Paroubek, jak si ho pamatujeme, a jeho Zimbabwe pro kretény

Škárka měl být třetím poslancem v týmu LEV 21. Hrozí mu ale vězení a poslanecký distanc. Předseda Paroubek verdikt soudu neunesl.

Politika
Ondřej Koutník | 15.04.2012
V jedné ze svých reakcí označil Jiří Paroubek rozhodnutí soudce Jana Šotta v případu Víta Bárty a Jaroslava Škárky za „příklad třídní spravedlnosti na úrovni Zimbabwe“.

Nebýt pátečního verdiktu soudu, který nepravomocně poslal Jaroslava Škárku za podvod na tři roky do „tepláků“ (plus deset let zákazu „poslancování“), mohla mít strana Jiřího Paroubka ve svých poslaneckých řadách již třetí ovečku. V lednu letošního roku předseda národních socialistů totiž plánoval, že se po skončení „obálkové“ kauzy bývalý poslanec Věcí veřejných stane členem LEV 21. Vypadalo to na silné pouto, spolupráce se rozběhla. Teď ale Paroubkovi zbyly oči pro pláč. Bývalý premiér rozhodnutí soudce Jana Šotta navíc neunesl a hystericky se obořil na české soudnictví.   

„Problém není ve Škárkovi, ale ve Vyšinského třídním výkladu práva, který použil soudce. Teď již o nezávislosti soudní soustavy v ČR může mluvit jen kretén,“ napsal Paroubek ČESKÉ POZICI. (Andrej Vyšinskij byl sovětský právník a blízký spolupracovník Stalina.) „Rozhodnutí soudu v kauze Bártova uplácení je výsledkem kabaretní spravedlnosti, jejíž jsme byli svědky,“ vzkázal veřejnosti v tiskové zprávě. A ve vysílání Českého rozhlasu bývalý premiér řekl, že jde o „příklad třídní spravedlnosti na úrovni Zimbabwe“. Podle Paroubka může o nezávislosti českého soudnictví po procesu s Bártou a Škárkou mluvit leda kretén

V článku Soud vytvořil politický proces! ČR má prvního politického vězně zase předseda pražské organizace národních socialistů Přemysl Votava na Paroubkově blogu Vaše věc označil Škárku za politického vězně. Česká republika podle něho už není právním státem. Šéfredaktor Respektu Erik Tabery tento článek na svém facebooku výstižně glosoval slovy: „To se jen Jiří Paroubek ukázal jako ten nejhorší headhunter v zemi.“

Když autor tohoto textu v pátek předsedovi LEV 21 posílal SMS zprávu s dotazem, zda námluvy jeho strany s odsouzeným poslancem skončí, bylo mu sděleno, že „v situaci justičního přehmatu“ je neslušné se na takové věci ptát. K tomu ta věta o „kreténech“. Nikoli rozhodnutí soudce Šotta, ale Paroubkova reakce byla ve stylu „Zimbabwe“, navíc nehodná úst bývalého premiéra, který těmito slovy dal vzpomenout na své nabubřelé výstřelky v dresu ČSSD.

Pro Paroubka máme do jisté míry pochopení. Jeho nové straně se v předvolebních průzkumech nedaří. Expremiér se býval mohl chlubit, že jeho partaj čítá už tři zákonodárce. Od začátku však Paroubkova sázka na Škárku působila tak trochu na hlavu. Vždyť riskoval, že se tím národní socialisté zbytečně potřísní kauzou, která vznikla ve Věcech veřejných. Paroubkovo ego ale na takové nebezpečí nebralo ohled. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:5

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Tři poslanci, to je opravdu

Tři poslanci, to je opravdu hodně malý drobek. J.P. má zcela jistě vyšší cíle. Vždyť v případě, že by byl Bárta exemplárně odsouzen, mohl by se pro podstatnou část VV stát zachráncem :-)

Vyšinskij byl soudce,

měl přezdívku "rudý prokurátor", protože se zcela dal do služeb zločinného komunistického režimu a mnoho nevinných poslal na smrt: Být na místě soudce Šotta, tak bych toho smyslů zbaveného vepře zažaloval.

Politici a politika před soudem

Pane Miloto, z mnoha důvodů mi J. Paroubek opravdu nesedí, a necítím proto ani nutkání se ho zastávat. Co mě však vadí, je mnohaletá neobjektivní mediální zaujatost proti němu. Ani diskutovaný článek mladého autora

Ondřeje Koutníka není výjimkou: brousí si ostruhy na snadném cíli výběrem citací jiných - samozřejmě negativních, jak jinak. Váš příspěvek pak jde ještě mnohem "výš".

Ano, s politickými názory JP lze jen těžko souhlasit, navíc není sympatický typ. K tomu je příliš tlustý, upocený, napínají se mu knoflíky na saku i na košili, mluví často povýšeně - ve všem skoro jako současný ministr Vondra. (Jen si vzpomeňte, jak ten před sněmovnou poprvé vystupoval v kauze PROMOPRO. Nikoho ale ani nenapadlo přisoudit mu titul Papaláš roku.)

Přitom JP není jediný, kdo se domnívá, že soudce Šotta de facto kriminalizuje vcelku běžnou politickou práci. Přečtěte si článek Petra Zídka - u kterého lze těžko předpokládat, že by Škárkovi či V. Bártovi a jeho VV nějak fandil, o JP už ani nemluvě - ve středečních Lidových novinách (18/4).

JP na adresu soudu a soudce Šotta vyslal několik silných vyjádření, ovšem výraz "Vyšinského třídní výklad práva" je abstraktní metaforou a nelze jej ztotožňovat s Vyšinského prokurátorskou praxí, účastí na justičních zločinech. (Za sovětskou stranu se Vyšinskij také podílel na přípravách norimberských procesů.) JP se dále elegantně vyhnul jakýmkoliv osobním urážkám a (případným) kreténem nazval hypotetickou osobu, pokud by ta...

To se nedá říci o vašem příspěvku, ve kterém nazýváte přímo JP "vepřem", a to žalovatelné jistě je (i když s nejistým výsledkem). JP se na vás asi vykašle - i kdyby se o vašem výroku dozvěděl - ale tu žalobu byste si zasloužil.

Moc pěkně napsáno.

Velmi vzácná vyrovnanost stylu i pohledu.

Zdravím s respektem.

No jo, Jirka Paroubků

Jirka Paroubků si opět pěkně naběhl. I když pokud by byl odsouzen jen Bárta, tak by se v případě Škárky vlastně jednalo o hrdinu a Jirka Parobků by na tom naopak vydělal.

Což mi připomněl otázku, která se mi vkrádá na mysl a to, zda jeho projekt Lev21 je skutečně jen projevem jeho uražené ješitnosti a nebo zda se čistě náhodou, podobně jako projekt Zemanovci, nejedná jen o řízený pokus jak odebrat volební hlasy ČSSD? (Kdo by na tom získal a kdo prodělal, podobně jako v minulých volbách v případě Zemanovců, je myslím celkem jasné.)

 

Viz: http://www.reformy.cz/zpravy/schwarzenbergovu-top-09-spoluzakladal-havel/

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah