Martin Shabu

Právo a bezpečnost
Martin Shabu|03.02.2014

Vrah Romana Housky má v ústeckých detektivech silné soupeře

Největší pozornost z loňských 16 vražd v Ústeckém kraji přitahuje smrt kontroverzního severočeského politika Romana Housky, partnera bývalé hejtmanky Jany Vaňhové. Po 2,5 měsících od tohoto brutálního činu vrah detektivům uniká. Martin Charvát, s nímž ČESKÁ POZICE přináší rozhovor, od října vede 1. oddělení kriminálky Ústeckého kraje. Právě on a jeho tým řeší nelehký úkol objasnit Houskovu smrt a chytit pachatele.

Reakcí:11
Právo a bezpečnost
Martin Shabu|04.12.2013

Čí rozkaz platí? Policie v chaosu dvojího velení.

Česká policie má nyní dva prezidenty: Martina Červíčka a staronově i Petra Lessyho. Dvojvládí v policii se však nedotkne pouze obou jejích šéfů. Hrozí totiž, že vedení policie se bude místo zabývání úkoly, které souvisejí se zajištěním bezpečnosti v zemi, většinu času v příštích týdnech a měsících přetahovat o funkci policejního prezidenta. A to může mít pro policisty dalekosáhlé důsledky.

Reakcí:11
Politika
Martin Shabu|03.12.2013

(Skoro)kandidát na předsedu ODS Petr Fiala s vlivnými spojenci v zádech

Ačkoli Petr Fiala ještě neřekl, jestli chce kandidovat na předsedu ODS, aktivně objíždí setkání oblastních buněk strany, které nyní kandidáty na předsedu občanských demokratů nominují. Byť Fiala ČESKÉ POZICI řekl, že pouze reaguje na pozvání, která dostává, je veřejným tajemstvím, že o nejvyšší stranický post stojí. A v turné po regionech mu asistují úřadující předseda Martin Kuba a řadový místopředseda Jiří Pospíšil.

Reakcí:7
Právo a bezpečnost
Martin Shabu|01.12.2013

Pavel Zeman: Na protikorupčním speciálu trvám

S šéfem státních žalobců Pavlem Zemanem, který bude v lednu ve funkci již tři roky, jsme hovořili mimo jiné o důsledcích kauzy Nagyová a spol., o spolupráci se současným vedením policie či o osudu jedné z jeho priorit – zákona o státním zastupitelství. „Stále se budu snažit, aby návrh zákona prošel včetně protikorupčního speciálu, protože to považuji za nesmírně důležité,“ ujistil ČESKOU POZICI Zeman.

Reakcí:9
Politika
Martin Shabu|28.11.2013

Jan Koukal: S novým šéfem pražské ODS si pohrají jako se Spejblem a Hurvínkem

V pražské ODS, největší organizaci této strany, došlo k velkému přepřahání. Nejde o to, že novým šéfem se stal téměř neznámý Filip Humplík. Matador ODS, bývalý pražský primátor Koukal, je přesvědčen, že klíčové zákulisní duo Hrdlička-Šťastný nahradil nový tandem ostřílených hochů. Hovoří také o rozdílu mezi Pavlem Bémem a Tomášem Chalupou či o tom, jaké váze se dnes v ODS může těšit slovo Václava Klause.

Reakcí:3
Politika
Martin Shabu|26.11.2013

Stručné dějiny severočeské rodiny „Houskových“

Oficiálně byl „jen“ místopředsedou ČSSD na Chomutovsku a členem ústředního výkonného výboru. Neoficiálně se však bez posvěcení severočeského bosse Romana Housky v Ústeckém kraji nic podstatného neodehrálo. Systém Houska se však po vraždě kontroverzního politika minulý týden zhroutil. Kdo byli jeho političtí oponenti? Čemu se věnoval před smrtí? Kdo zaujme jeho místo?

Reakcí:37
Právo a bezpečnost
Martin Shabu|25.11.2013

Lessymu se otvírá možnost návratu na post policejního prezidenta

Ministr vnitra Martin Pecina, který v těchto dnech rozhoduje o možnosti návratu Petra Lessyho do postu policejního prezidenta, požádal před dvěma týdny o posudek odborníky z Ústavu státu a práva. A ti mu doporučili, aby ho vzal nazpět do služebního poměru. Podle informací ČESKÉ POZICE by měl ministr Pecina otázku možného dvojvládí v Policii ČR, jejímž současným šéfem je Martin Červíček, vyřešit ještě tento týden.

Reakcí:6
Politika
Martin Shabu|25.11.2013

A na ministerstvo obrany půjde... Hlásí se někdo?

V rámci koaličních jednání ČSSD, ANO a KDU-ČSL byla dosud stěžejní bitva o post ministra financí. Nyní se pozornost stáčí na vnitro. Co ale obrana, která byla až donedávna považována za klíčový silový resort? Mají o ni vůbec politici zájem? A kdo z nich by mohl v této funkci usednout?

Reakcí:2
Politika
Martin Shabu|21.11.2013

Europoslanec Kožušník do čela ODS?

Ke dvojici jmen, o nichž se nejčastěji hovoří v souvislosti s kandidaturou na post předsedy ODS, tedy Miroslava Němcová a Petr Fiala, by mohla přibýt ještě jedna nová tvář. Příští týden proběhne oblastní sněm občanských demokratů v Jablonci nad Nisou. Z rozhovoru ČESKÉ POZICE s tamním senátorem Jaroslavem Zemanem vyplynulo, že by nominaci na stranického bosse mohl získat současný europoslanec Edvard Kožušník.

Reakcí:3
Právo a bezpečnost
Martin Shabu|19.11.2013

Nebezpečné siločáry v okolí zavražděného politika Romana Housky

Pondělním éterem zaburácela zpráva: V Chomutově byl zastřelen sociální demokrat Roman Houska (51). Dle Houska spolustraníka a ústeckého poslance Jaroslava Foldyny tento čin nesouvisí s politikou. Jenže rozdělit politiku a byznys, nota bene v Ústeckém kraji, není vůbec snadné. ČESKÁ POZICE se pokusila zmapovat nebezpečí, která zavražděnému politikovi hrozila.

Reakcí:21

Vzkazy

Greetings from Frankfurt

Ahoj Martine!

 

Just a quick note, to say that I was very sorry to read that czech position is ceasing its English publication. Since you told me about the site, I really enjoyed reading many of the articles.

 

I hope English publication will be able to resume at some point soon.

 

Cheers,

 

Oscar