Lidovci pošlou vládu k vodě

Je možné, že kromě pádlování a rozdělávání ohňů budou lidovečtí politici na akci domlouvat i vládní koalici.

Politika
Ondřej Koutník | 20.04.2012

V uplynulém týdnu musela v hnízdě KDU-ČSL zavládnout pořádná porce radosti. Aktuální průzkumy agentur SANEP (5,4 procent) a CVVM (5,5 procent) naznačily, že lidovci opět míří do Poslanecké sněmovny. Kromě kandidatury Zuzany Roithové na Hrad a kritiky kauzy Drábkova ministerstva se lidovcům navíc daří pronikat do médií. Novinářům posílali papuče, jindy zase na happeningu vyhodili oknem fiktivní 3,5 miliardy korun – šlo o kritiku zakázky na ministerstvu práce. Nyní naplánovali další podnik: sjíždění Vltavy, kterého se může zúčastnit každý z nás.

Akce na přelomu června a července, k níž zve předsednictvo KDU-ČSL své členy a příznivce, se jmenuje „Pusťte vládu k vodě“. Je to zajímavý nápad, jak k sobě přitáhnout zejména mladší voliče, což se v minulosti lidovcům moc nedařilo. Nové vedení partaje není českému publiku příliš známé, takže pro případné voliče lidovců bude „ježdění na lodičkách“ dobrou příležitostí, jak poznat možná budoucí poslance KDU-ČSL. (S podobným marketingem to v létě 2009 před plánovanými předčasnými volbami zkoušel i tehdejší šéf ODS Mirek Topolánek, byla z toho ohromná akce s názvem „Léto s Topolem“.)

Sjíždění Vltavy s lidovci může být o to zajímavější, pokud by se těsně před tím konaly předčasné volby. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek už oznámil, že je podporuje. Je tedy klidně možné, že kromě pádlování a rozdělávání ohňů budou mít na této akci lidovečtí politici na starost i domlouvání vládní koalice. Pěkně v terénu a před svými voliči a sympatizanty.

A že by to bylo zajímavé koaliční vyjednávání. Dostane-li se KDU-ČSL do sněmovny, koalici by s nimi ráda „uplácala“ ČSSD, jejíž předseda neskrývá přání vytvořit vládu právě s lidovci a třeba zelenými. Namotat se do toho ale může ještě několik dalších malých stran, jak ukazují předvolební průzkumy. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:3

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Petře!

Než tohle zrůdné uskupení,tak raději to nějak srovnej.My již budem 

hodní.Jen né zelené extrémisty.Já se budu ale opravdu každý den

modlit.

                                                        Bůh s námi. 

Lidovci

I presto, ze jsem pravicak se mi tato strana libi. Vsichni Kalouskove, kteri se drzi korytek uz z ni zmizeli.  Maji pekne napady a volitelny program zalozeny na rodine, moralnich hodnotach, odporu ke komunismu. Doufam, ze se dostane vice malych stran do parlamentu.

 

Taky jsem volič pravice ale

Taky jsem volič pravice ale nedokážu pochopit proč OSVČ  daně skoro neplatí a zaměstnaní lide jsou každý měsíc stříháni jak ovce. Chápu ODS že v případě spravedlivého zdanění OSVČ ztratí svůj elektorát voliču a může to zabalit . Už aby to bylo :-) opozice je jediná cesta která může ODS zachránit i když ,kolik lidí je tam z přesvědčení ?!!! Myslím že se moc věcí od změny systému nezměnilo .

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah