V Sicily Café jsme mnoho Sicílie neužily

Škoda dalšího podniku, který dle webové prezentace vypadá slibně, leč ve skutečnosti se nijak nevymyká z průměru.

Gastro Index
Dana a Alena | 15.01.2013

Sicily Café byl po pravdě řečeno internetový objev. Zlákalo nás férovou prezentací a proklamovanou kvalitou, jež má vítězit nad obžernou kvantitou. Logistická rada: pokud se tam vydáte na ochutnávku, zůstaňte v těsném sousedství Jindřišské věže – my jsme při hledání poctivě obklusaly celé pražské Senovážné náměstí.

Náš omyl bohužel plynule pokračoval vytipováním snad nejhoršího místa, jaké bylo k dispozici, totiž nedaleko vstupních dveří, které za sebou prakticky žádný ze zdejších hostů nezvládl zavřít – buď se neobtěžoval, nebo vzdal nerovný boj s jejich nefunkčním mechanismem. Když jsme se v ledovém průvanu octly snad po osmé (potlačujíce jadrný komentář o cizích zadnicích a ojích) a navrch nám číšník nekompromisně oznámil, že polévku pro nás už nemá, poněvadž ta, která zbývá (doba oběda zdaleka neskončila), je rezervovaná (!?), dostaly jsme chuť se sbalit a ukázat Sicily Café paty. Hlad a zvědavost však nakonec zvítězily.

Z nové bašty za dětským koutkem, kde alespoň netáhne, se z dost ošuntělého lístku pokoušíme vyčíst aspoň nějaký předkrm – ty se ovšem v lístku nevyskytují. Naděje tedy vkládáme do číšníka, doufajíce, že nám něco flexibilně vymyslí, doporučil nám však jen dva saláty z nabídky. Pěkně děkujeme, rajčatový s cibulí ani okurkový se sladkokyselou zálivkou nechceme, za á je venku moc velká zima a za bé nás tyto šlágry předlistopadové éry ani trochu nelákají – jejich přítomnost na jídelním lístku sicilské kavárny je vlastně nepochopitelná.

Podnik nás zlákal proklamovanou kvalitou, jež má vítězit nad obžernou kvantitou.

Nakonec si musíme poradit samy – jako první chod objednáváme směs grilované zeleniny (99 Kč), která se ukazuje jako docela slušně připravená. Představuje ji obligátní středomořský mix cuketa-paprika-lilek plus cibule a červená paprika s obrovským trsem bazalky. Naší jedinou výtkou je suchost (olivový olej si musíme výslovně vyžádat) a naprostá nepřítomnost soli.

S předkrmem nejsme ještě zdaleka hotovy, když obsluha přináší hlavní chod – dva kusy bioburgeru se šťouchanými bramborami (159 Kč), kterých dostáváme slušný kopec – a jsou bohužel opět zcela soli prosté. Ještě hůře si vedeme s burgerem – mleté maso je tuhé (divily jsme se, proč nám donesli steakový příbor, leč vzápětí nám došlo, že podrážka se jinak asi ukrojit nedá), o kýžené šťavnatosti si člověk může nechat jen zdát... Smetanová žampionová omáčka byla naopak velmi chutná, ale celkový dojem nespasila.

Rozhodně sympatické je, že v kavárně se nekouří.

Zdejší sporá nabídka (proti stručnosti nic nenamítáme, otazník vzbuzuje spíš její složení) zahrnuje mimo jiné steaky. Zkusily jsme kuřecí (149,-), podávaný na naše přání se šťouchanými brambory s jarní cibulkou a švestkovou omáčkou (30,-). Celá kreace byla opět silně neslaná, ale jistě lépe, než kdyby ji kuchař přesolil. Sladká švestková omáčka však k fádnějšímu kuřecímu masu nepasovala a nevybalancovala ani jeho suchost, šťouchané brambory lehce dusily. Naše chyba, že jsme navzdory intuici daly na číšníkovo doporučení...

Segedínský guláš s karlovarským knedlíkem.

Jako příjemné překvapení se nicméně ukázal závěrečný italský mrkvový koláč (49 Kč) plný nahrubo drcených mandlí, a tudíž velmi kompaktní a výživný. Po opulentním obědě sice dvakrát nedoporučujeme, ale ke zdejší opravdu kvalitní kávě (ristretto za 35 korun) v půli odpoledne je to špičková volba. Koláč nám ochotně rozdělili na dva talíře, stejně jako předtím grilovanou zeleninu.

Domácí jablečný štrúdl.

V Sicily Café jsme tentokrát nechaly 658 korun. Hlavní chody nás zklamaly, obsluha neomráčila (nedostatek vstřícnosti kombinovaný s totálním mimoňstvím) a zmíněné posezení v sousedství věčně otevřených dveří bychom doporučily jedině za trest. Hrozným zážitkem pak byla návštěva toalet – bakelitové dveře a panelákové kliky bychom ještě vydýchaly, byť v podniku inzerujícím italskou kvalitu zrovna na místě nejsou. Dramatičtější však byl nepříliš utěšený stav, co se hygieny týče (napůl ucpané umyvadlo, o „vůni“ nemluvě). Na webových stránkách se dočítáme, že podnik hygienu zajišťuje prostřednictvím biologicky odbouratelných čistících prostředků. To je rozhodně sympatické, ovšem realita spíš svědčí o jejich nepoužívání...

Stejně tak proklamované užívání bioproduktů od českých dodavatelů – nejsme fanatickými příznivkyněmi všeho s nálepkou eko- či bio-, prvořadý je výsledek, ať se jedná o hygienu nebo chuť.

Rozhodně sympatické je, že v kavárně se nekouří, jinak však příliš friendly nepůsobí. Škoda dalšího podniku, který dle webové prezentace vypadá slibně, leč ve skutečnosti se nijak nevymyká z průměru... I když kávu mají opravdu dobrou – třeba sem někdy kvůli ní a dobrému zákusku ještě zajdeme...

Sicily Café

Senovážné náměstí 994/2
cafe.sicily.cz
Tel.: 224 281 098
Otevřeno: PO-PÁ 8.30 – 21.30 

Zobrazit diskusi
Reakcí:3

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Nepochopitelné?

Musím říci, že mne velmi překvapilo požadovat v kavárně předkrm! Proboha, proč? V kavárně očekávám hlavně kvalitní kávu, výběrový čaj a dobré dezerty. Vše ostatní - víno, občerstvení - je přeci nástavba, která tam může být či nemusí. Ale to je i možná chyba Sicily café, že svoje hlavní produkty málo nabízí. Každopádně tam podle mne vaří dobře (mám rád jejich bulgur, špaldoto či lečo) a v poledne mají i díky nízkým cenám vždy plno. A logicky - když je někde plno, tak jídla i rychle dojdou...

Co ocenit alespon nazev?

Tato kavarna je dle nazvu urcena predevsim muzum - kava po ktere "SI ČILÝ". Proto se v ni slecnam gastronomickym reporterkam ani libit nemelo.

Trochu divná recenze

Já tedy nevím, ale redaktorky chodí na oběd do kavárny? Já chodím na oběd do restaurace. Do kavárny chodím na kávu. A ta je tam fakt dobrá.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah