Knetigův případ se vrací ke státním žalobcům. Mají jej došetřit.

Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, který zastavil stíhání Martina Knetiga pro nepřímé úplatkářství.

Právo a bezpečnost
Martin Shabu | 22.12.2011

Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, který zastavil stíhání exporadce bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) Martina Knetiga pro nepřímé úplatkářství. ČTK to potvrdila mluvčí obvodního soudu Michaela Wenzlová.

Podle mluvčí pražského městského soudu Martiny Lhotákové dospěl soud k závěru, že zastavení trestního stíhání bylo předčasné. Předložené důkazy z přípravného řízení nejsou podle ní dle trestního řádu použitelné, protože byly opatřeny ještě před zahájením trestního stíhání, nebo v rámci jiných trestních řízeních. Proto městský soud vrátil případ státním zástupcům k došetření.

Podle státních zástupců Knetig požadoval po Vladimíru Jeřábkovi, členu představenstva Komerční banky, aby peněžní ústav dal sponzorský dar ODS za to, že Státní fond životního prostředí (SFŽP) právě v něm uloží část svých miliardových úložek. Na možnou korupci upozornil policii bývalý šéf SFŽP Libor Michálek. Po zveřejnění aféry Drobil odvolal Knetiga a rezignoval na funkci ministra, zůstal však místopředsedou ODS. O místo však přišel i Michálek.

Knetigovo stíhání zastavil Obvodní soud pro Prahu 1 letos v říjnu. Pouhý týden poté, co dostal případ od Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1. ČESKÁ POZICE získala od důvěryhodného zdroje informaci, že soud o zastavení stíhání rozhodl na základě skutečnosti, že jediný svědek policie popřel, že by byl spáchán trestný čin. Státní žalobci však podali na postup obvodního soudu stížnost, protože byli přesvědčeni, že policie shromáždila dostatek důkazů. Tím se případ dostal k městskému soudu.

Související články:

 

Zobrazit diskusi
Reakcí:6

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Coach Outlet Online

the opportunity to

Coach Outlet Online

demonstrate that it can play a moderate and constructive role internationally. That includes responsible action on the nuclear program

Coach Outlet Online

which is among the top concerns of the international community," Ban said.Iran's nuclear aspirations have been a top issue

Coach Outlet

for the United States and other Western The United States, along with other permanent members of the U.N. Security Council,

Coach Outlet Store

have engaged in discussions with Iran this year about its nuclear program. Western countries believe Tehran is intent on building nuclear

Coach Factory Online

weapons. Iran claims the program is only for civilian medical and energy purposes.

Coach Outlet Online

"For the sake of peace and security in this region and globally, I urge the government of Iran to take the necessary measures to build international

Gucci Belts

confidence in the exclusively peaceful nature of its nuclear program," Ban said.Earlier at the summit, Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei defended

Louis Vuitton Belts

his country's right to produce nuclear energy for peaceful purposes."The Islamic Republic of Iran considers the use of nuclear, chemical

Coach Outlet

and similar weapons as a great and unforgivable sin," Khamenei said.This does not mean forgoing our right to peaceful use of nuclear power and production of nuclear fuel," he said.

Louis Vuitton Handbags

"On the basis of international laws, peaceful use of nuclear energy is a right of every country."While defending his nation's nuclear program, Khamenei took jabs at the United States.

Coach Factory Outlet

"A bitter irony of our

Louis Vuitton Bags

era is that the U.S.

A jaký je důkaz?

Jediný svědek řekne, že se vůbec nic nestalo, ale mašinérie jede vesele dál...

Vliv médií

Protože si to nikdo kvůli vlivu médií nedovolí zastavit - okamžitě by se strhl mediální lynč. Viz Kundra zásobovaný účelově informacemi z resortu justice (dle pravidla cui bono zřejmě od samého nejvyššího...?)

Máte pravdu

Média vytvořila fikci, že když nějaký případ odloží policie nebo zastaví pro nedůvodnost státní zástupce, takže se jedná o div ne protiprávní akt. Že "očistit" se lze jen před soudem, apod.. 

 

NEní tomu tak. Státní zástupce nebo i soud má POVINNOST zastavit trestní stíhání, nadobude-li přesvědčení, že se např. skutek nestal, anebo např. že se skutek stal, ale není trestným činem. To je naprosto zákonný a legitímní postup, který je v těchto případech dokonce Trestním řáden nařízen.

 

Přesto někteří komentátoři, např. p. Fendrych v i na své poměry mimořádně odporném článku, interpretují nutnost dostat se kauzy před soud, jako boj o právní stát, apod.. Jako by právní stát měl jednostupňové tr. řízení, a to jen u soudu. POkud nejsou pořádné důkazy, nebo je soud či st. zást. přesvědčen, že se žádný trestný čin nestal, tak MUSÍ být v právním státě tr. stíhání zastaveno.

 

Médiím navzdory. ČP šlechtí, že tento článek pojala nehystericky a střízlivě. 

otevřete oči

Kalino - snažíte se i ty kauty největšího kalibru zlehčovat - :)) kdo ví v čem vším jste zapleten:)

 

posílám odkaz na přepis nahrávek:

http://www.nfpk.cz/cz/knetig-michalek

 

 

RE:

Pro mě je to pseudokauza. Že si někdo honil triko a plácal a plácal, to snad není důkaz čehokoli. TAkových idí hrajících si na důležité jsem třeba někde v baru slyšel...

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah