Peake skončila na obraně. Reagovala slovy: To je faktický konec koalice.

Devět dní po jmenování šéfky LIDEM ministryní obrany navrhl premiér Petr Nečas prezidentovi její odvolání. Václav Klaus ho obratem přijal.

Politika
Redakce ČESKÉ POZICE | 20.12.2012

Aktualizováno. Předseda vlády Petr Nečas ve čtvrtek navrhl prezidentu republiky odvolání Karolíny Peake z pozice ministryně obrany. Jako první o tom informoval server iDnes.cz. Tiskový odbor vlády zároveň uvedl, že šéfka LIDEM nadále zůstane v pozici místopředsedkyně vlády. Nečasův návrh vzápětí Václav Klaus přijal. Peake v čele obrany vydržela devět dní. Během nich stihla rozprášit tým bývalého ministra Alexandra Vondry (ODS).

Podle zdrojů ČESKÉ POZICE nebyla důvodem k sesazení Peake jen personální čistka (z funkcí odvolala například prvního náměstka generála Vlastimila Picka či šéfa armádních nákupů Pavla Bulanta), ale i nejasnosti kolem financování a prodeje vily v Troji a nejasnosti kolem sponzorování strany LIDEM.

Podle důvěryhodného zdroje ČESKÉ POZICE byla ve čtvrtek pro Nečase poslední kapkou skutečnost, že Peake nepřipouštěla diskusi nad personálním obsazením vedení ministerstva obrany a především pak tlačila na jmenování Roberta Vacka náměstkem ministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS). 

Karolína Peake pro Českou televizi reagovala, že je to faktický konec vládní koalice. Předsednictvo strany LIDEM vyzvalo své ministry, aby k 10. lednu 2013  podali demisi.

Nečas: Moje důvěra v Peake neklesla na nulu, ale do záporných hodnot

Petr Nečas na tiskové konferenci uvedl, že šéf resortu obrany je ministrem, ve kterého musí mít premiér naprostou důvěru. Jeho důvěra v Peake neklesla na nulu, ale do záporných hodnot. Podle něho exministryně i přes premiérovo varování přistupovala k ministerstvu obrany jako ke svému majetku. „Není možné si počínat způsobem, že ministerstvo je nějaké léno. A že s partou kamarádů si tam vtáhnu a začnu tam bačovat.“ Nečasovi vadilo zejména odvolání bývalého prvního náměstka Picka a šéfa Národního úřadu pro vyzbrojování Bulanta. Podle předsedy vlády nebylo těchto změn třeba, protože ministerstvo obrany bylo posazeno „na správných kolejích“.

Nečas se také podivil, že Peake nepožádala o prověrku na stupeň tajné: „Průběh bezpečnostní prověrky zdržuje většinou to, že tam hrozí nějaký problém nebo problémek,“ řekl Nečas. Dále v nepřiznané narážce na první reakce LIDEM, že se jedná o faktický konec koalice, připustil, že je si vědom konsekvencí svého rozhodnutí. Pokud nemá premiér důvěru v ministry klíčových resortů – obrany, vnitra, financí a zahraničních věcí – musí odejít buď ministr, nebo premiér.

Odvolaná ministryně mimo jiné uvedla: „Premiér zřejmě udělal za našimi zády dohodu o personálních změnách. Cílem byla nejspíš loutková ministryně a koalice jen na oko.“ Podle Peake je ztráta důvěry mezi ní a Nečasem vzájemná. Popřela, že by se vyhýbala žádosti o prověrku na stupeň tajné. Dotazník se prý chystala vyplnit o víkendu.

Spekulace o Karlu Kühnlovi

Těsně před tím, než se objevila zpráva o Nečasově záměru odvolat Peake, zachytila ČESKÁ POZICE od důvěryhodného zdroje z ministerstva obrany informaci, že by se prvním náměstkem ministryně měl stát současný velvyslanec v Chorvatsku a někdejší ministr obrany za vlády Stanislava Grosse Karel Kühnl. Podle zdroje se již pohybuje po ministerstvu. Kühnl však takové informace popřel. Na doplňující dotaz, zda není případně kandidátem na nového ministra obrany, odvětil, že období na ministerstvu obrany má již za sebou a nic takového neplánuje.

Působení Karolíny Peake v čele ministerstva obrany se ČESKÁ POZICE věnovala například v těchto článcích:

Detailní informace o sérii afér kolem Karolíny Peake a sponzorování strany LIDEM naleznete v rubrice HOT TOP. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:68

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

ministrant Kühnl........

To by bylo opravdu velice zlé resení neb tento verný muz " prof. Insbruka" a fakticky realizátor Pandurú do zbrojní reality zapouzdren cíhá na dalsí polit. "prevtelení"................uz bylo dost bolsevika

No, jak je vidět, všichni víme "kuloví",

 aspoň, kdyby mi mohl někdo říct, kam se pohne zlato?

ty vole

kam jinam než tam,kam ho hodíš......

Jaký dostane ministerský plat a odstupné ?

Bude mít nárok na ochranku ?

Ty vole,

ta je za vodou.

Ty vole

dík.....

Vláda jinou možnost než vstoupit do koalice

bohužel i s VeVerkami neměla. A to byl začátek všech problémů. Boj proti korupci a dinosaurům se pod taktovkou(nebo vydíráním) VV zvrhl pouze na boj o ministerská křesla pro R.Johna a V.Bártu. Celý první rok se nevládlo jen se řešily jejich požadavky. A téměř v tomto duchu to jde stále. Pouze R.Johna velice schopně zastoupila Karolina.

Asi jen Vaše přeřeknutí, ne

Asi jen Vaše přeřeknutí, ne vláda, ale jmenovitě hlavní představitelé ODS a TOP09 si k vládnutí přizvali VV. Na rozdíl od voličů věděli do čeho jdou a svých strategických cílů dosáhli. Teď už jsou pro ně předčasné volby vlastně vysvobození. Jejich nástupcům nebude co závidět. Možná ta správná pomsta ČSSD a KSČM.

To je konec?

 Politický konec Peake je realita. Konec vlády je zatím  fabule. Ještě, že konec světa je fikce.  Nám zatím stačí, že se už bortí falešná a prodejná politická kariéra  "Pikové dámy",  která si ještě  nedávno určitě myslela na premiérsky post. Ministerstvo obrany je fuč, ministerstvo dopravy také, na  úřadu vlády pro legislativu je již také nový ministr, kam tedy  s ní?  Adokátní koncipientka Peake může být nakonec ráda, že ji aspoň  zůstane  prázdný a zprofanovaný titul vicepremiérka.   Nechť je osmidenní emeritní ministryni  útěchou a poctou, že i  její foto bude viset na MO vedle podobných "odborníků" jako byla Parkanová  nebo Vondra.

To bych netvrdil, té se tak lehce nezbavíme.

Jak Švejk řekl, můžete ho vyhodit stokrát  z hospody, on se vám tam vrátí třeba komínem. 

Němci k tomu mají příhodné rčení: "Ist der Ruf schon einmal ruiniert, lebt man weiter ungeniert".

Jak to vidíme my?

Je potřeba říci,že se zde střetlo doporučení EU státu,40% státních a ost. postů obsadit ženami!Jenže?

Právě se zde ukázalo to,co my Češi umíme ve světě nejlépe a to je:

Když si někdo prdne tak my máme plné gatě!!!

Tak nám vrcholní politici státu ukázali jak se to dělá v 21.století a to pár dnů po tzv. doporučení tohoto nesmyslu!

Ministryně války žena a než se stačilo dělo nabíti,honem z hrušky dolů!!!

Doufám,že se tím pádem lavina jejich demise rozjela a budou mimořádné,nové volby do PČR!Bude-li to co NEJDŘÍVE,provolejme povojensky:Hurá,hurá a hurá,pane vrchní veliteli armády České republiky!!!

Kolik vlastně mentálně účastníkům téhle přetahované je?!

Ona je totiž nedůstojná nejenom puberťáků, ale už detí starších 6-ti let!

Naivně se ptám:

a zároveň podotýkám, že vnitrostátní politika mě moc nezajímá. Sleduji ji tak akorát z rychlíku ale když právě poslouchám Breefing Nečase a slyším, jaké to  prý bylo super duležité a  výtečně fungující ministerstvo, nechápu proč tam  nezůstal aspoň ten Vondra? O.K. Promopro, no a? K čemu je tohle divadýlko s K.Peake dobré? Vždyť každý vidí jaká je to p....!

Všechny důležité úkoly pro

Všechny důležité úkoly pro důležité členy vlády jsou již splněny: vyrovnání s církvemi, důchodová reforma, destrukce zdravotnictví. Další ať si každý doplní sám podle svých zkušeností. Něco málo zbylo, to se stává, je však třeba se včas zastavit a uklidit. Při dalším čištění lesa možná občas ulítne nějaká tříska, i to se stává.

samé eufemismy! Tak já vám ty třísky připomenu.

1.Jaképak vyrovnání s církvemi? Papeženci schrábli bank. To se Hus a Komenský musí obracet v hrobě.

2.Důchodová reforma? Druhý pilíř? Koukněte se v Německu, jak jim šmakuje Riester-Ruerup Rente a budete se divit.

3. Zdravotnictví? Vyhozené miliardy za  nekonečně opakovaná  vyšetřování,nesmyslné operace a zbytečné prodlužování utrpení  smrtelně nemocných. Zachraňují se půlkilové potraty, vyhazují se tuny alibisticky předepsaných léků, prodlužují se za neúnosnou cenu životy lidí o pár hodin. 

Farmafirmy se radují a my jak blbí to platíme.

4. Vláda prý splnila své úkoly. A co ten rozpočet? Bravo, jen mínus 100 Mrd. 

Celkový veřejný dluh ČR je 1,72 Bill. Kč. Koho to zajímá?

Já s Vámi přeci souhlasím,

Já s Vámi přeci souhlasím, přečtěte si co jsem napsal ještě jednou.

Nemluvíte sice

k tématu článku, ale budiž.

Ne, že by tato koaliční vláda byla svatá, ale házet jí na krk problémy s financováním důchodů a zdravotnictví, když většinu evropských zemí kosí Great Depression II mnohem krutěji než Česko, to mi nepřipadá úplně fér.

A očista Vlády ČR od Věcí veřejných a jejich zmutovaných zrůdiček, to považuji za úkol dost důležitý.

PIIGS státy nejsou většina Evropy

a zatím ta krize kosí je a ne nás. Pokud  ale Němci a sever Evropy v tomhle boji prohrají, tak se máme na co těšit.

Peake

Ale mluvi.

Za podpory nejdrive VV, posleze LIDEM byly schvaleny vsechny velke rozkradacky a bylo zameteno, co zameteno melo byt:

- rozkradeni EU fondu, IZIP, Open Card, CEZ, Fotovoltaiky, cirkevni restituce, priprava na rozkradeni penzijnich fondu, nesmyslne tunely ve zdravotnictvi, Lesy CR, rozkradani Ceske Posty, Jednotne inkasni misto, datove schranky, S-karta, IT systemy MPSV, silnice, dalnice, RSD, CD, DPP a tisice dalsich.

- tem blabolum o problemech s penzemi a zdravotnictvim s ohledem na krizi neveri dnes ani batolata

- staci umet kupecke pocty a vedet na co jdou dane.

- mimochodem DPH se nezveda o 1% z 20% na 21%  nebo ze 14% na 15%, ale o 5% resp 7,1%. Ale o tom se nesmi psat, hlavni oblbovaci tohto uz beztak znacne tupeho stada to nesmi takhle jasne tem pologramotum podavat

Souhlas

Naprosty souhlas.

Konečně!

Jediné možné rozhodnutí, které mohl premiér udělat.

A že by Vlády s tzv. LIDEM bylo škoda, to si může myslet jen dítě, a to ještě mentálně zaostalé.

ti mentálně zaostalí,

což je ošklivý výraz, navrhoval bych proto "minderbemittelt", ale to mi asi zde neprojde.

se samozřejmě radují, my ostatní,tak zase moc nejásáme.

Peak

Nečas aktivně zkouší co voliči vydrží. Po lžích se síťovkami, Řeckem, počtem nekoaličních spojenců v PS i pozdržením zákonů na posvěcení sjezdem a rošádou Tluchořovců vyzkoušel opět jeden fígl. S cílem získání min. dopravy a zároveň souhlasu s balíčkem a rozpočtem jmenoval a odvolal podržtašku Peak. Možná že mu radil Kalousek, ale akce se vydařila. S pomocí Klause udělali bu-bu-bu na korupčnickou antiministryni a ta se samozřejmě koryta nevzdá. A ty vlny okolo -  je to divadýlko od Gazdíka až po Pagia. Všichni se diví, ale u korýtka zůstanou! Čistí supervládcové na post ministra MO povolají někoho "nezávislého" (viz Kubice) a mají nejenom převahu ve "vládním" spolku, ale i na čas vystaráno - ještě rok a půl mohou loupit! On se k nim v naší PS určitě někdo přidá - viz p.Šťovík, Pepa Dobešů, Doktor nedoktor, atd, atd. Kluci od Tlučhořů jim dali jasný příklad "pozitivního" myšlení a chování. Tak do toho!  

Zkrátka, chčijou na nás a ani se to nepokoušejí vydávat za déšť.

Řekl jakýsi lampasák ve filmu Avatar.

Mnichovská dohoda !!!

Takže "mnichovská dohoda" byla uzavřena za zády onoho peaku čestnosti! To je neuvěřitelné, zcela však v intencích "Věcí nehorázných", jejichž reprezentanti používají takových "jemně intelektuálních" přirovnání jako "Sofiina volba" u zcela banálních situací ... eklhaft

A jede v tom...

...teda opět Bárta?

džbán a utržené ucho

Tak dlouho Karolína tlačila na pilu a neustále vyhrožovala koncem koalice až Petrovi prdly nervy a tím ji dokonale zaskočil. Myslela si, že bude orat se všemi a jaksi se nezadařilo.

Doufam, že dostojí své

Doufam, že dostojí své pověsti, že je všehoschopná a vláda padne.

No a co bude dál?

myslíš,že socani a komouši to lépe ukočírují?

Zdrojem mafiánsky praktik je

Zdrojem mafiánsky praktik je primárně ODS a TOP 09. CSSD jako dvojce ODS se uci a praktikuje podobne veci. Komuniste jsou dnes protestni stranou. Kdyby sli do vlady dalsi volebni obdobi maji maximalne 5 procent. Ja bych si tu ocistnou kuru klidne dal. V ODS je tolik darmoživků, že pri ctyřletém pustu by měli obrovský problém s loajalitou. Třeba by začal někdo zlobit a zpívat každopádně v reálném životě jsou ti lidé nepoužitelní a mají vysokou spotřebu, časem by některým nakradené peníze došly.

Jsem pravičák, ale tuhle očistnou kůru by si naše země zasloužila.  

Wow

Jestli je to pravda, tak politická gultůra v Čechistánu dostala další (kolikátou už?) smrtelnou ránu. Jeden si říká, kam až lze klesnout. Bahno všude kolem, dna nevidět.

Wow...

U ledních medvídků to trvá tři měsíce,

než se zjistí, jakého jsou pohlaví. Zde to trvalo ještě déle, ale přece jen: Nečas je chlapeček, má quličky. Malé, ale přece, ale pozdě.

To jsou bohužel koule zoufalství

Žádný premiér, který si chce zachovat alespoň zdání autority přece nemůže nic podobného tolerovat. To už by oné dámě mohl, tak jako inspektor Trachta, nabídnout i svoje boty. Spíš by mě zajímalo o co opírala madam Vrchol své přesvědčení, že jí bleskový návrat Hávy k lizu musí projít.

Otázkou je,

 proč ji tam tedy vůbec nainstaloval?

O chamtivost opírala své Vrcholné (Vrcholové?) přesvědčení.

Protože je potřeba být u lizu a dohlédat na demontáž státu za bílého dne (pro prosťáčky: "církevní restituce"). O chamtivost takovou, že se o ní dá opřít bicykl. Že se po ní dá stoupat k moci. A nejsem sám, kdo ani v tuto chvíli nevylučuje, že konec koalice může být odvrácen pouze pod laskavým a milým a lidským vedením PREMIÉRKY PEAKE.

Nejste sám, ale nestrašme veřejně (nedodávejme Peake munici)

Ne, nejste sám, také patřím mezi ty, kdo ani teď nevylučují, že Peake bude Nečase a další vydírat, aby koalice byla udržitelná jedině s Peake jako premiérkou. Naštěstí jsou snad i dostatečně silné argumenty proti. Především ten, že byl-li skutečným hlavním důvodem odvolání Peake z příslušného postu  fakt, že je bezpečnostním rizikem pro naše spojence z NATO, bude toto platit i pro pozici premiérky. A to, jak víme - Vy jistě mnohem lépe než já, je silný a účinný argument, před kterým ledacos, vč. mocenských zájmů domácích kmotrovských skupin, jde rychle stranou.

Role bezprizorní vicepremiérky nevadí. Otázka je, jestli této drzé, zákeřné,  bezostyšné, chorobně ambiciózní a nyní i pokořené figurýně bude tváří v tvář situaci, že Nečas (nebo někdo jiný, brzy např. i Klaus) už by zase asi mohl stojedničku složit i bez LIDEM,  stačit.

můžete jí klidně říct Harpyje a ne Valkyra.

Ona je jen produkt tohoto pseudodemokratického systému poměrného zastoupení, který tak trefně už před lety kritizoval Adam Michnik.

Já vám rozumím,

a netušíte, kdy se dozvíme, zda jsou hliněné nebo skleněnky?

Je to poprvé za dobu

Je to poprvé za dobu vládnutí, co mne Petr Nečas příjemně překvapil. Nevím sice, za co této erupci zmužilosti vděčíme, ale je to hezký dárek pod stromeček. Peak je zřejmě taková svině, že to bylo neúnosné nehledě na politické důsledky.

Zajímavé je

Zajímavé je, že Nečasova vlastní strana ODS toto o Peake moc dobře věděla dávno, už nejméně od přelomu tisíciletí - tedy ještě z dob, kdy chorobně ambiciózní Peake byla členkou ODS (kam ve vidině funkcí a rychlého postupu vlezla těsně po "sarajevském atentátu") a angažovala se v lokální politice.

zajímavé je, že vám vadí zrovna Karolina?

není sice můj typ, ale už jsme tu zažili i šerednější. A že by někomu vadil u politiků tah na bránu, toho jsem si ještě nevšiml.

Nejde o vzhled, ale o charakter

Nejde o vzhled , ani o tah na branu, ale o charakter, zakernost, vsehoschopnost, a podle vaseho prispevku je videt, ze ji neznate. Jeji kolegove ji ale znali,  a Necase presto dost nevarovali. (Anebo varovali a Necas se vedome a v nedostatku lepsich variant pustil do divadelniho kousku s moureninem, ktery splnil roli a byl zostuzen a odhozen. To ale u mstive Peake jeste nemusi byt posledni jednani.)

Politici jako teroristé ?

Vtrhnou na úřad. Rychle vytáhnou roznětky u připravených smluv

a nechají se odvolat, odstoupí nebo přežívají.

Co asi stihla za těch pár dní Karolína Peake podepsat ?  Že by nic ?  Odvolala Picka a ostatní. Třeba to byl ten úkol.

priamo z kuchyne?

Na Vase prispevky a komentare sa vzdy tesim :) .

Tomu nevěřím.

Moje příspěvky jsou trošku na hlavu. Ale uleví se mi.

to zaslouží pochvalu

to zaslouží pochvalu

Moc se těším na zábavné

Moc se těším na zábavné podrobnosti k bleskovému průletu MO kravky Píq. Je toto předzvěstí zítřejšího konce světa, nebo je to naopak první ze série veselých příhod z nejvyšších kruhů, které nás ještě potěší  do konce roku? Já osobně bych bych ocenil např. Kalouskův pád z mostu v deliriu.

To je darek pod stromeček:-))))))

To je darek pod stromeček:-)))))) Šťstné a veselé všem slušným lidem.

Který slušný člověk

ji asi nahradí?

Udělal bych superministerstvo

Udělal bych superministerstvo a sloučil finance a obranu. Přirozeně by byl ministr Kalousek. Stejně obě ministerstva šéfuje:-)))))

Tak peak ministryně Peake

Tak peak ministryně Peake trval osm dní?:-)) To je česká politická bramboračka. Karol maje na paměti, že bez Lidem si ODS zadek neutře, vyplení během jednoho dne MO, Nečas vědom si toho, že bez účasti ve vládě si Lidem neškrtne, jí  po týdnu vysype zpátky na bezprizorní místopředsedkyni:-)))

K tomu ten Šnajdr - všechno podle plánu, jak vidno...

Jo, jo, ale Šnajdr je taky

Jo, jo, ale Šnajdr je taky síla!!!

Ano, je to naprosto brutální,

Ano, je to naprosto brutální, ale byla to jen otázka času. Žádné tlachy o vyhrožování odstíháním za VZP/IZIP, ale funkce pro zodpovědné uvědomělé straníky. Kalousek to věřejně ventiloval už cca týden po kongresu...

Proboha, jak je můžete takto napadat!

Vždyť jsou to lidé, kteří přinesli do české politky čestné chování, vpravdě svěží vítr a tím i naději na lepší zítří. Namísto zpronevěření se svým voličům, programu a vlastnímu svědomí raději státnicky složili poslanecké mandáty. Ale boží mlýny melou, a tak se hoši zaslouženě dočkali spravedlivé odměny. Věřím, že jenom vrozená skromnost a vědomí možnosti vykonat další dobré skutky pro tuto zemi a její lid jim zabránily tyto funkce odmítnout.

Vy už to nepijte ani ředěný

Vy už to nepijte ani ředěný :-)))

Ale kdeže,

nebo snad víte o někom, kdo by to ještě snesl střízlivý ;-)

Ale panečku ten Páže, tedy Paggio, já ho snad takhle zažil poprvé, to byl výkon, ten by mohl rovnou k Budilovi.

Neřikejte, že Vás ten Šnajdr

Neřikejte, že Vás ten Šnajdr překvapil? Spíš mě překvapilo jak otevřeně o vidírání mluvil Schwarzenberg.

Dnes večer řekl Hajaja v Hydeparku

Nebylo to vydírání ale politický obchod. Ty chceš něco ode mě a já zase od tebe a dokud se to děje v politické rovině není to korupce. Capito_!

Třeba spoléhají na to, že

Třeba spoléhají na to, že pozítří už bude všem všechno fuk. Ale jestli jim to Mayové pokazili, tak Kühnl by se určitě hodil, s podepisováním zakázek ve správnou chvíli má blahé zkušenosti :-)

Velmi důležitá připomínka.

Velmi důležitá připomínka. jak jsem se dočetl, že Kühnl šmejdí po baráku, tak jsem si na to vzpomněl.

Inu, jsou situace

v životě lidském, na které nelze při nejlepší vůli zapomenout...

Že by?

Že by mohlo být ještě hůře, zcela v intencích této vlády? 

No, alespoň vidíme, že

No, alespoň vidíme, že minimálně premiértovi poradci sledují Českou Pozici.

Bendové

Jakou roli v tom můžou hrát Bendové?

nejvyšší čas pořídit si pěknou

pažbu a udělat si hlubokej zářez:-)

A za co zářez? Nejdřív musíte

A za co zářez? Nejdřív musíte vystřelit a zasáhnout cíl.

Jsme zvědav jak to teď Peak s

Jsme zvědav jak to teď Peak s kamenou tváří zahraje. Teď je oficialně za krá...u. Pijavice, která se nestihla přisát. Rád bych upozornil na jinou skutečnost. Možná se o moci ODS na tuto pidi stranu doteď jen spekulovalo ale tohle je důkaz. Lidi z neexistující stran LIDEM můžou dělat jen to, co chce ODS. ODS je stvořila, podplatila a tudíž musí hrát podle jejích not. Jsem zvědav jak to dopadne. Vzhledem k tomu, že se Peak ale ještě nestačila přisát a nemá nasáto bude se poohlížet po jiném fleku, to ukazuje jak je bezpáteřní. Potřebuje se zaopatřit na zbytek života. Vrchol morálního úpadku. Pojede se dál.

Zajímá mě co pak Kalousek? To je taky jeho prohra.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah