Kdyby měl Langer ponětí o životě, věděl by: Tento souboj nelze vyhrát!

Staré dobré anti-autoritativní obranné mechanismy, neboli moc bezmocných.

Politika na ulici
Jan Schneider | 19.04.2012
Objeveno v Olomouci, 17. března 2012.

Oloumouc, jak se ČESKÁ POZICE přesvědčila v úterý, se začíná zaplňovat nálepkami „Přátel Romana Smetany“. Na nich je zvěčněn kdysi bohužel významný politik Ivan Langer tak, jak se jeví nejednomu voličovi. Co to je za úkaz?

Na počátku byla drobná provokace olomouckého šoféra Romana Smetany, který na propagační plakátky ODS dokreslil to, k čemu ho jeho vnitřní hlas ponoukal. Tím se zřejmě dostala do hry uražená ješitnost Ivana Langera.

Jak známo, zapojila se Langerova rodná strana, tak citlivá na majetkové újmy (netýká se to politických rozhodnutí, která trhají stát na kusy, protože ta jsou nad rozlišovací schopnosti prostých členů Langer-párty). Cítila se povinována své počmárané plakátky trestněprávně bránit. Ochrana soukromého vlastnictví je přece posvátná věc!

Langer může leda tak parafrázovat Heydrichův výrok o českých smějících se bestiích

Pak přišla na řadu Langerova žena – soudkyně, která má pro případný střet zájmů citlivost zhruba na úrovni počmárané zdi. S totální bohorovností se jala nepodjatě odsoudit případ svého muže ve prospěch svého muže. Tato pointa vryla nesmazatelnou stopu do vědomí normálních obyvatel.

Ukazuje se, že stopu tak hlubokou, až aktivizovala staré dobré anti-autoritativní obranné mechanismy, neboli moc bezmocných. A tak se nyní Langer může vidět na leckterém rohu a vyvztekat se může leda tak, že bude parafrázovat Heydrichův výrok o českých smějících se bestiích na smějící se bestie moravské.

Nic mu to nepomůže, jen přilije oleje ho ohně, který si on a jeho souvěrci zapálili sami. Kdyby měl ponětí o životě, věděl by, že tento souboj nelze vyhrát. České smějící se bestie se navíc k smrti rády přidají k oněm moravským. Langer to asi neví, a tak se můžeme těšit na další projevy síly street-artu. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:3

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Pseudoprávní kauza

Smetana je, lidově řečeno, v ů l, že si k jednání před soudem nepřivedl byť průměrného advokáta. Celou věc mohl a měl stočit na právo občanské politického projevu, které je zajištěno předpisem ústavní síly, či-li Listinou. Na této námitce by se úspěšně otočil, byť až, jak je zvykem, nejpozději u odvolacího soudu. Jinak by pak Langerová pod tlakem obhajoby věc předala k projednání místně příslušné přestupkové komisi, která následně pak by věc odložila, resp. by se tím odmítla zabývat. Takhle to celé vypadá, že Smetana nehodlal testovat kvalitu české justice, nýbrž že chtěl, per absurdum, demonstrovat na svoji újmu a újmu svých blízkých fakt, že po zemi české chodí jiní grázlové, kteří by jinak v právním státě seděli už desátým rokem ve třetí napravné....Což je beztak známo i bez Smetany a jeho úletu!

To je všechno hezké

ale kdybychom byli co k čemu, už by buďto padla "Bastilla" a Smetana by byl venku, nebo by stála dál, ale Langer by byl uvnitř.

Historicky mám podezření

že Íčko nebyl nikdy nějak výrazně postihnut hlubšími myšlenkovými pochody!

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah