Místopředseda strany Blažek: ODS musí mít vnitro

„Bude-li dvojkoalice ODS a TOP 09 a TOP 09 bude mít nadále ministra financí, musí ODS získat vnitro,“ řekl ČESKÉ POZICI.

Martin Shabu | 12.04.2011

Místopředseda občanských demokratů Pavel Blažek trvá na tom, že ODS musí při obměně vlády získat resort vnitra. Prohlásil to na včerejším regionálním sněmu v Olomouci. „Bude-li dvojkoalice ODS a TOP 09 a TOP 09 bude mít nadále ministra financí, musí ODS získat vnitro,“ řekl ČESKÉ POZICI Blažek, který se zúčastnil středečního zasedání grémia své strany v Praze.

A dodal, že moravská část ODS nemá jediného ministra, a tato oblast tudíž není zastoupena ve vládě Petra Nečase. K současné vládní krizi se vyjádřil jasně: „S VV se nemá spolupracovat. S lidmi, jako je Vít Bárta, to nemá smysl.“ Blažek také potvrdil, že ODS nemá jednotný názor na další postup při jednání s Věcmi veřejnými.

Část vrcholných představitelů ODS považuje za důležité tlačit VV k obměně vedení strany zatížené korupčními skandály. Druhá skupina politiků ODS považuje za praktičtější oddělovat od poslaneckého klubu VV jednotlivé poslance. Koalice ODS a TOP 09 by v takovém případě závisela na takzvaných přeběhlících, komentoval to ministr, který nechtěl být jmenován. „ODS by musela nakoupit několik kabelek,“ řekl ministr v narážce na zálibu političek VV v luxusních taškách.

Případné obměny vlády by se chtěl zúčastnit i Petr Bendl, bývalý ministr dopravy ODS ze Středočeského kraje. Dle zdroje z ODS se Bendl údajně kvůli tomu sešel s prezidentem Václav Klausem. Na dotaz ČESKÉ POZICE však Bendl schůzku s Klausem odmítl. 

Show comments
Comments:0

Popular content