Politika
Ondřej Koutník|07.01.2013

Co mají společného sponzor LIDEM a soutěž o nejsympatičtější maminku

Missis je milá soutěž, díky níž se každý rok vyberou peníze na dobročinné účely a zvolí nejsympatičtější maminka. Pozadí této společenské akce však vypadá značně politicky. Akci pořádá agentura, jejíž spolumajitelka Jana Mrencová je lobbistkou z prostředí ČSSD a nyní spolupracuje se stranou Karolíny Peake. Mrencová a její druh Miloš Skácel mohli být podle zjištění ČESKÉ POZICE těmi, kdo k LIDEM přivedli mecenáše Dalibora Tesaře.

Reakcí:6
Politika
Redakce ČESKÉ POZICE|20.12.2012

Peake skončila na obraně. Reagovala slovy: To je faktický konec koalice.

Aktualizováno. Devět dní po jmenování šéfky LIDEM ministryní obrany navrhl premiér Petr Nečas prezidentovi její odvolání. Václav Klaus jeho návrh obratem přijal. Karolína Peake prohlásila, že je to faktický konec vládní koalice. Takový vývoj avizují i další členové vedení strany LIDEM.

Reakcí:68
Právo a bezpečnost
Martin Shabu|18.12.2012

Kdo má radost z Karolíny Peake na obraně?

Jmenování vicepremiérky Karolíny Peake ministryní obrany vyvolalo v okruhu lidí, kteří se kolem tohoto resortu pohybují, značné pozdvižení. Jak nová šéfka úřadu naloží se skandály za miliardy korun, které šetří policie? Bude pokračovat v sekání korupčních chapadel tak, jak se o to snažil její předchůdce Alexandr Vondra? A kdo bude profitovat z armádních zakázek? Mezi zainteresovanými zbrojaři a politiky jsme se pokusili nalézt odpověď.

Reakcí:12
Politika
Kateřina Menzelová|17.12.2012

Kdo půjčil Karolíně Peake sedm milionů korun na vilu v Troji?

Vicepremiérka je přesvědčena, že vše podstatné k prodeji vily v Troji již řekla. Řada nejasností, na něž jsme již upozorňovali, však záhadou zůstává. Nyní přibyla další: Jak je to s investicemi, které manželé Peakovi předtím investovali do nemovitosti? Našli jsme rozpor: Někde „hapruje“ minimálně sedm milionů korun.

Reakcí:27
Politika
István Léko|14.12.2012

Jízda valkýry Karolíny

Jmenováním Karolíny Peake do čela ministerstva obrany udělal Petr Nečas svoji nejhorší státnickou chybu, což mu tato politička obratem názorně vysvětlila. Premiér teď už musel pochopit, že ve vládě je nanejvýš trojkou. Generálská čistka na obraně musí navíc budit pozornost cizích zpravodajských služeb i vlivných lidí v centrále NATO. Signalizuje, že s Českem od této chvíle bude problém.

Reakcí:34
Politika
Kamila Mouchová|14.12.2012

Strmá kariéra studenta Pavla Kotrby, nyní po boku Karolíny Peake

Aktualizováno. Pavel Kotrba, dosavadní šéf kabinetu vícepremiérky, je mladý muž, jenž se v pátek stal šéfem jejích poradců v resortu obrany. Kdo je však Pavel Kotrba, jehož životopis není k dispozici a jenž navzdory svému mládí prošel již nejméně dvěma politickými stranami? On sám ani Karolína Peake na toto téma bohužel nekomunikují. Sestavili jsme tedy obrázek jeho pestrého života v politice z informací od třetích stran.

Reakcí:21
Politika|Právo a bezpečnost
Martin Shabu|13.12.2012

Čistka na obraně: První údery schytali Vondrovi lidé

Nová ministryně obrany Karolína Peake (LIDEM) předvedla, že v nové roli bude postupovat bez skrupulí. Odstartovala personální změny, s nimiž nepočítal premiér Petr Nečas (ODS) ani prezident Václav Klaus. Ve čtvrtek 13. prosince vyhodila Vondrova prvního náměstka a oblíbence Vlastimila Picka. Další obětí její mocenské hry se stal šéf armádních nákupů Pavel Bulant. S kým bude Peake v resortu obrany spolupracovat?

Reakcí:16
Politika|Personálie
Ondřej Koutník|12.12.2012

Po stopách nejštědřejšího sponzora LIDEM: Oč usiluje Dalibor Tesař?

Pro politiky, kteří by ho znát měli, je jeho jméno velkou neznámou. Pro byznysmeny ve stavebnictví, kde je znám jako schopný podnikatel, nikoli. Do povědomí širší veřejnosti se Dalibor Tesař dostal, když vládní straně LIDEM poskytl přes dva miliony korun. Přitom jeho (či jemu blízké) firmy dlouho prosperovaly z masivních veřejných zakázek resortu dopravy, jejž LIDEM spravovala. Kdo je Dalibor Tesař?

Reakcí:2
Právo a bezpečnost
Martin Shabu|10.12.2012

Stínový ministr obrany: Resort s Peake v čele bude dál řídit ODS

Ministerstvo obrany není možné spravovat, musí se řídit. A se znalostí problematiky resortu. To však favoritka na post ministryně obrany Karolína Peake nesplňuje. Tak hodnotí v rozhovoru pro ČESKOU POZICI variantu, že Alexandra Vondru vystřídá ve funkci šéfka vládní strany LIDEM, Jan Hamáček,  stínový ministr obrany a místopředseda poslaneckého klubu ČSSD.

Reakcí:11
Politika
Kateřina Menzelová|07.12.2012

Proč poslance nezajímá sponzoring strany LIDEM? A ptá se na to premiér?

Ve čtvrtek odpoledne jsme čekali marně. Nikoho z poslanců během interpelací nezajímaly okolnosti dvoumilionového sponzorského daru, který dostala strana LIDEM od severomoravského podnikatele ve stavebnictví Dalibora Tesaře. Dosud jsme se také nedozvěděli, zda se Karolíny Peake na financování její strany zeptal premiér Petr Nečas.

Reakcí:3