Karolína Peake mlčí. Už 310 dní.

ČESKÁ POZICE se marně snaží získat od Karolíny Peake odpovědi na dotazy týkající se vily v Troji a financování strany LIDEM.

Politika
Kateřina Menzelová | 27.02.2013

ČESKÁ POZICE se snaží získávat informace z mnoha zdrojů, ověřuje je a vždy se na problém táže osoby, které se kauza týká. Mnohdy opakovaně, a jak ukazuje komunikace s bývalou vicepremiérkou Karolínou Peake, někdy i zcela bezvýsledně.

O co jde? Zopakujme základní fakta. V roce 2009 prodala Karolína Peake se svým manželem rekonstruovanou vilu v Troji s pozemkem za 57 milionů korun společnosti Nice View (NV). Problémem je, že část peněz přišlo Peakovým na účet v době, kdy Peake již byla poslankyní a tuto sumu neuvedla v čestném prohlášení.

Peake svedla „opomenutí“ na svou účetní a od té doby považuje věc za uzavřenou. Nikoliv ale ČESKÁ POZICE, která narazila na další nesrovnalosti. Jak se věci mají, se redakce snažila zjistit. Důvodem, proč jsme Karolíně Peake zasílali otázky, nebyla v žádném případě naše chuť bulvárně rozpitvávat majetkové poměry Peakových. Šlo nám – a stále jde – o vyjasnění všech nesrovnalostí. Odmítáme, že proti Karolíně Peake vedeme kampaň nebo osobní spor.

Dotazy zaslané Karolíně Peake 29. října 2012:

  1. Proč byla kupní smlouva nemovitostí v Troji rozdělena na dva kontrakty (jedním se převáděly pozemky, druhým dům)? Proč byla rozdělena celková kupní cena (57 milionů korun) na 29,1 milionu korun (dům) a 27,9 milionu korun (parcely)?
  2. Jak vysoké jste měli s manželem hypoteční úvěry, které souvisely s nákupem a modernizací domu v Troji?
  3. Kolik činily měsíčně splátky těchto úvěrů?

Odpověď Karolíny Peake přišla záhy a byla velmi stručná: „Vše podstatné k této věci jsem již řekla.“

Dotazy zaslané Karolíně Peake 23. listopadu 2012:

  1. V rozhovoru pro MF Dnes (21. listopadu) jste uvedla, že Luboš Říha (podnikatel Říha je podepsán pod kupní smlouvou s Peakovými – pozn. red.) byl předsedou představenstva společnosti Nice View a že deklaroval, že mu firma patří. Z obchodního rejstříku ale vyplývá, že Říha nikdy v představenstvu NV nebyl. V rozhovoru pro časopis Týden Luboš Říha konstatoval, že není akcionářem NV a že mu firma nepatřila a nepatří. Jak vysvětlíte tyto rozpory?
  2. V rozhovoru pro MF Dnes jste dále uvedla, že jste měli na dům v Troji hypotéky v objemu 33 milionů korun. Z kupních smluv uzavřených s firmou NV ale vyplývá, že v době prodeje nemovitosti jste měli dvě hypotéky, a to v souhrnné výši 20 milionů korun. Z jakých zdrojů (banka, soukromá osoba) tedy pocházelo zbývajících 13 milionů korun?
  3. Jaká realitní kancelář prodej nemovitosti v Troji zprostředkovala? Mohla byste poskytnout smlouvu mezi vámi a RK?

Další tři dotazy se týkaly financování strany LIDEM, které Karolína Peake do 8. srpna 2013 předsedala.

  1. Proč Dalibor Tesař nedaroval straně LIDEM 2 250 000 korun jako fyzická osoba, nýbrž přes firmu cresco&finance s anonymní vlastnickou strukturou? Nepřijde Vám to jako vicepremiérce pro boj s korupcí nevhodné?
  2. Firma cresco&finance měla v roce 2011 hospodářský výsledek 81 tisíc korun. Jak si vysvětlujete, že o rok později je společnost schopna darovat politické straně více než dva miliony korun? Firma v roce 2011 zvýšila základní kapitál o částku 98 milionů korun. Máte informaci, odkud tyto peníze pocházejí?
  3. Spolupracovala jste v minulosti s Daliborem Tesařem? Byl Tesař sponzorem Věcí veřejných?

Odpovědi na výše zmíněné otázky od Karolíny Peake nikdy nedorazily.

Další dotazy týkající se financování a sponzoringu strany LIDEM dostala Karolína Peake od redakce prostřednictvím sms 8. a 19. prosince 2012.

A jako v předešlých případech zůstaly bez odpovědi.

ČESKÁ POZICE nevzdala snahu získat vyjádření Karolíny Peake k prodeji vily v Troji a ke sponzoringu strany LIDEM ani v letošním roce. O marném úsilí domluvit s poslankyní od 15. ledna rozhovor jsme informovali v článku nazvaném S termíny Karolíny Peake je to horší než u zubaře.

V polovině února byla Peake v zahraničí. Ještě před svým odjezdem slíbila v SMS ČESKÉ POZICI, že se po návratu ozve a domluvíme se na rozhovoru. A jak to dopadlo? Pravdu měli ti, kdo předpovídali, že jde o planý slib. Můžeme jen spekulovat, proč se Peake takto chová. Tvrdí, že nemá co skrývat. Opravdu? 

Zobrazit diskusi
Reakcí:29

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Máte slovo

Byl jsem v pořadu M.Jílkové a od té doby mi taky paní K.Peake slibuje, že se sejdeme, vždycky s omluvou, že mám fofr anebo že je unavená a teď už to ani nemá cenu.

Off topic:

Šlo o to, zda se zasadí o to, aby byly veškeré toky veřejných financí a všechny smlouvy volně dostupné na netu.

Za sebe - jestli budou chtít u nás zavést po vzoru Tchai-Wanu slosovatelné paragony, pak musí nejdřív udělat, to co je výše. Přeci po mě nemůžou chtít transparentnost a stát si pak zašmelí, co se mu zlíbí ?

Mlčeti zlato, nebo jiná česká zlatá : zatloukat, zatloukat

Patálie není v dámách, ani v politice, je ve zduřelém státu, který neví coby. Stává se to i kovářům, hřebec na kontakt reaguje, jak příroda velí, odpověď podkováře by asi byla za hranicí korektnosti tohoto webu. Podstatné, ale, že funguje. Podobně musí být "bit" stát, aby umravněn se vrátil do civilizovaných dimenzí. Hřebců nelitujtež, bez kováře se stejně servou do krve, naopak, spíše gesto než ublížení kovářovo je vymezí, mají se o co opřít, vědí, na čem jsou.

 

Kdy občan přestane svá oprávěná očekávání od rodiny (rodičů, dětí, vnuků) přenášet na stát, nevím. Krize se zpomaluje, ba končí, tak se asi trápiti budeme ještě dlouho.

A co je s vilou teď?

Nebydlí tam třeba Karolína v nájmu nebo nejezdí tam zalévat květiny, sekat trávu?? :-))) Ne to jsem nemyslel vážně, to už by bylo moc. Další prodej se uskuteční zřejmě až po skončení krize a růstu cen nemovitostí, to aby z toho Karolína měla větší vejvar, přece není blbá. Proč ale všichni mlčí? Třeba od Bárty bych čekal nějaké ataky na slabé místo člověka který jej zradil.

Jak jsem napsal před měsícem

Cena Karolínky na zákulisním politickém trhu vzrostla.  A její slabé místo nakonec snad pomůže přivést zemi ke katarzi předčasných voleb s vyšší volební účastí. To nic nemění na faktu, že by se pozadí jejích obchodů mělo dle zákona prošetřit a všechny kostlivce vytáhnout na světlo.

Tak nevím, nevím, ale mám ten

Tak nevím, nevím, ale mám ten pocit, že Karolína už nepromluví....leda, že byste jí nabídli nějaký flek....třeba zástupkyně šéfredaktora pro korupci? Brzy bude její potenciál nevyužitý, pospěšte si ale, neb headhunteři jsou už ve startovních kójích!

a víte, že bych se domníval, že teď její význam vzrostl

Tipoval bych to tak, že její mlčení zvýšilo její potenciální energii. Podpora vlády ... Pokud ale akce Rittig/Janoušek/Hrdlička půjde správným směrem, Karolínka nakonec něco poví.

Jazýček na vahách Wagner

Někdejší poslanec Josef Wagner byl vždy považován za přeběhlíka. On by ale takto rozhodně sám o sobě mluvit nechtěl. Jednal prý ve sněmovně vždy podle svého přesvědčení. Jenže časopis Týden zjistil, že si po odchodu z dolní komory velmi polepšil. Tak například spoluzaložil akciovou společnost Top Credit zabývající se dražbami nemovitostí. Držel v ní kdysi dokonce 25 procent. Ale z funkce místopředsedy představenstva odešel, bylo to v roce 2009.

„Většinu ve Wagnerově firmě ale přes svou dceřinou firmu MV Invest držela Mostecká uhelná a figurovali v ní její manažeři Vasil Babela, Antonín Koláček, Oldřich Klimecký nebo Luboš Měkota,“ uvedl Týden.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Tak-si-zije-prebehlik-Dum-za-9-meg...

 

To je fakt drsný ta hroší kůže českých politiků.

Ale když člověk vezme politiku jako byznys a prostředek pro vydělání peněz, tak to vlastně ani hroší kůže není. Vždyť tohle se děje v podnikatelském prostřední velkých peněz běžně.
Obávám se, že se do konce politické kariéry paní Peake odpovědi nedočkáte. Nemá vlastně důvod vám odpovídat. Jen by si zavařila. Takhle to jde z jejího pohledu docela fajn.

Možná by stálo za to podat trestní oznámení pro podezření z korupce. To by mohlo věci rozhýbat. Co myslíte?

ohraná písnička

české pozice. prostě nuda

Souhlasíte snad

s nestoudným chováním paní místopředsedkyně vlády v demisi Peake?

Ani se ji nedivim

Kdo by se chtel taky vyjadrovat tak zkorumpovanemu mediu, staci si projit par clanku a je jasne, jak moc nezavisla ta Ceska pozice je... Nedej boze, aby nekdo ty "duveryhodne" informace bral vazne.

Když nemá co skrývat, ať objasní nejasnosti.

Byla by to slušnost vyjádřit se - jsou zde pochybnosti, tak nejlepší je je vyvrátit. Paní Peake ale jen mlžila a pak to prohlásila jako dostačující odpověď. Ten prodej za téměř 60 milionů totiž nezasvěcenému může připadat jako korupční inkaso. Místopředsedkyně vlády odpovědná za boj proti korupci by měla jít příkladem.

Peake je samozvaná nemorální

Peake je samozvaná nemorální fuchtle, která nemá v demokraticky zvolené vládě codělat. Nemá mandát. Nemá právo být ve sněmovně. Porušuje mnoho zákonů této republiky. Ta její pseudostrana je samozřejmě jen druholigová (možná spíš divizní, co se týče kvality). A slouží jen jako lepidlo na udržování vládní koalice pohromadě. Tato a spousta jiných podobných situací je jen důsledem nepochopení významu slova demokracie českým občanem.

Dobrý den,   mě tak napadá,

Dobrý den, 

 mě tak napadá, bude Vám stačit místo na tabuli, kterou KP drží nad hlavou, pro trojmístná čísla? :-)

KP se už vyjádřila

 

14.listopadu 2012 na webu Karolíny Peake:  http://www.karolinapeake.cz/komentare/vyjadreni-k-prodeji-vily-v-troji.html Vždyť to prodali v roce 2009?!?!

Nevyjádřila se. Tečka. A vy

Nevyjádřila se. Tečka. A vy to víte moc dobře. Přečtěte si příslušné články a potom diskutujte, prosím! Jinak by vás někdo mohl označit buď za zaslepeného příznivce LIDEM a paní vicepremiérky, nebo za hloupého...

A kolik lidí čte Váš deník?

A kolik lidí čte Váš deník? :-) :-) :-)

:)

No budete se divit, ale čim dál víc. Určitě více, než by se kmotrům vlastnícím některá média líbilo. Naštěstí.

To víte, žijeme v imbecilní

To víte, žijeme v imbecilní době - naše média se zajímají jen o důležitá témata - třeba co měl pan prezident k Novoročnímu obědu, na kterém večírku chyběla nebo nechyběla Agáta Hanychová, s kým se rozešla nebo sešla Iveta Bartošová a další důležité informace.

Zlodějny a korupce naše hlídací pejsky demokracie nezajímají (čest výjimkám) - takže prakticky nikdo se nevěnuje tomu, co říkala slečna Kočí u kapučínka, že pan Balík i přes podezření ze stamilionové korupce nebyl vzat do vazby atd.

Ano, zvyšovat tlak..

Souhlasím, nesmí se zapomínat, je třeba připomínat!Nechci být  škodolibý,

ale Kvaček- Peake dostala i "ťafku" od Zemana, kterému se chtěla rektálně-alpinisticky vlichotit,což se jí, naštěstí,nepovedlo..Pomalu a jistě se z ní a LIDEM stává druhá liga, což je jen dobře..A nastrčení "obhájkyně" Navrátilové je,při jejích morálních kvalitách, kontraproduktivní..

Díky za vaše články paní Menzelová..

Kájo, do toho!! Ty to dáš,

Kájo, do toho!! Ty to dáš, vždyť jsi holka šikovná...

Držím palce,

vytrvejte v tlaku, Peake se spoléhá, že záplava kauz zakryje tu její.

Peake přebírá manýry

protřelých politických matadorů....Mlčet,mlčet,mlčet.. případně zatloukat. Jako Kocourek.....

Titulek i grafika jsou skvělé

Prosím, vytrvejte.

V letech 19971998 byla členkou Občanské demokratické strany, kde však podle svých slov „nedostala absolutně žádný prostor dělat jakoukoliv reálnou politiku. http://cs.wikipedia.org/wiki/Karol%C3%ADna_Peake 

Vytrváme!!! Budeme stejný

Vytrváme!!! Budeme stejný článek dávat každý den, ale s jiným číslem :)))

Tak snad až bude kulatá

Tak snad až bude kulatá stovka, tak se (zase) všimne tématu i zpravodajský mainstream. Jinak už ani nevěřím, že je šance donutit paní Karolínu přestat hrát tu hru na totálně hekticky zaneprázdněnou ministryni.

Doufám, že vláda boje proti korupci vydrží

Paní Karolína musí bojovat proti korupci - na nic jiného nemá čas, to dá rozum.  Snad nám tato vláda vydrží i po příštích volbách - boje proti korupci a za rozpočtovou odpovědnost není nikdy dost.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah