Můžeme být v klidu: Rath sněmovně ostudu neudělá

Sněmovní momentkou Ratha v teplákách a poutech, kdyby se tak skutečně stalo, bychom do světa vyslali signál, že tu s korupcí bojujeme.

Politika
Ondřej Koutník | 05.06.2012
Příjezd Davida Ratha z vazební věznice do Poslanecké sněmovny bude podobně „nečekaný tyjátr“, jako když americký prezident Obama „z ničeho nic“ navštíví Afghánistán.

Ať už David Rath řekne v Poslanecké sněmovně cokoliv, jisté je, že ostudu jí neudělá. Respektive neudělá dolní komoře větší ostudu než jiní povedení poslanci, kteří ve sněmovně působili v minulosti nebo dnes Rathovo představení budou sledovat v přímém přenosu ze svých poslaneckých křesílek. Bývalý středočeský hejtman a stále poslanec Rath má oproti některým svým podezřelým kolegům akorát tu smůlu, že na něho zrovna spadla klec.   

Rath má totiž mezi ostatními poslanci v soutěži sněmovních „ostudníků“ velmi zdatné konkurenty. Takový Vít Bárta (VV) a Jaroslav Škárka už to dotáhli i dál – soud je nepravomocně odsoudil. Tím to ale rozhodně nekončí – výčet by mohl být pěkně dlouhý. Tak pro ilustraci – našimi vrcholnými zastupiteli například stále jsou velikáni jako Pavel Bém, Petr Hulinský (ČSSD), Pavel Drobil (ODS), Jiří Besser (TOP 09) či Michal Babák (VV). Dva roky uplynuly od jejich zvolení do sněmovny a u všech pánů se během této doby objevily závažné kauzy s korupčním nádechem. Někteří z nich už stihli ztratit i ministerskou židli.

„Jde o dobré jméno České republiky i o dobré jméno parlamentu,“ dělala si před několika dny starost předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), aby snímky Ratha deportovaného z vazební věznice neoblétly svět. „No a co?“ ptáme se. Je to snad horší než fotky mazánka Béma nebo Petra „Spastic“ Hulinského tamtéž? Momentkou Ratha v teplákách a poutech, kdyby se tak skutečně stalo, bychom naopak do světa vyslali signál, že tu s korupcí ohromně bojujeme.

Rath přeci jenom může občanům této země ještě poskytnout užitečnou službu. Kdyby se rozhodl „zpívat“ a pod korupční peřinu dostal další politiky. Šance není úplně malá: Rath je naštvaný na ČSSD, že ho hodila přes palubu. Povědět by něco mohl třeba i na Petra Bendla (ODS), který Středočeskému kraji vládl před ním. David Rath to tedy s děláním ostudy parlamentu bude mít náročné. Buď poodhalí další podezřelé, nebo v klidu zapadne mezi své. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:1

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Institut korunního svědka

V týdnu, kdy byl Dráth lapen se suchou sedmičkou, podepsal další lapka novelu trestního zákona, která přináší "něco jako" institut korunního svědka. Protože ta sedmička je pro Sokola málo a dalších 30 pod podlahou v českých musí Dráth vrátit věru spořivému taťkovi (ne, není to strýček Vik), musí se spokojit se 2nd class právníkem, který výše zmíněnou novelku asi ještě nenastudoval. No, ale třeba jo, uvidíme.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah