Nejlepší rétor se vrátil

Prezident má šanci stát se prodlouženým uchem a okem veřejnosti a médií ve vládě. Bude záležet, nakolik si ho společně ohlídáme.

Politika
Jan Schneider | 28.01.2013

KOMENTÁŘ Jana Schneidera / V době, kdy úkorně pociťujeme úpadek politických mravů způsobený úpadkem mravů společenských, a naopak, nebude od věci připomenout něco pozitivního.

V roce 2001 ohlásil Miloš Zeman, že nebude obhajovat funkci předsedy sociální demokracie. Zůstal do následujícího roku ve funkci premiéra, a poté se stáhl z politického života. Tehdejší místopředseda ODS Petr Nečas v této souvislosti prohlásil, že Zeman je „brilantní a vůbec nejlepší rétor na české politické scéně. Určitě je jednou z jejích nejvýraznějších postav, takže z tohoto pohledu je nepřehlédnutelným monumentem českého politického spektra“.

Takto případně a na férovku vyseknutá poklona nebyla běžnou ani tehdy, ani nyní. Proto je dobře si ji občas připomenout. A zejména nyní, kdy se cesty Nečase a Zemana opět protnou. Nečas v onom výroku nevyslovil žádné morální hodnocení, pouze profesionální respekt. Bylo by jistě milé, kdyby oba dokázali navázat – při všech nutných půtkách – na tento moment české politické historie spíše, než na ty jiné, jimiž bohužel oplývá.

Otázka věrohodnosti

Zemanův předvolební politický autoportrét měl bezpochyby ostřejší kontury než Schwarzenbergův. Jediná námitka zbyla nespokojencům, a to Zemanova zproblematizovaná důvěryhodnost. Jistěže mu nelze bezvýhradně věřit. Nelze ovšem ani říci, že mu nelze věřit vůbec. Například je mu třeba přiznat, že jako premiér „dopustil“ zatčení, odsouzení a uvěznění ministra vlastní vlády (Iva Svobody).

Zeman okamžitě po zvolení prezidentem své politické preference důrazně zopakoval. Vysvětlil také, jak na jejich prosazení může prezident pracovat zcela v rámci svých pravomocí. Může tato témata například nastolovat ve veřejném diskurzu, získávat pro ně veřejnost, až se stane i pro ty nejlínější politiky zřejmým, že přijetím těchto témat za své mohou zvýšit vlastní preference.

Zeman se jistě dočká i pocitu, jaké to je, když mu někdo „jde po krku“Zeman se vyslovil pro zavedení „panašovacího“ volebního systému a pro zákon o prokazování původu příjmů a majetku. Současně zmínil pro znalce zajímavý námět. Předeslal trochu módně, že by nerad uděloval milosti, a že by tedy byl radši pro obnovení procesu s Jiřím Kajínkem, avšak u jiného než u plzeňského soudu (ten mu dosavadní i nadějně vypadající podněty na obnovu procesu vždy „zamázl“). To je skutečně nadějná zpráva. Doplníme-li spektrum výroků Miloše Zemana „v den prvý“ o nápad, že by Libor Michálek měl šéfovat Nejvyššímu kontrolnímu úřadu, máme hned o čem přemýšlet!

A co je důležité – Zeman sdělil své preference, a tím se vydal tisku i veřejnosti tak trochu v plen. Ano, bude hodně záležet na veřejnosti a na médiích, nakolik si Zemana budou hlídat. Tak starý není, aby se nemohl pokusit za pět let o repete. Ješitný je na to dost. Musel by být i dost důvěryhodný.

Veřejnost tedy bude mít v rukou dost silné páky. Zeman se jistě dočká i pocitu, jaké to je, když mu někdo „jde po krku“. Na nás všech pak bude, aby ten veřejný screening při vší tvrdosti a důslednosti respektoval jisté meze a aby nebyl předpojatý, protože pak by nebyl účinný.

Bezesné noci české vlády

Domyslíme-li další Zemanovu aktivitu do konce, nemuselo by být paradoxně až tak zle. A to myšleno všeobecně. Nespokojenost s vládou je velká, její důvěryhodnost se limitně blíží nule. Čím to asi je? Proč kritici vlády zprava doleva mají neustále ve slovníku slovo „netransparentnost“?

A teď si představme, že Miloš Zeman, věrný svým slibům, začne chodit na vládu. Nemusí tam být ani moc aktivní, stačí, když bude pozorně poslouchat a občas se na něco zeptá. Pak skončí vláda a novináři – místo tradičně nudné, kožené a nicneříkající vládní tiskovky – dostanou od Zemana pěkně šťavnatý komentář. Prezident tak má šanci stát se prodlouženým uchem a okem veřejnosti. A možná i svědomím. Jeho možné preferenční zisky v této oblasti jsou obrovské.

Ani s utajením jednání vlády by si premiér moc nepolepšil, prezident má ke všem informacím přístup ze zákona. Nadto by mohl požádat Národní bezpečnostní úřad o přezkoumání, zda některá jednání nejsou utajena bezdůvodně, jen kvůli odepření informací veřejnosti.

Lepší vztah na Západ

Mnoho úsilí věnovali někteří škarohlídi rozšíření názoru, že po zvolení Zemana prezidentem by se republika začala nějak výrazně orientovat na Východ. Nic proti tomu! Urážlivým přístupem k Východu jsme plnili roli tvrdé ideologické avantgardy bojovníků proti komunismu a naše původní obchodní domény chutě převzali ti, za něž jsme tahali ty ideologické kaštany z ohně. Takto jsme hrdinně ideologicky obstáli již na Blízkém východě, v severní Africe a na Kubě, zatímco obchod zaplakal.

Zobrazit diskusi
Reakcí:50

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

O prezidentovi

Je nepochopitelné od zvoleného prezident slibovat splnění některých poža-

davků, třeba dávno již potřebné realizovat, protože podle práv ,  v ˇUstavě i zákonodárství státu, nejsou v možnostech prezidenta je provést.

Každý, kdo se snaží v polemice názorů zvítězit nesplnitelnými argumenty , se po nástupu k moci bude podobně se chovat k lidem , i státním institucím.

S Ruskem obchodovat? Kupovat vši?

Kde je nějaký ruský produkt? Možná jim tam dovážet halapartny, ale brzy přestanou platit i za ně. Titul JJ knížete se s republikou nekříží, i republika potřebuje kontinuitu, legitimitu, a tedy i osvědčené rodiny i třeba bez titulů. Proč bylo rušení tak enureticky naléhavé snad plyne z osobnosti Benešovy, nejen krom pracovitosti neměl čím se prokázat, navíc z hlediska integrity muže měl dost zásadní tělesný handicap.Tak zaskočen byl permanentně.  Plivat si na lomikara je opravdu úroveň.

Pane Schneidere,

je jistě dobře, že jste tu nabídl pár útěšných slov pro ty, kteří zatížili své svědomí volbou Zemana. Jen si nemohu odpustit poznámku, že když už jste se předtím pustil do mistrování svého kolegy, mohl jste tu (a jemu jako příklad) nabídnout méně povrchní pohled.

Ponechme stranou, že na Zemanově odchodu z politické scény není nic čestného. Byl to útěk před odpovědností za očekávaný volební debakl ČSSD a nejspíš i taktický tah před plánovanou prezidentskou kandidaturou. A skoro stydno by mi bylo zmiňovat Zemanův námět na opakování procesu s Kájínkem - vždyť to je zjevná kůstka hozená části jeho voličstva, jako téma pro hospodské debaty.

Zdá se, že i Vám uniklo, že hlavní rozdíl mezi oběma prezidentskými kandidáty není v jejich schopnosti ochránit nás před (sudeto)německou invazí, jak si nechala namluvit většina v nesebevědomém národě. Největší rozdíl byl v očekávatelném pojetí funkce prezidenta. V Zemanovi nastoupí na Hrad již třetí prezident, který se nehodlá přizpůsobit roli, kterou prezidentovi ČR předurčila ústava. Navíc v době, kdy (nedomyšlená) novela ústavy dává prezidentovi silný mandát vyplývající z přímé volby, zároveň jej však nadále zbavuje odpovědnosti. Ironií osudu má Zeman z těch tří asi nejméně osobních předpokladů odolat pokušením, která tato situace nabízí.

No, a když si k tomu člověk připočte, že v druhém kole Zeman názorně ukázal, že se cestou za svým cílem nezatěžuje skrupulemi a přitom se přesvědčil, že voliči mu to (s potleskem) baští, a když pak jeden ještě začne uvažovat, co se asi skrývá za tím, že nejšpinavější část kampaně odstartovala Klausova rodina, pak se nemohu zbavit dojmu, že nám tu nabízíte jen taková těšínská jablíčka. Já bych se spíš obával, že za 10 let tu budeme mít takový nepřiznaný prezidentský systém s autokratickými prvky. A to se ani nesnažím domýšlet nic o kvalitách těch hybatelů za kulisami.

Nicméně budu se zájmem sledovat, jak právě Vy budete Zemana hlídat. Ostatně v tom nám všem přeji hodně zdaru.

No, když už jste se pustil vy do mistrování,

mohl jste být také méně povrchní, a mohl jste ukázat tu žádoucí "hloubku".

Docela by mě zajímalo, jestli byste při zvolení Schwarzenberga začínal svůj příspěvek stejně "útěšnými" slovy pro ty, kteří "zatížili své svědomí volbou Schwarzenberga". V opačném případě by totiž bylo zřejmé, že si povrchnost pletete s nesouhlasným vyzněním článku.

Vaše vyhodnocení "nečestného" Zemanova odchodu je opravdu neobvyklé, ale opět chybí argumenty. Je to vaše mínění, budiž.

Co se Kajínka týče, stydno by vám mělo být při pomyšlení, že někdo kroutí doživotí neprávem. A v té kauze je toho mnoho, co by mělo být dotaženo a objasněno. A to, co nepochybně spáchal, si už dávno odseděl.

A pokud jde o to hlídání Zemana, jsme na tom stejně. Je to totiž i na vás, máte úplně stejné možnosti, jako kdokoliv jiný.

S Vámi se musí opatrně, já vím.

Už jsem udělal zkušenost, že Vy se v odpovědi zaměřujete na to, co chcete sám sdělit a moc se neohlížíte na smysl sdělení partnera.

Takže jen uvedu na pravou míru:

Věta o útěšných slovech se týkala vyznění Vašeho článku a nikoliv vítěze volby. Když se podíváte na pochvalné příspěvky pod článkem od těch, kteří před volbami deklarovali, že budou M.Z. volit, jako menší zlo, tak snad lépe pochopíte, co jsem měl na mysli.

Mé hodnocení Zemanova odchodu z politiky vychází z dobových komentářů a tehdy rozhodně nebylo neobvyklé.

Ke Kájínkovu osudu se necítím povolán vyjadřovat, ale cítím zápach populismu, je-li to jedno z prvních témat, k němuž se vyjadřuje nově zvolená hlava státu.

Závěrem si přeci jen neodpustím popíchnutí:

Tak Vy, kmenový autor ČP, čekáte až sem hlubší pohled na věc přinesou čtenáři ? A když jsem se pokusil naznačit v čem já vidím hlavní riziko Zemanova prezidentování, tak to jste si zrovna zdříml ?

Moc jste toho nevysvětlil,

reagoval jste pouze na to, co vy chcete (přesně tak, jak mi vyčítáte). Račte si všimnout, já ve svých reakcích sleduji text, na který odpovídám (je-li co říci).

O těch útěšných slovech jste to zamlžil do autu. Jasně jsem se ptal na něco jiného, o vítězi voleb nebyla řeč.

Vycházet z dobových komentářů je hezké, ale v tom případě zkuste číst názorově rozmanité články.

Zápach populismu je opravdu laciná fráze. Měl byste být zděšen při pomyšlení, že někteří odborníci (policisté, státní zástupci, soudci) nejsou o Kajínkově vině přesvědčeni, právě z důvodu nekorektního procesu (byl to prý jediný případ vraždy v dějinách české a československé kriminalistiky, kdy nebyla provedena rekonstrukce).

K vašemu popíchnutí - opravdu jsem žádostiv číst "hlubší pohled" podle vašich představ, pro poučení své i světa. Jste-li jist, že je kritizovaný text "povrchní", jistě víte, v čem by bylo možno pohled "prohloubit". A já si to opravdu rád přečtu.

Ovšem váš "pokus naznačit" hlavní riziko Zemanova prezidentování opravdu není nic hlubokomyslného, a abych pravdu děl, stále ve vašem textu hledám, co to asi mělo být.

Vždyť Vy to zvládnete !

Nemám zájem Vám dál dodávat podněty pro pokračování monologu dotčeného Pana autora. A navíc by mne mrzelo, pokud bych Vás zdržoval od přípravy dalšího textu. Věřím, že bude lepší než článek, pod kterým se stále ještě nalézáme. Ten Vás rozhodně neopravňoval ke kritice textu mladého pana kolegy. Brnkáte sice na jinou strunu než pan Kalenský,  ale každý z vás jen na tu jednu.

Odkopal jste se dost na to, abych si uvědomoval, že psát o budoucím prezidentovi se stejným nadhledem jako o tom dosluhujícím, Vás bude stát jisté vnitřní přemáhání, ale ... (viz nadpis). Konečně co Vám taky zbývá, k hodnocení hlubokomyslnosti čtenářských ohlasů si Vás tu majitel nejspíš držet nebude ;-)

TV Nova tady má svého reprezentanta?

Volba Schwarzenberga nemusela být vůbec z přesvědčení, že on je ideálním kandidátem na prezidenta ČR. Úplně stačila v prvním kole představa, že by do druhého kola postoupil Fischer se Zemanem nebo dokonce Dienstbier jr. Proto taky K.S. nejspíš dostal v prvním kole překvapivý počet hlasů voličů. Kdyby je místo něj dostal Vladimír Dlouhý, kterého nepustili k volbám, demagoga Zemana by v konfrontacích on-line v médiích roztrhal na cucky. Dlouhý si skutečně může říkat ekonom, zatímco Zeman je spíš jen ekonomem z úleku. No a hlavně Dlouhého věcná a přesná argumentace by Zemanovy žvásty a bláboly smetla se stolu nejspíš ke všeobecnému veselí publika.

Možná si to užijeme ještě za pět let, pokud Zeman odněkud ze zásob nevytáhne flašku s metanolem nebo nezajde na HoSiPa. Bude si jistě chtít prodloužit snadný život a sociální jistoty pána Hradu, když už nesplnil svůj dávný slib, že nadobro odchází z politiky do důchodu.

Kajínek? Nevinen? Ale jděte, člověče! V TV Nova máte kolegu podobné vizáže, jehož profesí je záhadologie a lákání pomalejších diváků na "překvapivé objevy"... :-P

P.S.:

S usazením se Zemana na Hradě (navíc s Klausovou podporou) skutečně mám problém. Připadám si jako cizinec v Kocourkově, jehož dominantní část voličů si zvolila za císaře pitomce, co se tváří, jako by pozřel všechnu moudrost světa. A křičet "Císař je nahý! Císař je nahý!" jaksi nemá valný smysl. Většina kocourkovských tvrdí, že mu jeho nové šaty velmi sluší! Uvidíme, jak dlouho jim tohle přesvědčení vydrží...

Co kdybyste

jednou jedno ze svých tvrzení zkusil podpořit něčím, co by zdálky, za rozbřesku, v mlze a po pár panácích alespoň trošičku trochu připomínalo argument?

Abych byl upřímný, (blikají mi kontrolky :-))

tak při vyřazení Vladimíra Dlouhého z volebního klání, mi v hlavě zablikala kontrolka. Zeman a Fischer na vrcholu preferencí ještě v době, kdy se ani nevědělo zda se bude volit a jak, mi taky rozsvítila v hlavě kontrolku. Dvě největší politické loutky na vrcholu preferencí ? 

 

Bez argumentů a s jistou dávkou citu si vám dovoluji napsat, že pokud bych chtěl zblbnout lidi, budu je masírovat už od úplného počátku. Existuje totiž jistá sorta spoluobčanů, kteří jedou jaksi s davem. A když se dozví, že stejně vyhraje Zeman, pak ho budou nejen volit, ale budou o tom klábosit ve svém okolí pořád dokola. 

 

Doporučuji přečíst rozhovor s Vladimirem Jermakovem, šéfem Vemexu a také rusko - české obchodní komory". 

 

Ruští podnikatelé: Zeman je bližší srdci i byznysu "

od Zuzany Kubátové na Aktuálně.

"Česko podle Dmitrije Ščuky nemůže pomíjet realitu své geografické polohy. "Žádné Rakousko-Uhersko dnes neexistuje. Česko leží mezi dvěma mocnostmi, tedy v určitém vakuu. Takové země nemají jinou možnost, než si najít vybalancovanou pozici a hrát rovnovážně na obě strany," je přesvědčen ocelářský manažer."

 

Je to pravdivé. Balancuje naši dnešní pozici mezi východem a západem Václav Klaus/Miloš Zeman oproti Karlu Schwarzenbergovi/Vladimíru Dlouhému/atd. ?    A když ano, tak by stálo zato, aby to vyvažoval někdo jiný. Je mi líto ruských kolegů, že dosud museli a budou muset při našem vyvažování spolupracovat s Václavem Klausem, Milošem Zemanem a Miroslavem Šloufem. A o tom ta volba je. Zvolili jsme partnery pro vyvažování VÝCHOD-ZÁPAD. Pěkný vejlupci.

 

Milos Zeman.

Existuje mnoho příkladů, ve kterých jsi byl voděn jako loutka, a
poškozoval stát ve prospěch svých kamarádů, spojených dokonce s
organizovaným zločinem. Jak jinak bys popsal vztahy a dochované
záznamy telefonátů mezi Tvými poradci - především panem Šloufem - s
Františkem Mrázkem? Ještě dnes si je můžeš přečíst, jak si gangsteři
mezi sebou lebedí, jak jsi vydíratelný, jak chlastáš, anebo, jak jsi
fajn, protože tě nezajímají peníze, ale "jenom chleba se sádlem a tři
okurky". Šlouf nejenom že projednával s gangstery manipulace
privatizací - třeba Metrostavu nebo České spořitelny, prozrazoval
tajné informace o přípravě zásahu v IPB, a přímo ovlivňoval program a
usnesení vlády ve prospěch svých kamarádů (SEVAPHARMA) . Už několikrát
popsaný případ zničení českého farmaceutického průmyslu, a především
společnosti SEVAPHARMA, je navíc perfektně doložen zachovanými
dokumenty. Šlouf ti připravil materiál, který tvoje vláda schválila, a
prodala státní firmu SEVAPHARMA za padesát milionů. Každá jedna budova
na tom pozemku měla větší cenu. Jenom ten pozemek na pražských
Vinohradech měl cenu více než miliardu. Koupil to Šloufův kamarád a
fotbalový podvodník Jan Gottwald. Obratem to prodal za tři sta padesát
milionů. Dnes to má cenu někde kolem miliardy a půl. Česká republika
ztratila výrobu sér a vakcín, a od té doby musíme všechno draze
dovážet. Nemáš pocit, že jsi okradl důchodce nebo české zdravotnictví?
Mimochodem, když se to sečte, jde o desítky miliard. To všechno jsou
čistě kriminální činy. To všechno té partě kolem tebe prošlo jenom
proto, že jsi je chránil. Byl, a jsi, jejich loutka - jenom nemáš
odvahu přiznat, že ti v té době už stačilo jenom pochlebovat a nalévat
tě pitím.

....

I pro vás platí, kdybyste to napsal stokrát nebo tisíckrát, stejně z toho zlatou kuličku neuděláte. Máte-li důkazy, podejte tretní oznámení.

...

http://svr.gov.ru/

"Nejlepší rétor" nebo největší lhář? Lež a nenávist jako metoda

k získání moci nebo postavení (ve státní mašinérii)... To je Zeman.

V soukromém sektoru by sotva našel významné uplatnění.

...

Možná jste si nevšiml, ale byl to důchodce, nic nepotřeboval, a na důchod si vydělal prací. Zkuste víc používat tu bambuli na krku. Opravdu, ale opravdu tam není jen kvůli tomu, aby vám do krku nepršelo.

....

Ano, souhlasím..Kyselé hrozny voliče "knížepána"...:-))

Konečně

Konečně střízlivý a kvalitní komentář namísto hysterických výlevů, které jsem na České pozici velice nečekaně poslední dobou často četl. Nejvíce mě nadzvedávají falešné "úvahy o emigraci", protože stejně nikdo kvůli Zemanovi neodejde. Kdyby se odcházelo kvůli prezidentům, tak je Česko po 10 letech pana Klause poloprázdné. Stejně tak Klausova SMS o emigraci v případě vítězství Karla byla více než ubohá. Pan autor napsal velice správně, že tito lidé vůbec nepochopili podstatu demokracie. Je smutné, že je mezi nimi i odchazející prezident. Bravo, jen tak dál. Autorovi děkuji za kvalitní článek.

Částečný souhlas....

Souhlasím s vámi.Ale hysterie voličů"knížepána" byla, je a bude trvat..

Je ale zajímavé, že k takovým excesům nedošlo u příznivců Zemana..

Načtěstí je to vytí na měsíc co už nic  nezmění..Já volil Zemana a ten byl zvolen demokraticky, se silným mandátem z prvních přímých voleb. Jak napsal p.Schneider, to, co slíbil se dá kontrolovat. A to je na nás.Že je Zeman, jak je v nadpise článku rétor, o tom nemám pochyby, nikdo na něj ze současnách politiků nemá..

Co se týká SMS Klause, tak jsem si spíše říkal, že ta emigrace byla jedna velká nadsázka..Zrovna taková, jako u tzv. vyhaslé "hvězdy" Basikové, která se do medií stejným způsebem vymezila proti Zemanovi. Ale myslím si, že ta určitě neemigruje, u ní si nedovedu představit, co by mimo ČR dělala.

Pane Schneidere,dobrý článek..

Dobrý komentář je takový,

ve kterém se dočtu věci, které mne předtím nenapadly. (Nikoli to, že autor s něčím souhlasí či naopak.)

Tohle je moc dobrý komentář.

Děkuji

dopustil se také Standy Grosse

dopustil se také..pane redaktore, kdybyste nebyl hloupý,  věděl byste

 

sám přiznal, že ve výběru lidí kolem sebe měl slabá místa, vybral si špatné poradce, neodpovídal za ně, dovolil zahrát na nacionální strunu, ne díky, opravdu nechci

....

Přiznat se k chybě chce chlapa..Jen se podívejte na dnešní vládu, co si chyby nepřipouští..

1) přiznat si ji

je jedna věc napravit druhá

2) srovnávat jedince s kolektivním orgánem není totéž

3) vláda přiznala chybu nebo vy jí chyby přiznáváte?

....

Pane autore, musím chtě nechtě, nevím jestli jste si do nového roku nevzal předsevzetí, souhlasit s vaším článkem. V poslední době už poněkolikáté. Musím konstatovat, že vaše psané názory jsou asi nejvíce objektivní z mnoha článků, které jsem k volbě prezidenta četl. Začínám na vás měnit názor.. chtě, nechtě .-))

Nebo jestli to nebude spíš tím, že mi u vás neseděla "směrovost a názorovost" k bezpečnostní oblasti.

Zde pro odlehčení, takhle asi vypadal leckterá domácnost po uveřejnění výsledku voleb. Protože Karlíka volili zejména pubescenti, kteří těžko snášejí porážky a těžko se vyrovnávaj íse svojí pubertou. Lze toto chování i odvozovat od nenávistných a iracionálních příspěvků po netu. -)))

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-7VdajCpJ8E

Pojítko Klaus Zeman - Zeman Klaus

Jeden se cítil být (jak sám doslovně řekl) - odborníkem na monetární politiku a jedním dechem dodal že neumí rozeznat špinavé peníze od čistých.

Druhý sám sebe uvedl (jak sám doslovně řekl) - jako prognostika. Naoko na sebe leta nadávali a vzbudili tak dojem (u prosťáčků) že ten jeden je vždy ostře proti druhému. Lidi to mají rádi. Ten druhý dokonce v jednom TV pořadu použil obrat "hezky se vyvíjíš Václave " - což bylo za hranou slušnosti ale dav to chce.Když masy viděli jak krade jeden - doufali že to druhý utne - alespoň se tak tvářil.

Tak se stalo že první dodnes reaguje hystericky i na zmínku o LTO a ten druhý nechce již o Gripenech ani slyšet. LTO i Gripeny jsou ovšem jen špička ledovce. Masy to ovšem moc nezajímá, vidí jen to máslo za čtyřicet korun a s Gripeny se cití bezpečněji. Skutečnost je ovšem taková - že ti dva se bezvadně doplňují. Poté co si tzv. "přišli na své" - najeli na strážní službu. Prvních deset let si coby strážce odkroutil jeden a teď nastupuje druhý (taky na deset let). Oba se obklopili neprůstřelnou hradbou justice, policie - zkrátka dá to fušku i ostříleným novinářům. Autor článku chce vidět to lepší - snad přijatelnější, ovšem zůstává otázka "Kde je ten ranec" ?  Občas šou pro lidi - jako že "si došlápnu na ten darebný parlament", v telce šou s Jiřinkou - a kdo si za dvacet let vzpomene co znamenala zkratka LTO !?

..

A Zeman si přišel určitě na své jako"důchodce na Vysočině"? To má ale velký majetek,že? Kam si ho schoval a jak to, že 10 let málem živořil?  Nebo čeká, až ho bude moci vytáhnout na světlo Boží? Ale to už má málo času, aby si ho užil.. Žeby se někde stala chyba v úsudku pane Kocour Mesie?

Vaše bláboly jsou k smíchu! Zeman že "10 let málem živořil"? :D

S důchodem bývalého předsedy vlády a protřelého sběratele politických funkcí ve Straně a Parlamentu? Ha, ha, ha...

Je to pochmurné,

to vaše konstatování, leč pravdivé. Skoro komické je, že druhý adept na prezidenta byl explicitně s takovou situací smířen, když povyprávěl o "rakouských zvycích", že tam si jednu část zbrojních zakázek "podojí" jedna partaj, další část pak jiná, a tak že to holt chodí ... a jak sám podmazal úředníka, aby mu rychleji vyřídil restituci, ale chraň pámbu, korupce to (v jeho případě) nebyla ... odkud jeho voliči brali tu naději na změnu, je mi záhadou!

DĚKUJI, konečně něco říkající

DĚKUJI, konečně něco říkající komentář ! A těch plků dole a možná i později si nevšímejte, oni už zapomínají kolikrát nám lhala parta kolem Nečase vč. ctinehodného knížete, který bohužel neví, že čest byla u nás vždy praporem prezidentů. Mávali s ní také všelijak, ale aby jednali jako princezna Koloběžka první, oblečená-neoblečená, to nikoliv. Pan KS  v taktice prezidentské kandidatury přehlédl potřeby těch OPRAVDU slabších. Asi tak hluboko nedohlédne. Jeho účast ve vládě byla v rozporu s tím, co tvrdil.  A jeho přitakávači teď nemohou spolknout ztrátu svých přehnaných nadějí dalších bezpracných a nezasloužených výhod! To ani umělci nepochopili, že národ je v jiné vrstvě této společnosti! Dnes se chytají překroucených a nepodstatných faktů, jež kroutila jejich média. Vyhraněný postoj p. Zemana k některým médiím, v rámci jeho zasloužené vítězné euforie trochu přitvrdlý, jim asi pořádně nahání strach.

Kyvadlo napravo již kulminovalo a nyní se vrací.

      Díky bohu, že se  nepodařilo dostrkat na Pražský hrad starého a nemocného muže.  V přímém přenosu jsme viděli poslední flagrantní pokus  zneužití  starého pána  k úzce mocenským  zájmům.  Elitářská skupina, za intenzivní podpory soukromých médií,  nám voličům, silou  vnucovala svého  kandidáta na  prezidenta ve stylu  volby královny krásy.  Je dobře , že nevyšel   kalkul k  návratu pitoreskního spektáklu z dob prezidentování  V.H. a zůstalo pouze a jen u  nostalgie a nikoliv návratu  "mejdanu"  pražské bohémy  . 

     Po "výprasku", v přímé prezidentské volbě,  se ještě ani neotřepali a  už zase starému pánovi  cpou do hlavy, že  pouze on je  jediný možný kandidát na předsedu strany.  Už mu opět a znovu hučí do hlavy, že po příštích parlamentních  volbách může být  premiérem.   Pokud se oprostíme od emocí a převládne v nás obyčejný rozum, musí nám příjít jako zvláštní a podivné to úporné a marné  lpění  na tomto muži.  Díky bohu, že jako  paternoster, k  obsazování vrcholných státních pozic, už nikdy neposlouží .  Toto plně a nezvratně  prokázala, skutečně demoktatická, a u nás unikátní volba, chte-li referendum o tom , kam se bude dále ubírat vývoj v této zemi. 

PS: Pro úplnost a objektivitu, bizarní, a ke škodě tohoto státu,  v současné vládě  není jen  starý  pán.  

Mě zajímá jediné : Miloš Zeman a anonymní akcie

Je ironií osudu, že si moderátoři zvou nově zvolenou hlavu státu do studií a snaží se z něho vypáčit, co vlastně bude dělat, když během kampaně vlastně nemusel slíbit vůbec nic. Stačilo vytahat lži na opononenta a slíbit chuďasům, že se bude vyvlastňovat.

Jeho jediný slib, majetkové přiznání s možností vyvlastnit majetek řádně nedoložený z hlediska jeho nabytí, je navíc neskutečný hazard. Neznám nic horšího než českého úředníka, rozhodujícího o vyvlastnění. Takovýto institut v naší zemi dopadne hlavně na "nevinné", voliče Karla i Miloše. Vyvlastňování samotné by mohli vykonávat potažmo i exekutoři :-)

Jestli chce být Miloš Zeman prezidentem spodních 10 milionů občanů, musí se především zasadit o vystrnadění anonymních vlastnických struktur z našeho právního řádu. Anonymní firmy sají z 90% jen veřejné prostředky. O jiné než veřejné peníze se nezajímají.

V Zemanově kampani rezonovaly asociace češství. Ať vylezou z anonymity ti podnikatelští machři z Appian Group,Key Investments, Kardioport atd. Nemohou. Vylezli by ubozí vyžírkové, kteří nemají jiného produktu než korupci.

Miloš si vybral majetkové přiznání proto, že to je velmi drastický prostředek, který ztěží bude přijat. Lid bude na chvíli uchlácholen a anonymní akcie pojedou dál. Obávám se, že Miloš přišel jen zacpat ústa nešťastlivcům, ale pomoci nemůže. I kdyby chtěl.

podepisuji se pod Váš příspěvek,

taký jsem moc zvědavý co vše ze svých předvolebních deklarací bude ochoten , ale hlavně v rámci svých prezidentských pravomocí naplnit. 

Děkuji za diskuzní příspěvek,

plně sdílím Váš názor na akcie na doručitele, máte pravdu. Možná,že se divíte že já,v diskuzích Váš odpůrce (pokud se týče prezidentské volby) s Vámi souhlasím. Mám  dva balíčky tzv. anonymních akcií a jsou mi na prd, manažeři ovládli oba podniky, prompně změnili akcie a zneprůhlednili vlastnickou strukturu podniků. A pak začal tanec jak ukrást všechno, akcie se přeceňovaly, snižovalo se jmění, podnik se drobil, reorganizoval a pod. Neaktivní majitel akcií o ně zákonitě časem přišel.

A teď se musím vrátit k volební řeži, u Schwarzwnbergra byl jeden z nepodstatných důvodů mé nepřízně právě jeho působení jako místopředsedy ve vládě. Měli skvělou pozici spoustu věcí změnit, mimo jiné i ty prokleté akcie . A kdopak to stál v cestě? No přeci TOP09 včele s knížetem. Tak jakou jste očekávali od té loutky Kalouska změnu? Nelze, když léta působím jako brzda pokroku v nastolení práva a pořádku, slibovat že budu jiný, například ochránce  chudých ......   

O věcech veřejných se rozhoduje jinde

a máte naprostou pravdu, že "Měli skvělou pozici spoustu věcí změnit, mimo jiné i ty prokleté akcie . A kdopak to stál v cestě?" , ale nejsem si úplně jistý, že Kalousek se Schwarzenbergem byli hlavními bojkotéry v této oblasti. Schwarzenberg anonymní akcie nepotřebuje a Kalousek, si myslím, má kasičku u Hávy, takže může v klidu pouštět hrůzu na okolí se svým úřadem při ministerstvu financí. Osobně si myslím, že Kalousek má natolik vystaráno, že výrok "knížete" o polepšeném hříšníkovi nemusí být úplně od věci. Kalousek je bohém a nestojí o vytváření mocenské struktury která by mu  následně podléhala a už vůbec ne o svůj kult. Toto je jeden z hlavních důvodů, proč jsem volil knížete, protože know-how na budování kultu a mocenských struktur měl odjakživa v ČR Prognostický ústav.

 

Kalousek si postupně zavázal ODS a část VV (dnes LIDEM), protože na každého bylo u nich asi snadné něco nalézt. U Karolíny Peake to byla nejen neodolatelná snaha ucházet se o nějakou funkci, ale hlavně se podařilo novinářům vyšťourat podezřelé okolnosti "prodeje" její vily. Zbytek VV jsou Klausovi lidé, možná jistý dárek pana Janouška Václavu Klausovi. Dnes politicky bezcenní (snad i navždy). 

 

Měli skvělou pozici spoustu věcí změnit, mimo jiné i ty prokleté akcie . A kdopak to stál v cestě?" Touha koalice udržet se u moci za každou cenu i přes nepřízeň voličů opravdu vytvářela příhodnou situaci pro změny. Za Klause ani Zemana skandály nikoho z postu ministra nedostaly. Za této vlády létal ven jeden ministr za druhým. Stačilo jen podezření např.u ministra Bessera a šel. Připadal jsem si jak v "Západním Německu :-) ". V ODS se hodně mluví o nutnosti odstřihnout kmotry. A dost silně.

 

Suma sumárum, právě, že hrozilo, že nakonec budou zakázány anonymní akcie a z ČEZu se ozývají hlasy, že Metelín vůbec není třeba dostavovat, muselo nastoupit Reinigungskommando a "udělat pořádek.

 

Zemana prolhali na hrad, aby se přávě zabránilo hrozícím změnám, protože Kalousek - Nečas pomalu začali dělat líbivou politiku a hrozilo, že by dokonce něco udělali ve svém výsledku pro stát, pro občana. Za rok a půl jsou volby. Jestli Nečas s Kalousem navrhnou ámen s anonymními akciemi, pak je Klaus - Zeman v ZADELI, protože všichni kmotři volili Miloše Zemana. Proč asi :-)

 

Zákaz anonymních akcií je hozenou rukavicí TOP09 a ODS. Zruší je a Klaus si hodí mašli.

Kalousek je bohém!

Vy znáte pobavit :-)

Dle mého, Kalousek by potřeboval, aby do jeho kšeftíků ještě aspoň pár let nikdo nešťoural (včetně kauzy Parkanová). V čemž by mu Trautenerk jistě kolegiálně vypomohl.

Velmi jste se rozepsal,

a jsem tomu rád, podrobně jste uvedl jak Kalousek tak Peake nejsou ministři vlády, ale ministři intrik, korytářského spolčení a pletichaření. A to zakrývá žoviální noblesní kníže, kecal o čestnosti v politice, podepisovač zákonů nadiktovaných Kalouskem, tak toho jste se snažili národu vyzdvihnout na trůn? Proboha co to bylo za poznámku že zruší anonymní akcie duo Kalousek - Nečas, kdyby si odpustili jenom některé devastační zákony které vehementně prosazovali a prosadili třeba ty akcie.....

Současná vláda není nejhorší - to říká jen prezident.Dav podlehl

Volil jsem knížete, protože to vnímám jako menší zlo. Když se kouknu kolem politické scény, tak se prostě jedná o manšaft a ten kdo má zrovna moc (tedy my, voliči, a to jednou za uherák), tak musí hrát s tím co je k dispozici. Chcete - li, tak musím jako volič hrát se skupinou zlodějů, lenochů, prachsprostých vyžírků, politických idealistů nebo politických úředníků. Od každého něco. V některé straně je více lenochů (Jandák, Benda apod.) a někde je hodně politických idealistů (Dienstbier, Klasnová). Seznam zlodějů z důvodu úspory místa vynechávám.

 

Zemanův nástup byl plánovaný velmi dlouho dopředu. Během tzv. BÁTORIÁDY, si Klausovo bratrstvo vyzkoušelo reakce veřejnosti na nacionalistickou a xenofobní vlnu. Během volby prezidenta už jelo bratrstvo naostro.

 

Kalouskovy aféry jsou jen slabý odvar z makovic oproti angažmá Milošovy 4.cenové skupiny v politice 90.let. Časový odstup udělal své a volič zapomněl.

Kníže svá vystoupení nezvládl : 

- neprodal, že Besser odstoupil kvapem, ačkoliv se mu nic nedokázalo

- neprodal jmenování Lenky Bradáčové

- odrampulování také neuměl prodat, ačkoliv tím Kalousek přišel o Parkanovou (což dokazuje, že Kalouskův vliv nelze tedy přehánět)

To poslední je právě ukázka té nechtěné líbivé politiky, která stála místo Pospíšila. Psal jsem na ČP, že Nečas nevěděl když šel na hrad, že bude Pospíšil odvolán a na tomto svém názoru trvám. Jestli je schopen někdo provést legislativní změny v anonymních akciích, tak je to TOP09. Zajistila by si tak přízeň pravicových voličů. TOP09 přišla s fiskálním paktem a prezentuje se nyní jako jediná proevropská pravicová alternativa. Není to špatný tah. Kalousek je mazaný. Konec anonymních akcií by byla mnohem menší tragédie pro TOP09 než pro všechny strany zbylé. Nesehnaly by peníze na kampaň.

 

Miloš Zeman je nastrčený maskot. Temelín si Klaus nenechá utéct. Uvidíte co Klaus kvůli této zakázce udělá. Kam až zajde. Pak vám dojde, o čem byla volba Miloše Zemana. Nic ve zlém.

Díky autorovi za inteligentní a celkem objektivní komentáře

k druhému kolu volby prezidenta mezi tou záplavou hloupých mediálních agitek.

Mimochodem, věta "Nejpitomějším momentem kampaně bylo vyhlášení současného prezidenta Klause o emigraci" do zmíněné objektivity příliš nezapadá. Je obecně známo, že se nejednalo o žádné vyhlášení, ale o soukromou SMS, a o humorné nadsázce lze sotva pochybovat.

Takže my si máme Zemana ohlídat?

Pane Schneidře, jakkoli si velice cením Vašich objektivních analýz v bezpečnostní oblasti, jsem pobaven Vaším hodnocením vlastností M. Zemana co se týče jeho důvěryhodnosti. Jak mohu hodnotit jenom jeho výroky ohledně informací o sudetoněmeckém Landsmannschaftu, kdy nachytán při lži se ještě ve volební večer neostýchal tuto lež překrýt ještě větší lží, že se pouze domníval, když článek na Britských listech četl, že se jedná o p. Posselta, když je řeč o muvčím Landsmannschaftu. Pokud se podíváte na zdroj a co se skutečně píše na Britských listech zjistíte, že všechno co řekl je vyfabrikovaná lež. Nešlo o žádného mluvčího sudetoněmeckého Landsmannschaftu ale o poslance rakouské lidové strany ÖVP Michaela Hammera, který je současně jejím mluvčím pro otázky vyhnání. Celý text jeho prohlášení je k dispozici zde http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-wor... .

A takhle nikoliv nevědomky, nýbrž záměrně manipuloval tento pán veřejnost celou volební kampaň, čili po několika soudních rozhodnutích v minulosti, kdy byl soudem označen za lháře, v těchto praktikách suverénně pokračuje.

Čili závěr je jediný možný - starého psa novým kouskům nenaučíš, což se ukázalo v ten volební večer několikrát, kdy se choval jako buran, pozurážel televizní moderátory Moravce a Železného a vše nebylo možné přičíst pouze jeho značné opilosti.

Stačil také již fušovat do moci soudní, což Vám kupodivu zřejmě imponuje - nevím tedy proč- a přiživovat se na vyfabrikované a zfilmované legendě  o českém Jánošíkovi Kajínkovi. Já o tomto případu vím své, jelikož jsem jeden z poškozených trestní činnosti tohoto fešáka.

Navíc již naznačil, jak se poděkuje p. Fischerovi za podporu a instaluje jej zpátky do funkce šéfa ČSÚ. Když byl upozorněn moderátorem, že post je obsazen, hned naznačil, že nebude problém tuto maličkost vyřešit.

Je tedy zřejmé, že aktivismus tohoto pána obklopeného tesilovými strejci z devadesátých let nabírá hned v prvních hodinách na obrátkách.

Nevím, zda je nejlepší rétor, mě připadá jeho mluva neskutečně hloupá, ale musím uznat, že je brilantní lhář.

Vám stále ještě nebliká červená konrolka?

JAKÝ JE V TOM ROZDÍL?

V PÁTEK JSEM JEŠTĚ NEMĚL ODVOLENO A KDYŽ JSEM VIDĚL, ŽE PAN "KNÍŽE" NECHCE VOLIT ANI SÁM SEBE, TAK UŽ JSEM VOLIT NEŠEL !  JINAK K TĚM PRAVDOLÁSKAŘŮM   -  JDE JIM JEN O MAJETKY, PRACHY A POSTY  - TEDY DOBRÁ KORÝTKA ! KDYBY ZŮSTALI VENKU, TAK BYLA TATO REPUBLIKA DALEKO MÉNĚ ROZKRADENA !!!

O chováni a vlastnostech Miloše Zemana si iluze nedělám.

Chtěl bych se Vás ale zeptat na jednu věc. Jak se Vám líbí věta z Vámi citovaného stanoviska poslance rakouské lidové strany pana Hammera.

 

Ein Sieg Schwarzenbergs bei den Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird.  

 

Zejména ta poslední 4 slova.

 

Historii jsem moc  nestudoval, ale pokud vím bylo to tak, že Sudetským Němcům, kteří byli vyhnáni  do Německa se náhrada  za majetek nedávala. Jako vyrovnání se dohodlo, že nám Němci nezaplatí žádné válečné reparace. Ty vyhnané pak odškodnila  německá vláda. Ty vyhnané do Rakouska  údajně československá komunistická vláda odškodnila. Možná nespravedlivě, to nevím. Tomu bych se moc nedivil. Máte-li k tomu nějaký seriozní odkaz na internetu, rád si ho přečtu, případně svůj názor opravím.

Základ je česko - německá deklarace

To, jak byli odškodněni ti, kteří skončili v Rakousku taky přesně nevím, jelikož jsem se tím nezabýval, ale výrok jednoho poslance za ÖVP, který to má v náplni práce jako mluvčí vyhnaných je určen pro jeho voliče a není mu to potřeba zazlívat.

Zbytek toho, co tam označuje jako historickou šanci, byl podepsáním deklarace naplněn, takže se v podstatě vlamuje do otevřených dveří. Podívejte se na její text na stránkách velvyslanectví SRN. Vše bylo oběna stranami popsáno, vyslovena lítost nad tím co se stalo a jak se to stalo. Obě strany se už nebudou k historii vracet a proto poštěkávání z jedné nebo druhé strany nemá žádnou relevanci.

Pane Tausiku, myslim, ze

Pane Tausiku, myslim, ze pouzivate stejne metody vysvetlovani nekterych vyroku, jako pan Zeman. Co se tyka "instalovani p.Fischera", tak jste bud spatne poslouchal, nebo si slysene upravujete dle toho, co slyset chcete. Pokud si dobre vzpominam, tak M.Zeman v rozhovoru sdelil, ze samozrejme neni problem, aby se J.Fischer vratil do Statistickeho uradu, protoze soucasny predseda jednoho dne svou cinnost ukonci, pote bude vypsano vyberove  rizeni, do nehoz se p.Fischer muze samozrejme prihlasit...

Nejsem zadnym zastancem M.Zemana ve funkci prezidenta, ani jsem jej nevolila. Ale probehla demokraticka volba, po ktere vsichni volali, a tak mi nezbyva, nez se s timto faktem smirit, vzit jej na vedomi, a nyni peclive sledovat, jak zvoleny prezident z vule lidu bude naplnovat sva programova prohlaseni. Vzhledem k tomu, co rekl ve svem prvnim rozhovoru pro CT vecer, v den voleb, si o nem nedelam zadne iluze, ale take mi neblika cervena kontrolka, jelikoz v rozhovoru zminil veci, ktere hodla menit, nebo alespon se o to pokouset. A tak by bylo dobre, aby novinari jeho vyroky postupne konforntovali s tim, co M.Zeman sliboval. Nic vice, nic mene. A za 5 let mame moznost jeho chovani zhodnotit.

Za clanek p.Schneidera jsem vdecna, protoze v soucasne a i nedavne hysterii, ktera kolem volby probihala, a jeste i probiha, je jeden z mala, ktery bez emoci vystihuje pozitiva i negativa volby M.Zemana. A u takovehoto tonu bychom meli zustavat.

Poslechněte si ten rozhovor

Symptomatické je, že je jasné, kam M. Zeman směřuje a jak je informován - on neříká, že současný předseda ČSÚ jednoho dne skončí - on říká, že předsedkyně ! ČSÚ jednoho dne skončí .... a jelikož pí Ritschelová je o 14 let mladší než Jan Fischer (tomu bylo teď v lednu 62), tak si spolu můžeme zatipovat, kolik dnů ještě pí Ritschelové ve funkci předsedkyně staťáku zbývá a kdo to výběrové řízení vyhraje. Já bych řekl, že to, jak se M.Zeman vyjádřil, nebyla žádná náhoda. M.Zeman nezapomíná, ani na to komu se chce pomstít, ani na to, komu je potřeba poděkovat.

J.Fischer se ocitl v zoufalé situaci, kdy opustil excelentní trafiku v Londýně a vsadil vše i své úspory na jednu kartu a ta nevyšla. Ve dvaašedesáti se hlásit na ÚP není žádný med. Takovou trafiku už hoch nedostane, jelikož tyto mezinárodní instituce nejsou vybaveny na vrtochy české politické scény a navíc pokud jste slyšela jeho angličtinu, tak to managementu EBRD muselo dát dost práce, aby to zkousli....

Ve svém textu, který kritizujete, jsem použil zkratku, která ale nebyla podstatná, nechtěl jsem se tím do detailu zabývat, abych neodešel od tématu lží M. Zemana. Ale v žádném případě si neupravuji to co slyším, ale ve světle toho, co jsem Vám výše doplnil si zkuste dát věci do souvislostí.

Jinak Vám děkuji za objektivní a slušný tón Vašeho příspěvku, čehož si v dnešní době velice cením.

Myslíte si, že pan Zeman

lže vědomě, nebo mu jeho poradci odflákli tyto materiály ?

Za a) je správně

Zeman lže úmyslně a vědomě, pokud to jde, tak se vymlouvá na špatné podklady, ale když se podíváte na televizní záznam toho rozhovoru, tak on tam tvrdí, že to osobně četl na BL. Nicméně to co tvrdí, vůbec nikde v BL nestojí, ovšem lež byla vyslovena - p.Čulík sice tvrdí, že to Zeman zase popletl, protože jako "nezaujatému" se mu nehodí do krámu přiznat skutečnost, že M.Zeman je lhář. Ve dvou soudních procesech (Brezina a Zieleniec) se M. Zeman vymlouval na to, že mu podklady dodali jiní, stejně oba prohrál a proto je soudně osvědčený lhář příštím prezidentem tohoto státu.

Ano, to je přesné! Zeman používá stále dokola stejnou metodu

lhaní a šíření výmyslů a lží. Jeho rudá parta to považuje za přednost. Jak jinak, že? ;-)

...

I kdyby jste to napsal stokrát, stejně z toho zlatou kuličku neuděláte....

...

A vy jste se stal vlastním úsilím troubou a ani jste moc nemusel tlačit na pilu.. váš příspěvek je toho dokladem

Pokud kdo pohrdá lidmi, lhát ani nemůže

Tak u nás na vsi, když potřebuji zavřít psy, nejsnáze to učiním s kusem masa, který jim samozřejmě nedám. Neb by se servali. Ale za masem do arestu jdou. Tedy jsem je obelhal, vědomě, cíleně. Zmanipuloval. Mohl jsem ještě manipulovat pasivně, tedy nabídkou lásky a přízně, to ale nedělám, to bych je kazil. Že občas kus masa není, berou mužně, konečně je to mé maso, to respektují. Chrt navíc je málo domestikován, a tak když dostane to maso, zahodí ho, běží někoho kousnout nebo se o to pokusit, tak vybuduje si pozici na krmení se v klidu. Potom konsumuje. Proč se zlobit na kanibala, že mu chutná maso? Je přece kanibal, je to jeho identita. Podobně moral insanity lže, nemluví k lidem, lidství druhých neuznává. Malý krok a ze socialismu je socialismu nacionální tedy nacistický, pravá nebo levá je také docela fuk. Když nejde zvítězit alespoň v šoa (válka stála za toto jediné, co se malinko podařilo), lze ničit zemi i lid.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah