Frank Reiss

Světové události
Frank Reiss|26.04.2011

Recept na cestu k bídě

Na Chicagské univerzitě se konala konference na téma rozvojový a rozvinutý svět rozvinutý svět. A jako obvykle – účastníci se téměř do jednoho přimlouvali za urychlenou a účinnou pomoc pro rozvojový svět, aby dohnal ten rozvinutý. Jedna z diskutujících však navrhla celkem snadnou cestu opačným směrem – jak s bohaté země udělat chudou. Tedy proces, který podle Franka Reisse v USA již probíhá.

Reakcí:3
Světové události
Frank Reiss|24.12.2010

Ježíš a Ježíšek

Ježíš byl rebelem. A proti korupci jak materiální, tak duchovní, která již v jeho době „vesele“ vzkvétala. Byl energický a pro vlivné korupčníky nebezpečný. Silou své osobnosti představoval hrozbu pro „establishment“, a proto musel zemřít.

Reakcí:0
Recenze
Frank Reiss|08.12.2010

Špatný pocit George W. Bushe

Doug Liman

Film Fair Game vypráví podle skutečné události příběh tajné agentky CIA Valerie Plamové. Její pracovní náplní bylo sledovat šíření zbraní hromadného ničení. A od roku 2001 vedla pracovní skupinu se stejnou agendou se zaměřením na Irák. Prostřednictvím tajných kontaktů zjistila, že režim Saddáma Husajna nemá nukleární program. Tento závěr však byl v rozporu se závěry Bushovy administrativy.

Reakcí:0
Politika
Frank Reiss|07.12.2010

Náš exodus, váš exitus

Než lékaři opustí nemocnici a splní to, čím vyhrožují – totiž, že svým činem chtějí úmyslně způsobit něčí exitus, tedy smrt – měli by na vrátnici nechat svůj diplom. Po odchodu do světa pak můžou ve Frankfurtu, Mnichově či Amsterodamu obsluhovat hosty v putykách.

Reakcí:0
Světové události
Frank Reiss|01.12.2010

Obamův přešlap

Již pár dnů po volbách v USA 2. listopadu, v nichž republikáni převzali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů a zlikvidovali dvoutřetinovou většinu demokratů v Senátu, bylo jasné, že se nespokojí s Obamovým „doporučením“, aby se v „autobuse usadili vzadu, chtějí-li se svézt“.

Reakcí:0
Geopolitika
Frank Reiss|30.11.2010

Clintonova kódová tragikomedie

Bill Clinton si nemohl vzpomenout, kam se poděl tajný kód, který prezident USA použije při rozkazu americkým ozbrojeným složkám zahájit jaderný útok, či odvetu. Stalo se to v posledním roce jeho prezidentství. Napsal to generál Hugh Shelton ve své knize Without Hesitation (Bez váhání).

Reakcí:0
Geopolitika
Frank Reiss|30.11.2010

Spolehliví ignoranti

V New Yorku existuje obchodní dům s oděvy jménem SYMS. Sloganem obchodu je: „Dobře informovaný zákazník je náš nejlepší zákazník.“ Má-li být demokracie trochu lepší a ku prospěchu všech, potřebuje dobře informovaného „zákazníka“, to jest voliče.

Reakcí:0
Geopolitika
Frank Reiss|24.11.2010

Globální trik a globální trička

Pár úvah o globalizaci od někoho, kdo tento obor nikdy nestudoval, a proto na první pohled nemá právo se o ně podělit. Pro inspiraci autorovi stačilo zajít do newyorského obchodního domu Macy's.

Reakcí:0