těším se na dobu, kdy snad nebude možné, aby tam někdo takový mohl vysedávat a vykazovat činnost, neřku-li plnit příkazy.

Ještě ke Karolíně,

skoro jako P.S.

Milá Kateřino, co takhle namísto „... že by se členové LIDEM mohli stát nejrizikovější skupinou při hlasování o důvěře Rusnokově vládě, se hovořilo...“

třeba: ...že členové LIDEM jsou nejrizikovější skupinou při hlasování o důvěře Rusnokově vládě, se hovořilo...,

nebo: …že od nejrizikovější skupiny členů LIDEM by mohly při hlasování o důvěře Rusnokově vládě chybět hlasy (proti...), se hovořilo...

A ještě (jak jistě víte): vláda pana Rusnoka se píše „Rusnokova vláda“, tedy velké R a bez „breptu“ ...kopvu (konec 7. odst. před odrážkami).             Zdravím, JM

 

Radnice Prahy 7

Dobrý den,

k Vašemu článku k "Patálie s hledáním radnice Prahy 7" by možná stálo za to při případné další příležitosti podívat se ještě na jednu zajímavou věc. K dnešnímu datu, 5.8.13, je v KN u vlastníka budovy Economie (Alkatria) zapsáno

Omezení vlastnického práva: Věcné břemeno (podle listiny)

                                                       Zástavní právo smluvní 

To zřejmě znamená, že Alkatria nekoupila budovu za své, ale na nějaký úvěr. který hodlá splatit z prodeje této budovy a mít přitom ještě více než slušný zisk. Takto nějak si představuji, že probíhalo privatizační tunelování u velkých státních firem. Tady jako by šlo o tunelování původního soukromého vlastníka, ale v důsledcích by byl "tunel" zaplacen z veřejných peněz, pokud by budovu kupovala (od úřekupníka) radnice P7. Možná Vám bude stát za to, podívat se na tuto záležitost ještě i z této strany.

S pozdravem

I.Tinka (www.klubpraha7.cz)

zákon o státních úřednících

Vážená paní šéfredaktorko, v souvislosti s článkem o návrhu zákona o státních úřednících si Vás dovoluji upozornit, že legálním připomínkovým místem je také Českomoravská konfederace odborových svazů, která spolu s Odborovým svazem státních orgánů a organizací vypracovala společné stanovisko, které je přístupné na e-klepu nebo Vám ho mohu zaslat. Dle mého názoru stanovisko  upozorňuje na zásadní vady návrhu zákona zevrubněji a obsáhleji než jiná připomínková místa. Pokládám za důležité, aby    byla pozornost, v rámci objektivity, věnována také odborům, které jsou ze zákona řádným připomínkovým místem.  Jsem bývalou předsedkyní OS stát.orgánů a organizací a stále kolegům  pomáhám např. i při přípravě uvedeného stanoviska. Alena Vondrová, e-mail adresa: vondrova.alena@email.cz; mobil 604 502 655

Značky Morava

Jaká náhodička. Ve společnosti Značky Morava prý nějaký zločinec ukradl počítač s účetnictvím.

Přáníčko

 

Hezké prožití vánočních svátků

a mnoho úspěchů a zajímavých námětů v roce 2013

přeji

JM

Značky Morava

To je taky firma napojená na ŘSD. Majitelé jezdí v mercedesech a Ferari, manželky ve firmě nedělají ale používají  firemní auta ať to mají v nákladech. Dělníci - ti pracují za podprůměrné mzdy. A za firemní peníze si postavili luxusní domy a před finančáky to kamuflují tím, že prý jsou na prodej - aby si to mohli odepsat z daní. Hlavně že manželka jednoho z majitelů je prokurátorka.

Společnost Značky Morava a.s. je taky z Krnova.

...

 

 

 

V Praze 7 umíme i jiné věci,

V Praze 7 umíme i jiné věci, nejenom hledat radnici:

http://www.klubpraha7.cz/?p=2723 

I.T.

Insolvenční řízení společnosti atx-technická kancelář s.r.o.

Dobrý den pani redaktorko.

 

Pečlivě sleduji Vaše články věnované ECM, protože mám obdobný problém.  Moji celkem slušně fungující firmu poslal insolvenční soud v Brně do likvidace aniž by zkoumal jak hrubě poškodí věřitele včetně zaměstnanců firmy, mě osobně a naše zákazníky. Soud se na popud insolvenčního správce vůbec nezabýval předloženým (BYŤ POZDĚ) reorganizačním plánem a rozhodl se pro likvidaci firmy jejím prodejem "za hubičku", dle mého názoru předem domluveným s insolvenčním správcem pro nějakého známého.

Pokud byste měla o toto téma zájem, navštivte veřejné desky insolvenčního soudu v Brně a pod heslem atx, tam naleznete všechny informace. Pokud máte zájem se setkat k této problematice se mnou, rád Vás budu informovat. První možnost máme v úterý příští týden kolem poledne, nebo tentýž den po 17. hodině navečer.

 

Zdraví

 

Bohuslav Vránek, tel. 602732380, mail vranek@atx.cz