Firma Key Investments vrátila Lesům ČR všechny peníze

Státní podnik využíval služby kontroverzní firmy od roku 2004, o vrácení peněz požádal loni v prosinci.

István Léko | 07.03.2011
Generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora potvrdil, že státní podnik stáhl od Key Investments téměř 70 milionů korun.

Lesy České republiky po téměř sedmi letech přestaly využívat služeb společnosti Key Investments. Firma, jejíž aktivity vyšetřuje police a kapitálový dohled České národní banky, již vrátila všechny peníze (skoro 70 milionů korun), které jí Lesy ČR svěřily. Tuto informaci ČESKÉ POZICI sdělil generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora.

„Státní podnik Lesy ČR uvádí na pravou míru informace některých médií, že společnost  Key Investments spravuje Lesům ČR volné finanční prostředky. Skutečností je, že Lesy ČR využívaly služeb společnosti Key Investments od roku 2004 do prosince 2010, a to výhradně pro správu dluhopisů akciové společnosti Českých dřevařských závodů Praha. Objem finančních prostředků se v čase měnil, nikdy však nepřesáhl částku 84 milionů korun,“ sdělil ČESKÉ POZICI mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

„Uhrazením zbylé částky ve výši ve výši 69 008 083 korun na účet Lesů ČR v polovině prosince loňského roku, byly tyto dluhopisy v termínu splatnosti řádně uhrazeny. Lesy ČR služeb společnosti Key Investments nevyužívají,“ uvedl na vysvětlenou generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora.

Kromě Lesů ČR firma Key Investments stále spravuje peníze městských částí Praha 6, 10 a 13 v celkové hodnotě 650 milionů korun. „Na jednání finančního výboru Prahy 6 bylo sice na návrh TOP 09 minulý týden rozhodnuto všechny prostředky ze správy Key Investments okamžitě vyvést, ale o tom, že se to podaří beze ztrát, silně pochybuji. Jde o typický příklad toho, jak je pro Pražany nebezpečné propojení některých politiků s takzvanými podnikatelskými kmotry," řekl ČESKÉ POZICI Ivan Mašek, opoziční zastupitel Prahy 6 za TOP 09.

O tom, zda podobně bude postupovat i Praha 10 a 13, ČESKÁ POZICE nemá informace. Zástupci Prahy 10 již delší dobu neodpovídají na otázky týkající se Key Investments. Pokud jde o portfolio Prahy 13, které spravuje Key Investments, opoziční zastupitelé podle informací ČESKÉ POZICE už znají jeho složení a tento týden na středečním veřejném zasedání zastupitelstva k němu budou interpelovat starostu Davida Vodrážku. Na jednání má být přítomen i Daniel Brzkovský, menšinový vlastník Key Investment. Má prý rozptýlit pochybnosti opozice o kvalitě portfolia Prahy 13, která u Key Investments uložila 200 milionů korun.

Související články k tématu Key Investments naleznete v příslušné rubrice HOT TOP. 

Show comments
Comments:0

Popular content