Josef Dobeš má zpět náměstky Vitulu i Hajna! MŠMT to na webu hlásá světu.

Anglické stránky vrcholné státní instituce jsou už evidentně více než rok mrtvé. Ministerstvo dělá České republice ve světě ostudu.

Věda a vzdělávání
Martin Rychlík | 09.11.2011
Web is dead aneb O anglické stránky ministerstva školství se přes rok nikdo nestará.

Datum 9. listopadu. Čas 9:59. Špičkový zahraniční zájemce o post ředitele supernejlepšího výzkumného centra ve střední Evropě (nebudeme jej jmenovat) si prohlíží inzeráty v časopisech Science a Nature. „Hm, zajímavé,“ pokyvuje hlavou, a aby si otestoval řídící orgán, české ministerstvo školství, s nímž bude o novém jobu v Česku jednat, zkusmo si pokliká na anglické stránky MŠMT. A hle, nachází tu známá jména!

sekci Top Executives vidí, že programu evropských fondů stále šéfuje Jan Vitula. Toho přeci zná z bruselského jednání. Vytáčí proto mobil, chce se poptat na tendr, jež hledá pro výzkumná střediska hvězdné šéfy. Jenže se dozvídá, že vrchní ředitel Vitula na ministerstvu již přes rok nepracuje.

Volá tedy 1. náměstka Kryštofa Hajna, co se to vlastně děje. Zástupce ministra Josefa Dobeše, onen razantní chlapík, už ale dávno odešel řídit rizika do ČD Cargo. Potenciální supermanažer z ciziny je otráven; vrcholná státní instituce České republiky vysílá do světa nepravdivé údaje... A ani po roce jí neaktualizovaný vlastní web nevadí.

Vymyšlená scénka z úvodu má vypovídající význam. Jde o doklad, že MŠMT neplní služby, které by prostě – ať už k tomu ministr Dobeš řekne a vydá cokoliv – plnit mělo. Hyperaktivní tiskové oddělení, jež od nástupu ministra úpěnlivě buduje jeho mediální obraz, který se tak nějak sám rozsypává, nemá na takové věci čas!?

Druhým nejdůležitějším mužem v úřadě je pro zahraničí stále 1. náměstek Kryštof Hajn.
Anebo už chystaný update?

Kdo by také stíhal doplňovat kolotoč personálních změn na anglický web. Jen na fondech už se protočil Vitula (TOP 09), Jaroslav Kuba a nyní Michal Zaorálek. Náměstci pro vysoké školství byli včetně Hajna už také tři – spolu s Janem Kouckým a teď Ivanem Wilhelmem; v roli 1. náměstka přibyl i dozorující Jakub Hodinář (ODS).

Zastaralost anglické mutace stránek, jimiž český úřad „komunikuje“ s univerzitami, vědci, ale i vládními institucemi třeba v Japonsku či Kanadě, vynikne obzvláště u položky „Director of the Cabinet of the Minister“: jmenovaného Michala Šedivého už vystřídali postupně Šimon Mastný, Jaroslav Říha, Jana Machálková a Martin Krejza. Prosím vás, kdo by to měnil? Zanedbanou prací se už jistě ušetřily desítky milionů za „líné úředníky“.

Anebo jde o skandální odhalení. Podobně jako se úřadu nedávno povedl únik státem dotovaných Romů nebo zveřejnění maximálních cen vědeckých inštrumentů, tak třeba zlovolní hackeři nabourali připravovaný update ministerstva a skutečně se sem vrací Hajn i Vitula! Pokud by byl zapomenutý web napaden, jak možná i uslyšíme, bylo by rozumným řešením opět nějaké to trestní oznámení na neznámého pachatele, že pane ministře Dobeši? 

Zobrazit diskusi
Reakcí:5

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Na české verzi stránek MŠMT

Na české verzi stránek MŠMT jsem našel minulý týden Kláru Laurenčíkovou, coby náměstkyni ministra a Lenku Felcmannovou jako vedoucí oddělení - obě jsou už přes rok pryč z ministerstva.

díky za doplnění

a ano, něco je na MŠMT špatně... hezký den, rmt

Ministr Josef Dobeš nemá přece na takové malichernosti čas

- tohoto nejlepšího ministra školství zaměstnávají mnohem důležitější věci. Nějaký anglický web, taková banalita ! Dobešovi asi stačí, že anglicky umí tři slova: Time is money. A tím se řídí především. Musí se přece starat, jak maximálně vytunelovat rozpočet MŠMT, no snad se nenechá trumfnout tím ubožákem Drábkem, který už z toho dostal "malou domů" víc než 1.2 mld. Kč. A jestli to náhodou nevíte, tak Josef Dobeš není žádný břídil, toho Drábka určitě dožene a předežene !

pana ministra Dobeše...

samozřejmě v ničem nepodceňujeme ;-) Time is money! rmt

Neryjte do nejlepšího ministra školství, geniálního personalisty

- vždyť on za to vůbec nemůže, za to může jen nějaký jeho podřízený, kterého si pečlivě vybral... Pan ministr si to přece nemohl sám zkontrolovat, když neumí anglicky ani slovo...  ;o)

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah