Na ČSSD dopadl Rathův granát: Žádný úplatek, ale peníze na volby?

Sociální demokraté možná litují toho, že jejich někdejší řečnické beranidlo a bývalý hejtman ve sněmovně vůbec otevřel pusu.

Politika
Ondřej Koutník | 05.06.2012
David Rath během svého projevu před poslanci uvedl zásadní a dosud neznámou věc. V policejním spisu jsou prý zmiňovány „peníze na volby, financování voleb“.

Sociální demokraté možná litují toho, že jejich někdejší řečnické beranidlo David Rath v úterý 5. června ve sněmovně vůbec otevřel pusu. Bývalý hejtman totiž během své řeči před poslanci uvedl zásadní a dosud neznámou věc: v policejním spisu jsou prý zmiňovány „peníze na volby, financování voleb“.

Z Rathových slov nepřímo vyplývá, že sedm milionů korun, s nimiž byl poslanec zadržen, nemusely být úplatkem pro něho, ale určitým „darem“ pro stranu. Teprve teď pro ČSSD může začít opravdová „legrace“.

O Rathově vystoupení v Poslanecké sněmovně píšeme také v článku:David Rath byl na svůj projev pečlivě připraven

Co přesně David Rath o financování voleb ČSSD řekl?

„Druhá věc, oč orgány činné v trestním řízení opírají mé obvinění, říkají – a vy asi čekáte na odpověď na tuto otázku – vzal David Rath úplatek? Já tvrdím, že nevzal. Když se podíváte do těch materiálů, které máme k dispozici jako torzo spisu, to je několik tisíc stran různých rádoby odposlechů a dalších věcí, všechno neúplné, nekompletní, vykuchané, tak i v tomto nekompletním torzu spisu naopak najdete spoustu vět a slov o tom, že peníze na volby, financování voleb. To tam najdete. Já to tady říkám proto, protože z těchto materiálů samozřejmě, protože to je tisíc stran, unikají a budou unikat různé pasáže. Tak je lepší, aby to zaznělo tady teď v tuto chvíli, a dál to komentovat nebudu. Ale trvám na tom, že David Rath úplatek nevzal!“

Pokud by se ukázalo, že šlo o peníze do stranické pokladny, pro hlavní opoziční stranu by to byl obrovský problém se zničujícími účinky. Ještě nedávno radostné vyhlídky na blížící se několikery volby a teď obavy, aby Rathova slova o jejich financování nesrazila šance oranžových na úspěch mnohem razantněji a hlouběji než samotná kauza bývalého středočeského hejtmana.

Pokud by se ukázalo, že šlo o peníze do stranické pokladny, pro hlavní opoziční stranu by to byl obrovský problém se zničujícími účinkyDruhou možností může být, že se Rath snažil sociální demokraty postrašit před hlasováním o jeho vydání k trestnímu stíhání a naznačit, že by s sebou mohl ve svých výpovědích při vyšetřování stáhnout další straníky. Tak by se dala interpretovat třeba tato jeho slova: „Tak je lepší, aby to zaznělo tady teď v tuto chvíli, a dál to komentovat nebudu. Ale trvám na tom, že David Rath úplatek nevzal!“

Ještě jinak to vidí místopředseda strany a prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier. ČESKÉ POZICI řekl, že Rathova slova nevnímá jako výhružku, ale jako jeho upozornění na skutečnost, že ve spisu se místy fabuluje a jsou v něm určité mezery. „Nemá cenu nad tím nyní dělat závěry. Spis jsem ale neviděl a nečetl, takže bych to nerad hodnotil,“ řekl senátor Dienstbier.

Rathův zastánce Paroubek

Po celou dobu od Rathova zatčení se ho zastává jeho bývalý nadřízený z ČSSD Jiří Paroubek, který dnes vede novou stranu Národní socialisté – levice 21. století (NS-LEV21). Na Paroubkově webu VašeVěc.cz bylo v uplynulých týdnech publikováno několik článků, které Ratha líčily jako politického vězně a mučedníka a kritizovaly ČSSD za to, že svého poslance hodila přes palubu. Paroubek se Ratha zastal i v úterý ve sněmovně.

Nezapomínejme, že to byl právě někdejší premiér Paroubek, který Ratha vytáhl v roce 2005 z pozice prezidenta České lékařské komory do vysoké politiky – přímo do vlády a funkce ministra zdravotnictví. Právě tehdy začala Rathova „oranžová“ mise, která skončila letos v květnu. V roce 2008 Rath pod Paroubkovým vedením dosáhl v krajských volbách výrazného úspěchu – do té doby v především pravicově orientovaném Středočeském kraji Rath uspěl a stal se hejtmanem. Rath byl jedním z Paroubkových trumfů, oba byli výraznými rétory a tvořili jakousi údernou pěst ČSSD.

Po výrazném úspěchu v regionálních volbách před čtyřmi lety se zdálo, že v roce 2010 Paroubkova sociální demokracie míří k jasnému vítězství ve volbách do sněmovny. Leč nepodařilo se a Paroubka to sfouklo z velké politiky. Vzpomenete si však na tehdejší masivní oranžovou kampaň? Ta musela přijít na pěkný balík peněz. Nechme však raději spekulací, že by se nyní Paroubek zastával (kromě lidského hlediska) Ratha i kvůli obavám, že by nyní mohly vyjít na povrch nějaké nekalosti okolo financování ČSSD (z doby jeho vedení) prostřednictvím podezřelých krajských zdrojů. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:14

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Opravdová zábava začne, až se ...

nějaké ty peníze na volby najdou v redakci České pozice. Třeba v krabici "Chateaux Temelín", plněno elitními vinařem Martinem R. a jeho poslušným pejsánkem Petrem N.o)

Pište objektivně, vážně a seriózně.

Vážená redakce,

tak nevím, které noviny si mám přečíst, abych byl informován opravdu pravdivě a nezkresleně. Vždy jsem byl názoru toho, že pro odlehčení a zasmání si mohu koupit například BLESK. To, jak vidím zdaleka není pravda. Téměř všechny papírové nebo internetové noviny se chtějí čtenářům zalíbit a tak se doslova předhánějí v překrucování. Proč ten titulek, byť s otazníkem? Co se snažíte komu podsouvat. Přeji Vám, aby se stejnými metry měřilo Vám všem. Nemám důvod panu Ráthovi fandit, nebo být jeho příznivcem. Souhra příprav,  jejíž nedílnou součástí byla i likvidace hostince "U Zlatého Kahance" v Buštěhradě jíž se aktivně v letech 1996 - 1998 účastnil pan rodinný poradce Ráthových Šejnost za aktivní podpory rodiny Markových vedla postupně ke zlikvidování všech překážek k myšlence generální opravy zámku. Pan Ráth o tom, možná ani neví, že byl úspěšně vmanipulován hned do několika kauz, které jsou léta připravovány a z nichž žijí Ti, kteří jsou hlavními požirači úplatků. Není třeba, se účastnit velkolepých her pro plebs, jak mnozí z těchto volokrků s oblibou nazývají Vaši účelovou a manipulovanou bulvární práci. Stačí se jen kolem sebe dívat a skládat mozaiku dohromady. 

Prosím Vás, nepřipojujte se k této mediální histerii. Zkuste respektovat presumci neviny, zkuste respektovat a podporovat "Listinu práv a svobod", abych Vám s upřímným srdcem mohl fandit ve vaší práci a opravdu si jí vážit. Dnes tomu bohužel tak není.

Věcnost

Dobrý den,

mohl byste, prosím, říci, co konkrétního máte na mysli? S čím v článku nesouhlasíte? Z Vašeho komentáře to bohužel není poznat.

Pěkný den, O.K.

Pane Koutníku, mám možná

Pane Koutníku, mám možná zvrhlé názory a hlavně znám alespoň částečně poměry v regionu. Navíc strkáte do upoutávky, titulku naprostou nepravdu, i když s otazníkem a podsouváte, nebo pomáháte jiným podsouvat domněnku, že údajné peníze byly na volby. Proč to děláte?  Je, alespoň pro mě zcela evidentní, že peníze podstrčila Ráthovi samotná policie. Pan Ráth, opravdu není žádný debil a i kdyby se snížil k tomu, z čeho ho obviňují, rozhodně by nejednal tímto způsobem. To si mohou myslet jen lidé, kteří na úrovni podobného sami jednají. K té upoutávce, což vidím jako rozhodující se musí Vás zeptat: "Vy jste ve škole v psychologii chyběl, nebo jste chodil do špatné školy, kde se o podprahovém vnímání a jeho využití v praxi vůbec nemluvilo?"

 

:) Nikomu nic nepodsouvám.

:) Nikomu nic nepodsouvám. Reaguji jen na to, co Rath v úterý řekl - a to je jasný fakt. Vy jste to neslyšel, neviděl, nečetl? Co Vám vadí? Navíc to vypadá, že Rath mluvil pravdu a že vše je i nahráno - viz Aktuálně.cz (http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=747800

 

náš parlament a David Rath

Při sledování kausy pana Davida Ratha a zejména pak včerejšího přímého přenosu jsem si uvědomila a potvrdila svůj mnohaletý názor-že máme obrovský nedostatek chlapů. Na vzorku obyvatelstva včera se to přesně ukázalo. Chlapů jsem viděla celkem 5 (Rath, Paroubek, Huml, Ploc, Škárka), náznaky chlapství jen u těch dalších , kteří se zdrželi hlasování). A to je taky důvod, proč to u nás v zemi vypadá jak vypadá. Pánové, nic si nenamlouvejte-"ženská pozice" to takto vidí opravdu dlouhodobě. Chce to změnu a pracovat na sobě. Zvláště odporné exempláře mužského pohlaví lze pozorovat v médiích, kde se tito bezcharakterní jedinci snaží černou přemalovávat na bílou a věří jim to jen naprostí hlupáci. O autorovi výše uvedeného článku to ale neplatí. Pan doktor se ve vazbě naučí pokoře a potom někdy může být krásným, moudrým a milovaným presidentem. Děkujeme pane Kubice, žejste nám otevřel svým prodejným darebáctvím oči...

Co je chlapského...

...na tom vyhýbat se soudu. Parlament není justice a včera se pouze rozhodovalo, jestli půjde Rath před soud nebo ne.

 

Chlapské by bylo postavit se k tomu čelem a říct, aby ho parlament vydal.

 

Naopak bych schovávání se za parlamentní funkci pojmenoval citátem z TBBT: "chicken out like a little bitch"...

Váš vkus Vám opravdu nezávidím .... ;-)

Jeden větší podvodník, než druhý. 

Šance pro Ratha

Fakt, že šlo o peníze do stranické pokladny, je velice dobře možné. Volební kampaně jsou financované z černých fondů již léta a kdo věří řečem o slevách pro velkoodběratele billboardů, ať dál věří. Z důvěryhodných zdrojů vím konkrétně o ČSSD, že skutečně platí některé své propagační aktivity alespoň z půlky trapně v hotovosti v igelitkách. A jde o stovky tisíc, alespoň v případě, o kterém mluvím, a ten bude jen kapkou v moři.

Konkrétně v případě MUDr. Ratha však podle mě mluví proti tomuto scénáři několik věcí. Jednak podle "drbů" byl Rath sólista, který se se stranickou pokladnou nerad dělil. Ale především mi nesedí ty sumy, které by měli dostat komplicové - Kott a Pancová. Že by dostali podobné sumy jako Rathova partaj, to se mi nezdá. Spíš bych očekával nějakou provizi v řádu max desítek procent. Např. 20% z celkové sumy pro stranu.

Je skoro jisté, že na tomto principu finacování fungují všechny parlamentní strany (plus Paroubek a jeho slavný bestseller). Já osobně mám, jak jsem zmínil, velice důvěryhodné informace o tomto modelu u ČSSD. ODS s přihlédnutím ke kauze Drobil funguje asi úplně stejně. O Kalouskovi se svého času myslím vyjádřil i Karel Schwarzenberg, že pokud něco ukradl, tak ne pro sebe, ale pro partaj (nejsem si tím tak jistý, viz kauza byt na Veleslavíně). Zajímalo by mě, zda někdo ze čtenářů také máte nějaké informace, jak to chodí s placením u parlamentních stran. Pokud ano, přispějte prosím k osvětě. Myslím si, že zákaz propagace mimo přidělený prostor ve veřejnoprávních médiích by situaci do značné míry vyřešil.

Každopádně si myslím, že jediná šance pro Ratha, jak z celé šlamastiky vybřednout aspoň trochu se ctí, je pasovat se do role korunního svědka a sprostě napráskat jak své kolegy, tak protivníky. Sice by to bylo tvrzení bez důkazů, ale za to, že by přispěl k osvětlení mechanismů, na kterých česká politika funguje, bych mu trest i odpustil. Souhlasím s ním v tom, že je jen čudla. Důležitější, než aby šel Rath bručet, je odhalit systém a nabourat ho.

Pod svícnem bývá tma, pravdu ale vidí každé malé dítě...

...Stačí se rozhlédnout po české pozici a uvidíte spoustu pěkné reklamy na služby společnosti čez. Ištván Léko, předtím dělal pro Kellnera v Euro, tam je zas spousta reklamy na PPF, v Respektu reklama na Bakalovo OKD, v MF Dnes je propojená s lidovkami, a tam se zpravidla odehrává tsunami bezúčelné reklamy z nejrůznějších státních firem ovládaných politickými stranami+dálniční asfaltéři, poskytovatelé předraženého plynu, vody, atd.. před každými volbami. Stejně tak televize a rozhlas, ve státní ani nemusí uplácet, tam si prostě dosadili svoje lidi jako šéfy. Taky už na to nikdo nekouká. Nikdo přesně neví kolik toho tam proteče, ale jsou to gigantické sumy, které jednak motivují to správné zpravodajství a zároveň vytvářejí finanční polštář, který se pak diskontuje politickému kartelu ČSSD-ODS-KSČM, zřejmě i TOP09(ČEZ a všechny státní firmy s výjimkou čeps, jsou pod ministerstvem financí, Kalousek nemusí brát, ten si může dovolit rozdávat, všiml jste si jak ho milují všichni předsedové ODS?) Systém je celkem všeobecně dobře znám každému malému dítěti.

  Zábavné je jak v krizi, kdy je málo peněz na výběru daní, není dostatek bakšiše pro finanční závisláky v českých médiích. V tu chvíli, aby šéfredaktoři zvýšili čtenost a vrátili se do černejch, tak pustěj nějaký zprávy. Tím vyvinou tlak na politiky a mafii, a ti zas pošlou kapříky. A tak furt dokola.
  Systém se podařilo drobně poškrábat straně věci veřejné, ale proti takové síle neměli šanci. Všiml jste si, že to s nima v médiích nikdo nechtěl hrát?

  Kdo dostal do lochu Ratha? Kdyby Radek John nenechal zrušit povinnost informovat nadřízené policisty a státní zástupce, tak by se věc provalila dřív, než by Rath převzal peníze. Taky se na vnitru dlouho neohřál.
  Kdyby to tak nebylo, tak to Pospíšil posychroval jako rozsudek pro Bártu. Všiml jste si, že žalobkyně byla manželkou Johnem odvolaného "zkorumpovaného" ředitele protikorupční policie? A že v přípravném řízení připustila pouze svědectví proti obviněnému? A jak Šott, vytento s požadavkem na svědectví Jaroslava Kmenty, o kterém dokonce vyšla kniha "Kmotr Kmenta"? To by byly zajímavé otázky.
  VV sice nabouraly ten systém, ale ten je příliš silnej. Když vznikne nová strana, tak do ní lokální kmotři organizovaného zločinu ihned nasadí svoje lidi. Minimálně částečně ji ovládnou a nakonec rozkoupěj. Takhle se proti tomu jít nedá. Je to pořád to samý divadlo, už od převratu. Akorát ansámbl je čím dál tím bizarnější úrovně. Takže nakonec to prostě dojde každýmu. Jedině nová sametovka. A tentokrát bez režie od StB a komoušů všech barev.

  Jinak obecně platí, že straník co bere má část pro sebe, část pro soudruhy a část na volby. Rodná strana dostane svůj díl a za to poskytuje ochranu. Z těch kdo se osvědčí, vybírají kmotři organizovaného zločinu kdo půjde dál, tzn. přední místa na kandidátkách. Neexistuje motivace poslanců udržet se celé volební období, většina jich slepě vykonává vůli svých majitelů. Když jednotlivec neposlechne, vyplave na něj nějaký svinstvo, což se snadno zařídí, když jsou skoro všichni cinklý(Kocourek). Pokud mají kmotři pocit, že se jim to vymyká z rukou, šlápnou na brzdu a shoděj vládu. V tu chvíli nastupuje stafáž protřelých šmejdů a bizarních naivků do tzv. úřednické vlády, ve skutečnosti, ale v zákulisí ovládají kmotři organizovaného zločinu ministerstva prostřednictvím politických náměstků a jakéhosi vnitřního gangu ministerských úřednických kádrů, který se neustále točí po všech ministerstvech. Ironicky jsou pak lidé nejspokojenější s úřednickou vládou, za které probíhají ty největší sviňárny. Je totiž i dostatek kapříků pro šéfredaktory a editory novin, potažmo vydavatele, takže není tolik negativních zpráv. Co oči nevidí, to srdce nebolí.

  Dnes vysoká politika plní sen o zbohatnutí pro lidi z galerky okresního formátu. Stejně jako KSČ, to nejde změnit zevnitř. Poté co dosáhnou většinu, slušné lidi ze strany vyštípou a pak přibírají hlavně vyhlédnuté kádry. Vlastně je to pokračování komunismu jinými prostředky.

  Skutečnou páteří systému je tzv. justiční mafie - tedy komplex úplatných šéfů soudů, soudců a státních zástupců, která vykryje trestní řízení a k tomu samozřejmě média a vnitřní kádrový gang vedoucích ministerských odborů. To jsou lidé, kteří se volbami nestřídají.

  Obecně, když potřebuje normální člověk sjednat vládu (zákona) jde k soudu, a ne do parlamentu. 90% vlády v demokracii, není parlament nebo premiér, ale nezávislý soud, a proto v demokracíích sedí v soudních porotách normální běžní lidé, pak se to teprve oprávněně dá nazývat "vláda lidu".
  Český systém nemá s demokracií nic společného. Je to v podstatě volební diktatura, postavená na bezostyšné manipulaci kriminálních skupin. ( Všiml jste si, že z médií prakticky vůbec nemáte referování o jiných politických stranách mimo mocenský kartel? Že by měli o tolik horší lidi?)
  V jistém okamžiku bude režim tak nechutný, že dojde ke kádrové krizi této "pseudo-diktatury", tzn. neseženou dostatečně inteligentní lidi, kteří by byli schopni alespoň předstírat, že nejsou jen neschopní zloději. To je jev, který začal s Mirkem Topolánkem a Alešem Řebíčkem.  Kádrová krize pak přinese krizi legitimity, tzn. nikdo už nebude věřit že tihle prchanti mají jakékoliv oprávnění k výkonu moci lidem. To už v zásadě také nastává. Pak normálně demokraticky nastupuje lid, jakožto legitimní nositel moci, převezme zpět do rukou moc, kterou delegoval svým zástupcům, zavede demokratickou justici se soudními porotami, které není tak lehké podplatit, a zavede se nová ústava soubor základních protikorupčních zákonů jako v civilizovaném světě. Znovu se spustí politická soutěž, po volbách se předá moc reprezentantům a jede se dál.

 

  Jinak v diskusi pod tímto článkem jsem, udělal malé kdo je kdo:

http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/co-si-pocit-s-bis#comme... .

  Mediální manipulaci, nebo chcete-li korupci v médiích se dlouhodobě věnuje novinář Fabiano Golgo. Zde jeho blog:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?blogid=99&archiv...

  Doporučuji navštívit archiv jeho textů.

  Mimochodem, všiml jste si, že v uplynulém roce, česká pozice prakticky každý pracovní den referovala o Josefu Dobešovi? Nekontrastuje tato četnost náhodou s cudnou citlivostí, doslova vzácností a ne tak docela přesností s jakou referuje Ištván Léko o ČEZ anebo Petru Nečasovi?

Nové strany

To že jsou nové strany (co nehodlají hrát podle zavedených not) důkladně zmasírovány je tradice. 

Podívejte se jakou, už před VV, dostala mediální masáž SZ. Celé je to postaveno na tom, že v tom bordelu neumí nové strany "správně chodit" a nemají tak vychytané PR. Tedy se je pak podaří na nějakých celkem nepodstatných věcech mediálně zničit. Případně něco naohýbat. SZ je vyčítána "solární daň", což je ale práce ČSSD.

A to co jsme tu viděli na téma VV - no to už je jedno velké WTF. Drobilovy miliardy prošuměly, ale Babák s Bártou tu budou stašit ještě roky.

 

Lidi totiž přestali přemýšlet a dokáží už jen konzumovat co jim kdo napeče.

 

Jinak je samozřejmě velmi naivní se spoléhat jen na jeden informační zdroj. A sledovat TV za účelem získávání relevantních informací je taky nesmysl.

SZ alias Médea

O straně zelených být vámi pomlčel. Tam byl hlavní mincmistrem pan Soukup z agentury Médea. Však byl půlroku náměstkem na školství, za to, že pomáhal s kampaní a to nejenom ideově. Vzpomněl bych si v této souvislosti na projekty p.Dobeše, které pro něho na školství dělal pan Bumruk. Nicméně se poté Soukup nepohodl s Bursíkem (na začátku ale spolu byli velcí kamarádi). A SZ šla do kopru i s Jacques a Bursíkem. VV ani SZ nebyly nezkušené strany a rozhodně měly kvalitní zázemí co se týče PR. Firma, která dělá nebo dělala pro VV pracovala např. pro pražský magistrát v době éry Bém / Janoušek - jaká shoda náhod vzhledem k financování VV panem Janouškem :D

 

Už jsme mohli mít všude nové silnice-nebýt nejenom voleb.

To je již dlouhá léta známo, kde berou politické strany peníze na své kampaně.

Zejména dopravní infrastruktura, různé stavby, čistění rybníků, silnice od někud nikam a další byla příjemným zdrojem.

Příklady: 

1)

Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-51329080-michalek-upozornil-na-korupci-odvolali-ho-ted-dostal-pul-milionu-od-fondu

 

"Nově vzniklý Nadační fond proti korupci ve středu před polednem ocenil první dva lidi, kteří v minulém roce ohlásili korupční chování u svých institucí.

Bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek získal půl milionu korun za to, že odtajnil korupční chování na ministerstvu životního prostředí. V tajných nahrávkách poukázal na podezřelé jednání tehdejšího ministra a místopředsedy ODS Pavla Drobila, který chtěl podle něj údajně zmanipulovat zakázku za několik miliard korun a část peněz vyvést do pokladny občanských demokratů.

Pět set tisíc korun, které z fondu dostal, mu podle bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka náleží právem. "Jako jediný za poslední roky ohlásil korupci tak velkého rozsahu," poznamenal jeden ze zakládajících členů fondu.

Muž, který "sestřelil" Drobila: Ať pánové přiznají chybu a stáhnou mé odvolání - čtěte ZDE

Nečas o možné korupci na Drobilově úřadu věděl už dříve - čtěte ZDE

Michálek si za svůj postup okamžitě "vysloužil" odvolání z funkce, měl zákaz vstupu do budovy ministerstva životního prostředí a dodnes pobírá jen třetinový plat coby poradce fondu."

 

A položme si otázku. Kde, že je dnes Pavel Drobil?

 

2)

Zdroj:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/161240-exmanazer-hala-si-vedl-seznam-vyplat-vlivnym-lidem/

 

Exmanažer Hala si vedl seznam výplat vlivným lidem

 HALA - ŘSD - pozn.autora

A tak bychom mohli pokračovat.

 

Pozn autora na závěr:

Mám rád poslance parlamentu ČR pana Humla. Dnes mě však, ve svém vystoupení, trochu překvapil svojí obhajobou demokracie a dodržováním ústavy. Např. polemikou nad "zákonným soudcem". Na jedné straně s ním lze souhlasit, ale na straně druhé bych od něho očekával například návrhy na zřízení např. "Speciální prokuratury a Speciálního trestního soudu". Tyto instituce řeší nejzávažnější trestné činy a korupci na Slovensku.

 

Pane poslanče je nutné si uvědomit, že krádeže v nejvyšších patrech se těžko nechají dokumentovat v rámci běžné policejní praxe. To by jste, vzhledem, ke svému dřívějšímu povolání, mohl vědět.

Bylo by smutné, aby slušní občané si začali myslet, že "ROZKRÁDÁNÍ VE VELKÉM JE  ÚSTAVNÍ"!!!

Jen bych si dovolil upozornit na nepravdu v bodě 2

Policije již sama v tichosti připustila, že vlastně žádný seznam neexistuje.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah