Edvard Kožušník

Finance
Edvard Kožušník|21.03.2012

Euroúčet – socialistický ráj jedna báseň

Nabízet by jej musela každá retailová banka, jež působí na území unie. Odmítnout zřídit euroúčet ze strany banky by bylo takřka nemožné. Zároveň by vedení takového účtu mělo být pokud možno bezplatné a při přečerpání limitu účtu by se nemusely platit sankce. Podle Edvarda Kožušníka další šílený nápad, jímž se eurobyrokraté chtějí postarat o blaho euroobčanů, který dostává reálné kontury.

Reakcí:2
Evropa
Edvard Kožušník|30.11.2011

Rozpočet EU bude rozumnější. To neznamená, že rozumný.

Najednou bylo dosaženo kompromisu. Rozpočet unie bude dokonce restriktivnější, než původně navrhovaly členské státy. Jeho růst se v příštím roce pravděpodobně zastaví na 1,86 procenta, což nepokrývá ani dvouprocentní unijní inflaci. Chtělo by se říci, že zvítězil rozum nad naivitou a stavěním vzdušných zámků. Jenže tento kompromis byl bohužel krvavý. A neměl by zastřít, že na horní palubě se nadále tančí.

Reakcí:1
Evropa
Edvard Kožušník|28.09.2011

Barroso: Čelíme největší krizi v dějinách, Řecko eurozónu neopustí

To, že je v Evropě krize, dnes už nikdo nepopírá. Proto jsem napjatě seděl v sále Evropského parlamentu a čekal na projev předsedy Evropské komise o stavu unie, jak si ho už loni velikášsky nazval, píše v postřezích k proslovu José Barrosa pro ČESKOU POZICI europoslanec Edvard Kožušník

Reakcí:4
Politika
Edvard Kožušník|14.07.2011

Byrokracie lidi nepřestává dusit. A lépe zřejmě nebude.

Proč se v oblasti snižování byrokratické zátěže podnikatelů daří pokračovat v procesu, který byl nastartován ještě za éry Topolánkovy vlády? A proč se to samé nedaří u samotných občanů? Souvisí to snad s nekompetentností osob sedících toho času v křesle ministra vnitra?

Reakcí:1
Evropa
Edvard Kožušník|14.05.2011

Otřese migrace Evropskou unií?

Francouzsko-italský spor o výklad volného pohybu osob v Schengenu a zavedení dánské kontroly na hranicích způsobily, že se 96 procent Němců v průzkumu vyjádřilo v tom smyslu, že by se znovu měly zavést kontroly na hranici s Německem. Dle europoslance Edvarda Kožušníka by se podkopáváním principu volného pohybu osob, jednoho z pilířů fungování EU, mohla celá unie rychle rozpadnout.

Reakcí:2
Světové události
Edvard Kožušník|09.05.2011

Výzva Raúlu Castrovi

Europoslanec Edvard Kožušník reaguje na smrt disidenta Juana Wilfreda Sota, jenž zemřel v neděli údajně na následky zásahu kubánské policie. Kožušník v prohlášení vyzývá kubánského prezidenta Raúla Castra, aby okamžitě upustil od svého záměru prezentovaného na posledním sjezdu Komunistické strany Kuby vytlačit opozici z náměstí a ulic.

Reakcí:1