Miss UK
Martin Rychlík|30.11.2012

Miss UK 2012: farmaceutka Barbara Škodová

Ve finále soutěže Miss Univerzity Karlovy namíchala nejlepší lektvar – ze svého šarmu i vtipu – Barbara Škodová z Farmaceutické fakulty UK, takže ji mohl profesor Tomáš Zima ocenit historicky druhou šerpou pro pomyslně „nejhezčí dívku“ univerzity. V kategorii Múza UK, vyhlašované ČESKOU POZICÍ, byla dekorována studentka právnické fakulty Veronika Tomanová.

Reakcí:2
Miss UK
Redakce ČESKÉ POZICE|26.11.2012

Proč jít na volbu Miss UK? Vysvětlují samy finalistky.

Ze slečen, jež studují na Univerzitě Karlově, bude už tento čtvrtek 29. listopadu v pražském klubu Roxy zvolena historicky druhá Miss. Loni zvítězila budoucí učitelka Lenka Volfová z Pedagogické fakulty UK, letos se rozhodne mezi osmičkou vyslankyní různých fakult.

Reakcí:0
Miss UK
Redakce ČESKÉ POZICE|09.11.2012

Miss UK aneb Univerzita Karlova si podruhé vybírá svou ženskou Múzu

Podruhé od roku 1348 si Univerzita Karlova vybírá výjimečnou dámu, jež se bude honosit titulem Miss UK. ČESKÁ POZICE je partnerem zvláštní kategorie této soutěže – Múza UK. Osm finalistek obrželo zadání napsat „prezidentský projev“. Výsledky jejich úsilí vám nyní přinášíme.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Gabriela Fialová: Důvěra je zavazující

Nový prezident překvapil svým lidským postojem. Hlavní tématy jeho projevu nebyly rozhádané politické strany, ale základní lidské hodnoty – rodina, práce, zdraví, slušnost a životní spokojenost.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Ingrid Žváčková: Boj za lásku, pravdu a spravedlnost

Článek je napsán formou samotného projevu nového prezidenta ČR, velmi nadějného kandidáta, předsedu strany TOP09, ministra zahraničních věcí, člověka vzdělaného, zkušeného, inteligentního a hlavně milujícího Českou republiku a majícího vůli upevnit vlastenectví a kulturu formou boje za lásku a právo, Karla Schwarzenberga. Projev je napsán filozofií samotného Schwarzenberga, jsou použita slova a myšlenky, které zastává a vyznává.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Barbara Škodová: Spánek vítězí

Vyprávění o tom, jak jsem přišel domů a povídal si se svou ženou o projevu našeho nového prezidenta.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Karolína Košťálová: Staneme se morálním národem?

Obsahem tohoto projevu je náhled nového prezidenta na Českou republiku, jeho plány a připomínky. Týká se zejména lidské slušnosti, cti a morálky. Důraz je kladen na výchovu mladé generace čili budoucnosti národa. V projevu je projeven lidský přístup prezidenta k občanům a jejich práci.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Elizabeth Adenubiová: Prezidentka – žena. Budeme moct být hrdí?

Projev čerstvě zvolené prezidentky ČR představuje osobnost, která se chce stát stabilizačním bodem české politiky. Přináší nejen náhled do její vize politiky, ale i se kriticky zamýšlí nad často diskutovanými tématy. Na závěr dodává, čemu konkrétně se bude ve svém volebním období věnovat nejvíce.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Tereza Jinochová: Komunismus? To pravé ořechové pro nás?

V tomto projevu bych chtěla docílit toho, aby si lidé uvědomili, co nám přinesla a jaká ve skutečnosti byla doba, která se nesla pod vlivem Komunistické strany.

Reakcí:0
Miss UK
Miss UK|09.11.2012

Kristýna Maulenová: Koruna dosedla na chytrou hlavu

Tento text obsahuje projev nově zvoleného prezidenta České republiky. V úvodu děkuje za zvolení do funkce. V další části ve stručnosti seznamuje spoluobčany se svými plány a přidává jednu radu. Projev zakončuje svým oblíbeným latinským citátem.

Reakcí:0