Komunista přitvrzuje: „Kapitalisté jsou jako nacisté.“

KSČM připomíná to nejlepší ze svého ideového základu. Kandidát na poslance Zdeněk Milata brojí proti soukromému vlastnictví.

Politika
Jakub Kalenský | 09.09.2013

Komunisté mohou díky paralýze velkých demokratických stran vzhlížet k předčasným volbám s nadějí. Je docela dobře možné, že budoucí vláda se neobejde bez jejich otevřené či skryté podpory, za níž si KSČM nechá nepochybně velmi slušně zaplatit. Vůbec poprvé se mohou komunisté dostat do pozic, kdy budou spoluurčovat exekutivu České republiky.

Jak je patrné, někteří straníci se na tuto situaci těší zcela nezvladatelně. Až tak, že od nich zaslechneme výroky z dob, o nichž jsme se domnívali, že dávno pominuly. Jako ten z pondělních Haló novin, jehož autorem je Zdeněk Milata, šestka středočeské kandidátky KSČM:

„Veškerý boj o lidská práva, včetně mediálních masáží, je pouhou propagandou kapitálu usilujícího o další zisky a další potlačení práv pracujících. Lze to plně srovnat s tím, jak nacisté za války v Řecku dávali lístky židovským obyvatelům na vlaky do lepšího světa.“

Milata připomíná to nejpovedenější z ideového základu komunistů. Kapitál je zlo, úplně stejné jako nacismus. Že jsme ve dvacátém století zažili ještě jeden –ismus, který má na kontě o pár desítek milionů mrtvých víc, toho si s ohledem na název partaje, kterou reprezentujeme, raději nebudeme všímat. Podstatné je vysvětlit voličům, že kapitalisté by se v zájmu svých zisků nerozpakovali posílat nebohé pracující do lágrů. Komu by to nestačilo, vyrukujeme na něj s heslem „Cholera, mor, mravenci – Trumanovi spojenci.“

Existence tohoto myšlenkového skanzenu pod hlavičkou politické strany by mohla teoreticky být k smíchu, kdyby KSČM nedosahovala volebních výsledků, jakých dosahuje

Existence tohoto myšlenkového skanzenu pod hlavičkou politické strany by mohla teoreticky být k smíchu, kdyby KSČM nedosahovala volebních výsledků, jakých dosahuje. Kdyby KSČM už mnoho let spokojeně nežila ze stamilionových státních příspěvků, kdyby si stranické účetnictví nevylepšovala tím, že si ve svých budovách nechává daňovými poplatníky proplácet pronájem poslaneckých kanceláří, kdyby svůj stranický list nepoužívala jako nástroj legalizace černých příjmů – jak před čtyřmi lety odhalila MF Dnes (místopředsedovi KSČM Jiřímu Dolejšovi nabídla milion za ovlivnění zákona, Dolejš nabídku přijal a navrhl peníze „proprat“ prostřednictvím inzerce v Haló novinách). A kdyby soudruh Milata svůj postoj ke kapitalismu před necelým rokem nedemonstroval tím, že si řekl o 30 tisíc korun za to, že s ním televize Nova udělá rozhovor.

Je s podivem, že v Česku může existovat strana, která brojí proti soukromému vlastnictví a volnému trhu (přičemž z obojího celkem slušně žije), nicméně ministerstvo vnitra řešilo návrh na zrušení KSČM několikrát, a nikdy nedošlo k tomu, že by na komunistech shledalo něco nedemokratického. Nic špatného orgány činné v trestním řízení nespatřují ani na tom, že dlouholetá poslankyně Marta Semelová opakovaně popírá komunistickou genocidu a velebí zločince Klementa Gottwalda.

Je-li tohle všechno v pořádku, pak není divu, že nám komunisté vesele přitvrzují. Kdo je kapitalista, je i nacista. Kdo bojuje za lidská práva, chová se jako říšský ministr propagandy Joseph Goebbels. A jestli to někdo nechápe, je imperialista a válečný štváč.

Je smutné, pokud se demokratické strany dokázaly za 24 let svobodného režimu zdiskreditovat natolik, že KSČM stále dostává solidní penzum hlasů. Že dokázaly tu část obyvatel, která osobní svobody zjevně považuje za něco docela snadno postradatelného, odradit směrem k volbě tohoto antisystémového spolku. Tento stav je i jejich vina, stejně jako je to vina každého, kdo komunistům podává ruku a legitimizuje je. Václavem Klausem, který byl díky KSČM zvolen na Hrad, počínaje, a některými představiteli ČSSD, kteří s komunisty plánují povolební spolupráci, konče. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:12

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Článek na který Kalenský odkazuje tímto blábolem:

http://www.halonoviny.cz/articles/view/8792242

 

Pořád nevím kde dotyčný vyhrabal to brojení proti soukromému vlastnictví. Ale je to jako s tím psem a holi. :-) Že Kalenský tajně čte Haló noviny, je vidět. Až to praskne bude mezi prvními kdo bude bouchat na sekretariátech a rvát se o rudou knížku. ;-)

Kálenský je asi učeň komančského Kojzara

také z vytržených části nějakého článku to překroutí tak, aby to vyznělo k jeho obrazu. On ten Milata má bohužel pravdu. Za všemi těmi válkami od 1989 stojí zájmy meznárodních monopolů, chceteli kapitálu. Jugoslavie jako celek vadila, v Kosovu jsou ložiska cenných kovů, možnost další základny. Podobné to je s Irákem, Afganistanem, Lybyi až po současnou Syrii. Stačí si dát do souvislosti vznik smlouvy na vybudování ropovodu Irán, Irák, Syrie. Komu asi vadil. No přece Saudům a USA. Ve všech těch "osvobozených" zemích je hůře, než před "bratrskou" pomocí.

A jako netknutý komančskou ideologii, bych upozornil váženého tvůrce tohoto článku, že demokracie umožňuje svobodu projevovat názory. Ale zakázuje šíření nenávistí jak rasové, tak i ke skupině osob, chceteli třídní. Ve svých názorech nesmíte prosazovat násilnou formu. A to vámi kritizovaní nikde nevyjádřili. Víme p. Kálenský.

Pane Kalenský,

ani komunismus,ani fašismus nevznikly bez příčiny.Ono vládnout neznamená mít jenom moc.Vládnutí znamená mít především velkou zodpovědnost.Pokud se bude mít většina národa dobře,nikdo po extrémismu ani neškrtne.Říká se,že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.Může jim to někdo vyčítat?Ne každý se narodil s inteligencí a schopnostmi být úspěšný v podnikání.Je snad lidská hloupost zločin?Proč dnes dochází k renesanci komunismu?Je to snad z dlouhé chvíle voličů?

Všichni,kdo v posledních dvaceti letech vládli mají zásluhu na tom,že o se komunismu už jenom neučí děti při hodinách dějepisu.Čím bezohlednější budou zákony,čím nenasytnější bude vládnoucí vrstva,tím větší podporu komunisté budou mít.

"Stojící se vrhli na sedící",řekl v jedné povídce Miloslav Šimek.Tak nějak by se dal stručně popsat budoucí vývoj,pokud politici nezmění směr pochodu.

 

20 let jsme nyní viděli co soukromé vlastnictví přineslo-bídu .

Jen se smějte, jen tím dokazujete, jak ignorujete dění kolem sebe a jaké klapky máte na očích. Velká část národa je pod hranicí bídy, další část strádá, asi třetina má ješzě na řízky  PLACENÍ HYPOTÉKY. Pět procent si žije jako prasata.To je to rozdělení osobního vlastnictví? To je zločin a pokus o genocidu.Máme zde 35000 bezdomovců registrovaných a další na ubytovnách.To jste chtěli? Ten komunista má pravdu.

On ten soudruh Milata asi nebude zrovna Chicago Boy, ale

v článku kulhá souvislost mezi tím, co je z projevování se s. Milaty explicitně ocitováno, a tím, co z toho autor dovozuje. Asi toho měl ocitovat víc, přestože oslí můstek "komunisti jsou takoví" zjevně leckomu k plnému ukojení stačí.

Autor tvrdí, že kandidát na poslance Zdeněk Milata "brojí proti soukromému vlastnictví". To už je zevšeobecňující závěr, pokud kandidát tvrdí, že "boj o lidská práva, včetně mediálních masáží, je pouhou propagandou kapitálu usilujícího o další zisky" atd. Soukromé vlastnictví není na forhontě. Pokud se vůbec lze takto domýšlet, soudruh asi myslel na soukromé vlastnictví kapitálu, a těžko říct, jakého a jak moc velkého, a dále se neříká, co by chtěl udělat s ním a co by chtěl udělat s jeho vlastníky.
Autor článku pak má naprostou volnost domýšlet si cokoli v rozpětí od POlPota a gulagů po, například, znárodnění největších bank, a taky této volnosti patřičně využívá. Výsledkem je blábol.

PS Není mým úkolem soudruha hájit, pouze si všímám, že pokud mluvil zrovna o řeckých židech, asi to naznačuje nějaký konext.

upřesnění

Škoda, že mnozí chytří a znalí diskutéři na rudou ztratí pozornost a pak z toho plyne i malá soudnost. Kapitál a kapitalisté jsou podobné, ale ne stejné množiny, alespoň v odborném vyjadřování, taktéž ne každý finančník je kapitalista. Považuji za choromyslné zdůrazňovat fronty na banány jako socialistický znak, jsou fronty na výměnu řidičských průkazů nebo cestovních pasů projev kapitalizmu - kapitalistický znak?  Autor není můj kamarád, ani nejsem jeho příznivcem, jen se snažím na české pozici zachovat klidnou mysl a udržet u tématu a ne citových výlevů - na to jsou lepší jiná fóra. Jen nerad připomínám A. Zápotockého - jednou budou pomeranče levnější jak brambory - a dočkali jsme se po 20 létech prosperity. Jistě to ekonomové snadno vysvětlí genialitou vlád. Mimo to bývalý komunista nebyl komunistou, ale členem mocenského spolku pro naplnění svých cílů. Možná, že opět vstoupí do další vládní strany, třeba i KSČM až bude ve vládě. Komunistou se tím nestane.

Komunisté to musí vědět, nacisté se učili právě od nich

Někdy člověka jímá soucit, kde skončili lidé nezakotvení. Koncem 19.stol nalítli na nacionalismus, prý obrození národní. Seriál lží s tím spojených jim už docela vymyl mozek, když národ už nebyl spása planety ani pro poškoláky, vrhli se do leninské sekty asijské. Poštvat na cizí majetek fungovalo vždy, již Kozina snadno buntoval proti Lomikarovi, resp. jeho sklepení, kde bečky nejen zelí. Psohlavci se připojili a Lomikar to chápal, kromě Koziny na to stačil výprask.

 

Zvrhlá teorie zcizeného majetku (vzduch,voda,půda... jsou plus minus společné stále i bez komunistů), ať je na katastru zapsán kdokoliv. Sice občas někdo investuje do jachty, kam zve jen Paroubka, pokud se pamatuji; ale obvykle je majetek třeba i nájmem prospěšný všem. podobně peníze jsou jen určitá půjčka státu. Pokud někdo sní stejk, dostali za něj zaplaceno i kovbojové, byl zdaněn. Ale kdo uvízl duševně v asijském rusku 19. století, pomoci mu není.

 

Těžká pomoc je lidem, co neumí zacházet s penězi, cpou je hladní zisku do kampeliček, na zbytečné nákupy, na úroky...do tabáku, lihu, televize a podobných zbytečností. Ti ovšem se propadají do dluhů. Jinak lidé prozíraví, kdo v roce ´89 si koupil ovci, pastvin nespasených je všude dost, balíky sena i deset let hnijou na louce, než se rozhrnou, může mít tisícihlavé stádo. A ještě být průběžne z toho živ mlékem i masem. Kdo moc nechodí, totéž s husama. Polovina potravin končí v odpadu. Někdo ale je na invalidním vozíku, má důchod a přilepší si chovem holubů či včel. Ty to odlétají za něj. Vloni na vhodném místě dalo včelstvo metrák medu, x 80 - 90 Kč, ale komunista dělat a přemýšlet nebude, stačí mu revoluce a krást, jednou jako vexlák, podruhé v privatizaci, potřetí dotace, počtvrté politikou.

Pamatujete se špatně

protože na jachtu bylo prý nutno pozvat vedle ošklivého Paroubka i hodnou, nezletilou holčičku

Ovšem co do počtu

Ovšem co do počtu zavražděných (většinou nevinných) lidí, by s tím nacismem mohl soutěžit právě ten jeho "komunismus", který jen tak mimochodem existoval vždy jen na papíře. Vždy se totiž jednalo o společnost původním "komunistickým", tedy rovnostářským idejím, na hony vzdálenou. Jako ukázkový příklad může v současnosti sloužit KLDR, se svým systémem, který až neuvěřitelně připomíná ten z románu 1984 George Orwella. Tedy systém v zásadě rozdělený na úzkou vrstvu "elity vnitřní strany" a masu nevolníků, s jakousi převodní pákou v podobě středních loajálních kádrů, reprezentovaných v knize "vnější stranou". K tomuto modelu více či méně směřovaly všechny formy tzv. socialismu kdekoli na světě, takže se jedná nepochybně o nějakou zákonitost jejich vývoje, stěží vědomě ovlivnitelnou. Achillovou patou těchto systémů je ale totální demotivace a ztráta iniciativy pracujících, které nemůže ideologické nadšení motivovat věčně a z toho plynoucí ekonomická a společenská stagnace a posléze úpadek. Někdo může oponovat příkladem Číny, která se nyní po všech stránkách mohutně rozjíždí. Nicméně při pozorném pohledu na systém v ní panující je zřejmé, že v mnohém připomíná právě spíše nacionální socialismus v Německu let třicátých (pochopitelně až na vypjatý antisemitismus, symbolika je též zcela odlišná), než třeba konkurenční Stalinův "komunismus" té doby. Jedná se o autoritativní, korporativní stát, s v mnoha aspektech liberální ekonomikou, kontrolovanou ovšem všemocnou stranou, na rozdíl od vůdcovského Německa (a ovšem i tehdejšího SSSR) s kolektivním vedením v čele. Většina čínských úspěšných podnikatelů - miliardářů, jsou majiteli rudé knížky. Nacionální aspekt je rovněž velmi patrný, po nějakém internacionalismu ani stopy. Věc zkrátka není tak jednoduchá, jak se čas od času někdo snaží podstrčit svým prostoduchým voličům. Mimoto "kapitalismus" je hodně zprofanované slovo, v očích českého člověka navíc zdiskreditované dlouholetým působením bývalých nomenklaturních kádrů, estébáků, veksláků a jiných protagonistů socialistické šedé ekonomiky, kteří se zhusta po listopadu 1989 stali těmi největšími "kapitalisty" a svým méně protřelým a slušnějším spoluobčanům to náležitě "nandali".  Ale to již celé řadě oslovovaných podobnými prázdnými floskulemi jako je ta v nadpisu článku vůbec nedochází.

Šroubovák

Bohužel v chápání našich "kapitalistů" byl člověk degradován na úroveň lepšího šroubováku: použít a zahodit. Tak se nedivte, že se to těm šroubovákům přestává líbit!

Na úroveň nikoli šroubováku ale otroka, degradovali člověka

komouši.  Ti kdo na to zapoměli, a žerou primitivní komunistické lži se pak degradují sami. Ty, co do inteligence, ses degradoval právě na úroveň toho šroubováku. Mimochodem náckové jsou komušům ideologicky nejblíže.

Slušnost

A my sme spolu chodili na semináře ODSS, že si tykáme?

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah