Nečas je Portugalec!

Proč by měl český ministerský předseda pečlivěji studovat dějiny.

Politika
István Léko | 28.06.2012

Včera jsem sledoval semifinálový zápas Španělska s Portugalskem. Byla to taková nuda, že jsem přepnul na ČT24, kde se rozebíraly okolnosti odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. A napadlo mne, že premiér Petr Nečas se vlastně choval jako Portugalci. Nemyslím fotbalisty této země, kteří pod vedením slavného CR7 prohráli. Vzpomněl jsem si na staré rčení z Jižní Afriky z dob boje za nezávislost země. Tehdy se prý říkalo, že když ze země prchají Židé, je ještě brzy, ale když prchají Portugalci, už je pozdě.

Nečas mohl Pospíšila odvolat už dávno, například před půl rokem. Jenže premiér je velmi váhavý politik a různá rozhodnutí nechává až na poslední chvíli. V případě Pospíšila otálel tak dlouho, že rozhodnutí nepřipravil mediálně a neradil se ani s lidmi, se kterými by měl, a tak mu nakonec nepřinese žádné politické body. Naopak. Proto premiérovi doporučujeme, aby před odvoláním dalšího ministra více studoval například dějiny Jihoafrické republiky. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:5

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Nečas prý nevěděl o chystaném

jmenování Bradáčové.
Otázkou potom je, co o práci svého podřízeného ministra vlastně věděl...

Pospisil

On je pospisil docela splachovaci a je ochoten udelat taky cokoliv co je potreba. Doufejme ze se nam nevrati recyklovane jako predseda ODS a lidi jim neskoci na lep. Uvidime jak budou pokracovat kauzy a jak dopadne Bradacova.

To je ale slizounek

To je ale slizounek obecný:

„Rozumím tomu, že odvolání z funkce ministra je i lidsky bolestivá záležitost a člověk hledá důvody, jak to navléct tak, aby u toho vypadal hezky,“ opřel se Nečas do Pospíšila.

 

Pan premiér se může snažit navlékat předem zadem co chce, ale stejně mu nebude věřit ani Pučálkovic Amina, pořád to bude jen pan prolhaná Špína...

 

Včerejší debatu na ČT24 jsem taktéž sledoval, ale až po fotbale v repríz Hydeparku i komentované Události asi do 2h, nějak jsem nemohl usnouti. Fotbal nic moč, zato 24 docela výživná - i časté odkazy na Českou pozici:-)

Odkazy na Českou Pozici sice

Odkazy na Českou Pozici sice jsou, ale na komentování našich informací pozvou do studia šéfredaktora týdeníku Respekt. Dobrý, ne?

Jde přeci o vyváženost

Jde přeci o vyváženost zpravodajství - ČP píše články na základě svých informací, kluci z Respektu je komentují :-). PS: Dříve nebo později Vás tam musí pozvat.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah