Mazánek: Ať premiér poslouchá mě, nebo tebe.

Hitparáda půvabných obratů pokračuje. Už teď se lidé v tramvaji a metru zdraví se slovy „Čau Mazánku“ nebo „Ahoj Kotě“. 

Politika
Ondřej Koutník | 23.03.2012

Hitparáda půvabných obratů z Janouško-Bémovského výkladového slovníku pokračuje. Páteční MF Dnes nás na víkend vybavila dalšími hláškami, které zazněly v telefonátech mezi bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem, kmotrem Romanem Janouškem a někdejším „superúředníkem“ pražského magistrátu Petrem Ďuricou. Již nyní lze v tramvaji a metru zaslechnout, jak se lidé zdraví se slovy „Čau Mazánku“ či „Ahoj Kotě“. K tomu přibyla oslovení jako „Kapitán“, „Columbo“, „Jimbo“, „Pařez“ a obraty typu „orchestrovat“ či „dělej, že nic nevidíš“.    

Záznamy potvrdily, že „Romeš“ Janoušek si byl nablízku s někdejším premiérem Mirkem Topolánkem, kterého aféra zatím nezajímá – ale měla by. Dále se Bém s Janouškem snažili získat pod svá křídla dva ministry Topolánkovy vlády – Aleše Řebíčka (resort dopravy, dnes majitel fotbalové Slavia Praha) a Petr Gandaloviče (zemědělství, dnes velvyslanec v USA). Bém, Ďurica a Janoušek také probírali odkup pozemků od pražského dopravního podniku, kterému v té době čerstvě velel Martin Dvořák.     

Zajímavé je, jak se Bém hněval na média, která o něm nepsala zrovna pochvalně. „Já nevím, jestli to je zpravodajství, ale už na to opravdu nemám nervy. Už mě to sere, tohleto. Kurník. Tak jestli to máme nějakým způsobem orchestrovat, tak to dělejme! Proboha!!“ ulevil si Bém na adresu TV Nova, která tehdy chystala reportáž o jeho expedici na nejvyšší horu světa.

Divadlení hra Mazánku, kamaráde by se určitě stala hitem

Jisté je, že Janoušek se o Béma náležitě staral. Byl jeho hospodyňkou. Nejen, že mu zařizoval ledničku na víno (dělanou na míru), ale Bémovi zajišťoval třeba i koupi lyžařských bot. Musel to být vyčerpávající servis, který Janouška zmáhal. „Ty vole, já už jsem nadřenej, že budu muset jet na dovolenou,“ ulevil si v jednom hovoru.

Nelze než dodat, že odposlechnuté telefonáty jsou kvalitním materiálem a výzvou pro herecké duo Jiří Lábus–Petr Čtvrtníček, z jejichž dílny před lety vzešla legendární hra Ivánku, kamaráde utahující si z korupčního megaprůšvihu v českém fotbale. Mazánku, kamaráde by se určitě stala také hitem.  

Těšíme se, zda nám MF Dnes naservíruje nové hlášky a obraty i v příštím týdnu. Třeba se dozvíme, kdo je Maorská princezna. Prozatím ČESKÁ POZICE vybírá z pátečních odposlechů následující pasáže.

Žárlivý komediant Topolánek

Janoušek: Super. Já myslím, že je všechno v pohodě. Jedinej, kdo je takovej polovyblázněnej, je Topol. Volal mi takovou žárlivou scénu, že jdeš na Hrad. Já jsem mu říkal, že to nevím.

Bém: To je komediant.

Janoušek: Řekl jsem mu, že to považuji za píčovinu. Ať poslouchá mě, nebo tebe. Pak má (Topolánek) druhou hrůzu z tý tiskovky. On je někde v Liberci, chtěl tam přijet. Což já jsem mu nedoporučil. Jenom mu máš zavolat, abyste se dohodli, jak budeš mluvit o těch reformách.

Bém: Jak co?

Janoušek: No určitě na to dostaneš otázky. On je Tlustý vydírá. Úplně na hranu. Tlustý v rozhovorech říká, že Topolánek je podvodník. On (Topolánek) je prostě posranej až za ušima. A volá mi a říká věty: Románku, jak jsem se choval tři měsíce? Říkám: No, výborně, děkuju. A on: Doufám, že mi to teď vrátíte? Tak mu říkám, že určitě. Zavolej mu. Ono se mu uleví.

Tenis s panem premiérem

Bém: Ano, kapitáne?

Janoušek: Kdepak se nacházíš? Pan premiér už je celej neklidnej.

Bém: Řekni mu, že už se tady v autě rozcvičuju.

Janoušek: On už má třetí forhend za sebou.

Bém: Má? Tak to je výborný. Já už tady taky jakoby trénuju, rozcvičuji si své kvadrycepsy.

Pozornost pro Sumce

Ďurica: Jimbiči?

Janoušek: Jimbo, co by jsi řekl kožené bundě hnědý, XXL, Dunhilla?

Ďurica: Nevěřím, že mu bude XXL.

Janoušek: Myslíš, že mu bude malý?

Ďurica: Hm. Ta velikost pro Sumce... (přezdívka pro bývalého ředitele odboru městského investora pražského magistrátu Jiřího Tomana) To mu bude malý.

Janoušek: To je pravda. Tak mám jít koupit hodinky?

Ďurica: Jo.

„Vožralej“ ministr dopravy

Bém: Ještě k té sobotní účasti. Kdo přijde. To ještě musíme probrat.

Janoušek: Já myslím, že přijedou jen ty nejvěrnější. Těch padesát nejvěrnějších. Jen Aleš (Řebíček) mi dnes volal a říkal, že by přijel, ale že už je deset dnů vožralej a že by se potřeboval vyspat a blablabla. To znamená, že jsem ho omluvil… Objednal jsem mikrofon, abys jim to všechno řekl. Bude to taková opravdu pražská věc. S tím, že přijede Gandal (Petr Gandalovič), se kterým mám schůzku. Toho potřebujeme. On se potřebuje někde zařadit, a když to budeš ty, tak to bude super... 

Zobrazit diskusi
Reakcí:3

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Další mozny důvod

Dcera ministra Kubiceho ma za manžela Mgr. Daniela Kučeru, Janouškova cloveka pro východní Čechy. A taky je Kubice příbuzný s Kuchárem z Navatypu, dalšího tunelu Janouskovců.

Tak co byste čekali? Že Janouška policajti nechají na "bengárně" jako kohokoliv jiného?

Ano, je třeba vrátit se k propojení Martinec-Bém-Janoušek

A pokud Lessy Martince nechá ve funkci, měl by odstoupit sám. Novináři, vydržte! Uvidíme, jestli se silný soustředěný mediální tlak podaří udržet a jestli k něčemu povede. Vesměs jde totiž o informace, které se už dříve na veřejnost dostaly, ale nezměnilo se nic. Mocní se Čechů nebojí. Je jaro, odjedou na chalupy a česká chbotnice moci - propojení zkorumpovaných, mafií dosazených politiků (dosazených na kandidátky) a úředníků s podsvětím - úpojede v klidu dál.  

Možná už i některým novinářům dojde proč

protikorupční policie nemůže vyšetřovat Janouška a proč Janoušek vždy ví co se na protikorupční policii děje. Vazby na současného šéfa popsal už pan Bušta v loňském roce.

 

Ředitelem protikorupční policie se stal Tomáš Martinec

Policejní prezident Petr Lessy jmenoval nového šéfa útvaru bez výběrového řízení.

Právo a bezpečnost

Petr Bušta | 22.03.2011

VIP

Policejní ředitelství oznámilo, že novým šéfem Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) byl v pondělí jmenován Tomáš Martinec. V čele útvaru nahradil Libora Vrbu, který odešel v únoru, oficiálně po dohodě s policejním prezidentem Petrem Lessym. Martince nyní Lessy jmenoval bez výběrového řízení s odvoláním na fakt, že byl ve stejné služební hodnosti a má dlouholeté zkušenosti v řídících funkcích.

Osoba Tomáš Martince není neznámá. Veřejnou pozornost na něj upoutala zejména nikdy nevyjasněná aféra z roku 2008. Tehdy pražský primátor Pavel Bém kritizoval jmenování Martina Červíčka šéfem policejní správy hlavního města bez řádného výběrového řízení. Vzápětí vyšlo najevo, že Bém sám se ještě předtím sešel právě s tehdejším náměstkem protikorupční policie Tomášem Martincem a nabízel mu post ředitele pražské policie, aniž o tom informoval vedení policie. Martinec sám schůzku potvrdil a informoval o ní náměstka policejního prezidenta, zatímco Bém na novinářský dotaz takovou nabídku popřel. Někteří bezpečnostní experti Bémův postup označovali za podezřelý a nekorektní. Tomáš Martinec se s Bémem znal z doby, kdy působil v Národní protidrogové centrále a Bém byl šéfem Mezirezortní protidrogové komise.

Objevily se spekulace, jež ventiloval například Respekt, že kontakt obou pánů souvisí s akcí protikorupční policie Blaník, jež se údajně zabývala kontakty mezi Bémem a pražským podnikatelem Romanem Janouškem. Tomáš Martinec byl v té době náměstkem ředitele ÚOKFK. Existenci spisu Blaník však protikorupční policie popřela.

O rok později Martinec opustil post náměstka ÚOKFK kvůli neshodám s ředitelem Liborem Vrbou. Od té doby působil jako náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování v kraji Vysočina.

Odborná pověst Tomáš Martince je ovšem velmi dobrá. Krátce po jmenování Petra Lessyho kolovaly ve vysokých policejních kruzích informace, že Tomáš Martinec by se měl stát náměstkem policejního prezidenta pro neuniformovanou (kriminální) policii. Odborný spolupracovník ČESKÉ POZICE Jan Schneider to tehdy komentoval: Má pověst manažera, nikoli ranaře. V policii prošel leccos, ale zřejmě nejlépe se našel ve funkci zástupce ředitele Finanční policie. Martincovo jmenování by mohlo být dobrým signálem, že policie bude akcentovat zajišťování výnosů z trestné činnosti. To je nesmírně obtížné a komplikované, ale vůči zločincům má naprosto paralyzující účinky.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah