Richard Cortés

Finance
Richard Cortés|28.02.2014

Krach bitcoinové burzy: Druhý největší podvod po Madoffovi, říká táta pirátů

Mezi těmi, kdo s úterním pádem Mt. Gox přišli o bitcoiny, je i zakladatel švédské pirátské strany Rick Falkvinge. V exkluzivním rozhovoru s ČESKOU POZICÍ však říká: „Mt. Gox byla pro bitcoin problematická, neboť vytvářela spoustu nejistoty. Pole zbývajících hráčů je mnohem profesionálnější.“ A na dotaz, zda bude i po odepsání sta tisíc dolarů i nadále do kryptoměny investovat, nepochybuje: „Rozhodně!“

Reakcí:3
Special report
Richard Cortés|17.12.2013

Karel Prager: Geniální tvůrce, nebo bezohledný prznitel?

Dílo i osobnost Karla Pragera, autora nejvýraznějších architektonických děl Prahy 20. století, jsou často předmětem vášnivých diskusí. Geniální tvůrce, nebo bezohledný prznitel? Výpravná kniha Radomíry Sedlákové „Karel Prager – Lidé si na nové věci teprve musí zvyknout“ z dílny nakladatelství Titanic nabízí komplexní pohled na tvůrce, který se významně podepsal na architektonické podobě hlavního města.

Reakcí:3
Kultura
Richard Cortés|20.04.2013

Vikýře PLAY: Výstava pro všechny smysly

Podkroví Malostranské besedy se rozezvučelo zvuky desítek nástrojů, často světových unikátů. Kdo na ně hraje? Přece návštěvníci! Výstava Vikýře PLAY nabízí vedle neopakovatelného genia loci hlavně kouzlo hledání a objevování nových souvislostí, které je jedním z předpokladů svobodného tvůrčího myšlení. Přijďte se sami přesvědčit, proč je tato instalace vším jiným než „další nudnou výstavou“...

Reakcí:0
Kultura
Richard Cortés|10.01.2013

Dilema občana Franze

Video: Vladimír Franz se nezúčastní světové premiéry své opery Válka s mloky, přednost dostala debata prezidentských kandidátů.

Reakcí:2
Special report
Richard Cortés|23.09.2012

Rodolfo Frič: Pravda, víra, naděje a láska mezi indiány

Prvního indiána jihoamerického kmene Čamakoků, Čerwuiše, přivezl do Česka cestovatel Alberto Vojtěch Frič před více než sto lety. Počátkem září přijel do Prahy díky nakladatelství Titanic další z kmene Čamakoků. Rodolfo Ferreira Frič, Albertův vnuk, zde představil knihu, která vznikla z textů jeho a jeho dědečka. ČESKÁ POZICE se s indiánem z jihoamerického kmene Čamakoků setkala na terásce u Fričových v Praze...

Reakcí:0
Právo a bezpečnost
Richard Cortés|28.06.2012

Aktivní občan Penc přinesl poslancům konopí za 30 tisíc. Byl zadržen.

Aktivista Stanislav Penc byl ve středu večer zadržen na výjezdním zasedání parlamentního výboru pro zdravotnictví v Jáchymově. Výbor za předsednictví Borise Šťastného jednal o legalizaci lékařského konopí. Penc přijel na veřejné zasedání upozornit poslance na nebezpečí schvalování nedostatečně připraveného zákona a názorně jim ukázat potenciál domácí výroby léčebných prostředků.

Reakcí:18
Kultura
Richard Cortés|08.03.2012

Busking kontra žebrota

Testovali jsme, jak fungují nová svobodnější pravidla pouličního muzicírování v Praze. Co starostové, strážníci, bezdomovci? Co OSA?

Reakcí:0
Politika
Richard Cortés|02.03.2012

Hudba do ulic Prahy

Pražský magistrát ve čtvrtek 1. března oznámil nová pravidla pro pouliční hudebníky, takzvané „buskery”. Jde o zásadní změnu v přístupu a rozhodně signalizuje posun k lepšímu, otevřenějšímu jednání radnice. I tak čeká na buskery minimálně jeden háček.

Reakcí:1
Recenze
Richard Cortés|30.11.2011

Jak přežít vlastní život

Keith Richards

Autobiografie legendárního kytaristy rockové skupiny Rolling Stones není pouhým výčtem mejdanů a excesů. Líčí i to, jak se společně se zpěvákem Mickem Jaggerem zasloužil o její pověst renegáta neboli černé ovce. Pro ty, kdo vyrůstali v komunistickém režimu, jenž vypadal, že s ním kromě atomového výbuchu nic nepohne, byly Jaggerovy výkřiky a Richardsovy rify poselstvím z druhé strany.

Reakcí:0
Podnikání a trhy|Móda & Luxus
Richard Cortés|31.05.2011

Džíny jako symbol mentální pohodlnosti

Po více než 150 letech jsou džíny prostě k neutahání. O jejich praktičnosti není pochyb, nejsou však zároveň symbolem naší mentální pohodlnosti? Vždyť móda s velkým M je především otázkou fantazie, stálé změny, překvapení a šoku, a nikoliv po sté ohranou variací v modré.

 

Reakcí:0