Karel Schwarzenberg nám vysvětlil, jak se živí politické strany

Karel Schwarzenberg mluví jako pragmatik, jemuž prkotiny jako neprůhledné zbrojní zakázky spojené s jeho stranou nebrání ve vládním angažmá.

Politika
Pavel Pokorný | 13.07.2012

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg poskytl pátečním Hospodářským novinám zajímavý rozhovor, v němž mimo jiné vysvětluje, jak to chodí se zbrojními zakázkami ve světě, tedy i u nás. Schwarzenberg natvrdo říká, že všechny jsou cinklé a že z nich jdou pěkné sumičky bokem, a to přímo na účty politických stran. Takové praktiky považuje za normální.

Na druhou stranu je přesvědčen, že Vlasta Parkanová v žádném šméčku o objemu nějakých 660 milionů korun, o něž prý byly předraženy letouny Casa, vůbec nejede. Podle Schwarzenberga se na to typově nehodí. (Raději zde nebudeme rozebírat, na co ještě se Vlasta Parkanová typově nehodí...)

Na základě rozhovoru v HN však můžeme směle popsat, na co se nehodí významný politik, ministr, předseda strany a kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg. Stačí citovat:

  • „Dějinná zkušenost nám říká, že ve všech státech jsou zbrojní zakázky využívány k financování stran a jsou spojeny s velkými postranními poplatky. Vždycky na tom chce někdo vydělat, aby vládní strany něco dostaly.“
  • „Můžu si představit, že tam byla nějaká vata, protože tak to prostě bývá.“
  • „Pozoroval jsem to svého času v Rakousku. Někdo si tam vždycky bral něco vedle. A bylo to rozdělené. Na všech zbraních vydělávali lidovci, na letadlech sociální demokraté. A tak to šlo po desetiletí.“

Tak toto, prosím, říká opěvovaná a většinou nezpochybňovaná morální ikona, aniž by se nad tím pozastavovala. Děkujeme, že už víme, jak to se zbrojními zakázkami chodí. Ne že bychom to netušili. Ale že se vysvětlení dočkáme zrovna od něj? Schwarzenberg je bezpochyby zkušený muž a realista. Otázka je, kde má takový realismus meze.

Proč rovnou neuvádět, kolik má z které zakázky která politická strana?

Schwarzenberg již nedodává tu o nic méně důležitou část, kterou bychom očekávali od důvěryhodného politika. Co s tím vším? Zřejmě nic. Tak to bylo, je a asi i bude. Proč ale potom rovnou neuvádět, že z té a té zbrojní zakázky jde tolik a tolik na tu a tu stranu? Účty by byly přehlednější a voliči by věděli, koho a za co si ze svých peněz opravdu financují. Modrý, to jsou obrněnci, fialoví... aha letadla, černý – jó, flinty atd.

Ministr zahraničí o sobě tvrdí, že je flegmatik. Asi ano. Zároveň je také pragmatik, jemuž takové prkotiny jako třeba neprůhledné státní zakázky, o nichž sám tvrdí, že z nich kape do politických stran, nebrání ve vládním angažmá a setrvání v politice. Schwarzenberg, od kterého by naivkové čekali, že takovou situaci bude chtít změnit, naopak status quo nemění a ani to nemá v úmyslu. Co z toho vyplývá? Mezi knížetem a Miroslavem Kalouskem je rozdíl leda v intenzitě emocí. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:35

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

obávám se, že

pan kníže pouze sdělil krutou realitu, proč Rakušáci svého času volili Heidera? To samozřejmě neomlouvá způsob a skutečnost "tohoto dění". Kšefty se zbraněma "zabaleno do státního, či vojenského tajemství" musí vydělávat minimálně stejně velké snad i větší prachy než byznys s bílým masem nebo drogama ;-(. Jen se to dá před voličem lépe a "státnicky" obhájit.

RE:

Volit Heidera nebo podobný ksindl může jen společenský póvl. Provize ze zbraní budou prostě vždy a myslet si, že chytré řešení je volit extrémisty - toť skutečně geniální počin...

vyložil jste si to po svém

vyložil jste si to po svém jak se Vám to hodí, nic proti provizím za zprostředkování služeb, to jste si špatně vyložil můj příspěvek, takže znova........Kšefty se zbraněma "zabaleno do státního, či vojenského tajemství" musí vydělávat minimálně stejně velké snad i větší prachy než byznys s bílým masem nebo drogama. Jen se to dá před voličem lépe a "státnicky" obhájit. ;-(..........jste študovaný člověk ;-),  je zbytečné, abyste to manipuloval na společenský povl, není Vás to hodno, nebo snad ano?

re:

Já napsal, že extrémisty v reakci na nespokojenost s politikou, natož na provize za zbrojní zakázky, může jen póvl... Na tom nemám co měnit...

póvl

Póvl volí stále dokola zloděje (další póvl) a říká, že tak to prostě je a nedá se s tím nic dělat a vlastně proč s tím něco dělat.

Je schopen právník toto pochopit? Asi ne když je v tom až po uši.

Co má kníže společného s Ivanem Horníkem?

Je to jako v kopané. Ty dva světy mají nesmírně mnoho podobností a analogií a navíc jsou, minimálně na komunální úrovni, prorostlé jako slanina masem.  V obou to „tak prostě je“. V obou se setkáváte se shovívavými úsměvy insiderů, když jim kladete pitomé otázky. Vy jste ten, kdo tomu nerozumí. Vzpomínám si, jak kdysi Ivan Hašek, když ještě nebyl předsedou, dotázán na svůj názor na Ivana „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit“ Horníka, jehož sláva tehdy zrovna ještě začínala, odpověděl, „že I. H. fotbalu rozumí“. Později už tázán nebyl, a asi by odpověděl jinak. Ale čemu to Ivanové vlastně rozuměli? Levé noze fenomenálního Honzy nebo tomu, jak se s tím vším kšeftuje? (A jak ten Hašek zase zmizel…, pozn.2012)

Nejde ani o postup Pavla, ani o levou nohu Honzy.

U obou, u fotbalu i politiky, platí, že nikdo na ničem nevydělává (všechny kluby jsou v podstatě prodělkové, žádná politická strana není nikdy za vodou) ale všichni kolem mají spoustu peněz, vily a drahá auta (v tom připomínají ještě české filmové producenty, z nichž rovněž ještě nikdo na žádném filmu nevydělal, dostihové koně ale mají téměř všichni).

U filmu je to technicky dost jednoduché, ten existuje díky sponzorům a tam platí prostý a špatně odhalitelný systém vratek, ty mně osm milionů na film, já tobě na manželku tři nebo čtyři nebo i šest, velmi zjednodušeně řečeno. Netuším, jak se to dělá v politice, ale nebude to od toho daleko.

Dokud „to tak prostě bude“, mohou Michálkové tohoto světa dělat, co budou chtít, leč nic se opravdu nikam neposune. Vstanou noví Drobilové. Prostě proto, že to tak je. Strana a klub musí žít. Ale co s tím? 

RE:

S tímhle reálně opravdu nic. Reálně opravdu nic. Můžete jedny nahradit jinými, ale systém poběží vždy dál...

 

Jen přestaňte vydávat za hrdinu Michálka, který případné odhalení údajné korupce zcela zhudlařil svou partyzánštinou. Jeho tvrzení nebyla nikdy prokázána, hlavně že se stále drží v mediálním prostoru. Místo aby jako řádný úředník řešil údajnou korupci řádnou cestou, tak se spolčil s Radkem Johnem, čili potažmo VB a některými novináři. Výsledek celé blamáže je znám...

Zbraně, vraždy, Háva, Šťáva, Kašák, Schwarzenberg

 Ono se to Mirkovi drolí pod rukama už nějaký čas. A asi už to lepší nebude.

 

Bratr pomstil zbrojaře Muselu, který věděl o Pandurech. Zavraždil dva manažery

http://zpravy.ihned.cz/c1-53600080-bratr-pomstil-zbrojare-muselu-ktery-vedel-o-pandurech-zavrazdil-dva-manazery 

 

--------------------------------------------

 Tragický příběh bratří Muselových: zbraně, peníze a vlivní lidé 

http://zpravy.idnes.cz/tragicky-pribeh-bratri-muselovych-zbrane-penize-a-vlivni-lide-p6x-/domaci.aspx?c=A111111_1683236_domaci_kot 

 

---------------------------------------------

Proč Česko koupilo pandury tak draze? Vojáci ani politici neumějí odpovědět

 

http://zpravy.idnes.cz/proc-cesko-koupilo-pandury-tak-draze-vojaci-ani-politici-neumeji-odpovedet-16j-/domaci.aspx?c=A100221_211219_domaci_abr

----------------------------------------------

 

Klíčový svědek o pandurech nic nepoví, ochrnul při podivné nehodě na lovu

 

http://zpravy.idnes.cz/klicovy-svedek-o-pandurech-nic-nepovi-ochrnul-pri-podivne-nehode-na-lovu-1oy-/domaci.aspx?c=A100222_081334_domaci_jw

 

----------------------------------------------

(Generální ředitel České zbrojovky Uherský Brod ing. Miroslav DUDA "vyskočil" nebo "vypadl" v roce 1995  z okna v hotelu v německém Norimberku, kde pobýval coby účastník tamního mezinárodního veletrhu...)

 

pokračování příště.

 

 

 

Dokonalý příklad, že člověk má umět včas odejít

Rozhovory v HN i na ČT byly bez nadsázky strašné - odstrašující, do nebe volající.

Karel Schwarzenberg skutečně býval mimořádně chytrým a moudrým člověkem, schopným vidět věci v souvislostech, vidět širší obraz v nadhledu, perspektivě. Byl také opravdu skromným a čestným mužem a byl za to ctěn a vyhledáván. Jak v Rakousku, kde dlouhou dobu ikonou zůstal, tak v širokém okolí po jeho návratu do Česka. Morální obraz si poprvé poškodil v době čunkiády a jeho vystupování v posledních týdnech ho srazilo až na samé dno.

V obou rozhovorech "jaksi" zapomněl říci, že většina vyspělých zemí (řekněme zemí OECD) se ze zkušenosti, že zbrojní zakázky mají nadprůměrný sklon k tomu být "cinknuté", poučila a už nejméně desetiletí zpřísňuje podmínky, za kterých se vypisují a udělují. Pro příklady ani nemusíme chodit daleko a jistě nejsou mimo akční rádius pana ministra: německá politická ikona, exkancléř Kohl - člověk, který měl našlápnuto vejít do historie jako jeden ze dvou největších německých politiků poválečné éry,  dobrovolně a s trpkou ostudou opustil politický život kvůli podezření z korupce ve zbrojních zakázkách. Němci navíc zgruntu překopali systém "oceňování" a udělování zbrojních zakázek, aby podobná rizika omezili. Rakousko 70.-90. let, o kterém pravdivě mluvil - ovšem byla to země neutrální, zbrojních zakázek nebyl velký objem, nicméně těžký klientelismus platil i mimo zbrojní oblast -  se od ledové sprchy od voličů v podobě nástupu heiderovců také výrazně změnilo.   

V posledních zhruba dvou letech se navíc ukazuje, že i někdejší vysoce nadprůměrné intelektuální schopnosti pana Schwarzenberga, jeho schopnost pojmout  informace, vidět je v kontextu a s nadhledem, trpce ohlodalo stáří a enormní fyzická zátěž shonu, stresu a neustálého cestování, které nese jeho funkce. Padesátník tento životní styl zvládá s obtížemi a stárne rychleji než vrstevníci, natož sedmdesátník po těžké operaci srdce. Toho si je dobře vědomo mnoho světových státníků jeho věku a podobné funkce spojené s nadměrným cestováním obvykle berou "jen na přechodné období" a většinou v nich nesetrvávají ani 4 roky, někdy je ovšem i tak opouštějí rovnou na hřbitov. Lidé znalí mezinárodního prostředí si mnoho jmen dosadí sami;  poslednímu světově známému příkladu, Richardu Holbrookovi, bylo jen 69.  Karel Schwarzenberg se neprokázal jako nadpřirozená bytost, ale jako normální člověk, pro kterého platí "kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem". Jen charakter jeho práce proces návratu do dětství urychlil. 

Intelektuální degresi je lidské pochopit, morální úpadek pochopit nelze, natož omluvit. Karlu Schwarzenbergovi se splnil jeho životní sen: žít uprostřed mezinárodní politiky na nejvyšším poli, a dokonce mít  možnost ji částečně ovlivňovat. Bohužel tento sen ho chytil natolik,  že neumí odejít, přestože už ničím, opravdu ničím neprospívá ani Česku, ani své straně, a už vůbec ne sám sobě. Toto se mi píše strašně težce, protože si Karla Schwarzenberga jako člověka zasluhujícího si mimořádného respektu a naslouchání dobře pamatuji.

Dokonalý příklad, že součástí velikosti osobnosti je i umění odejít včas...

Super shrnutí, dávám palec.

Super shrnutí, dávám palec. Jen s doplněním, že Sarkozyho předvolební "potíž" asi nezapadá do onoho 10 letého rámce, ale jinak souhlasím.

Díky

Díky.

Ano, souhlasím, proto píšu "většina vyspělých zemí " Někde přišlo to poučení z vlastních chyb později a také netvrdím, že přesně vím, jak to chodí v Jižní Koreji nebo Chile.

Smíšené pocity

Pan kníže se s námi nepodělil o pravdu, ale pouze o způsob svého vidění světa. Zbrojní zakázky jsou možná cinknuté všude, ale vzhledem k nákupním cenám České republiky, které jsou vyšší, než jinde, jsou u nás cinknuté pořádně. Pokud pan kníže cítí potřebu nazývat věci, pravými jmény, měl by to dělat jako soukromá osoba a ne jako ministr vlády. Protože, pokud se o dané věci ví a mlčí, existuje alespoň naděje, že dojde k její nápravě, až mlčet možné nebude. Jestliže ministr veřejně schvaluji chování, které zřejmě je obyčejným trestným činem, napadá tím samotné základy státu, protože je nikoliv jeho občanem, ale jeho představitelem. Pan kníže rozhodně není morální autoritou. Nevím nic o tom, jetsli má zapotřebí to, či ono, nicméně se funkce drží jako štěnice a je ochoten podpořit každou lumpárnu.Krátce a jednoduše: česká politika je žumpa. Výroky ana knížete jsou žumpou absolutní.

¨RE:

Kníže nic neschvaluje, prostě popsal, jak to chodí po celém světě. Je dobře, že to řekl, neboť neználci a novináři (často to jedno jest) vytvořili v poslední dojem, že ČR je jakousi nejzkorumpovanější zemí na světě, že se provize ze zbrojních zakázek vyplácejí pomalu jen u nás a společenskou náladu i toto táhlo ke dnu. Kníže pouze naznačil, že toho sebemrskačství už je příliš, a že k němu není důvod. Provoze ze zbrojních zakízek jsou zcela běžné i v nejrozvinutějších zemích západní a severní Evropy... To se ale nehodí zdejší protikorupčním křižákům, kteří si na boji proti údajně typicky české korupční hydře, chtějí vybudovat vlastní mocenské kariéry a začít patrně kasírovat sami... A že jich u nás je. Někteří jsou naivně nebo záměrně opakovaně velebeni i na tomto serveru...

Děkuji za vysvětlení,

Děkuji za vysvětlení, doktore, teď konečně vím, jak to chodí. Jen mě zaráží, že tu necitujete paragrafy trestního zákona, se kterými je toto jednání v rozporu. Vy, takový právní puritán a estét :-). Nebo snad nechcete říci, že pravidla platí pouze pro lidi typu Smetana..?

Schwarzenberg má pravdu

Tak to prostě je. Kníže prostě popsal realitu, která je známá a odmítl hrát pokryteckou hru na to, kdo se nejvíce morálně pohorší a kdo silněji prohlásí, v jakémže to bahně se Česko nachází. Přitom je to něco, co je zrovna tak ve všech nejvyspělejších západních zemí /Rakousko, UK, Švédsko/. Za povšimnutí stojí, že největší provize rozdává finská Patria a Finsko - toť zdejší údajně protikorupční vzor. Malí novináři se už chytili a plísní knížete, který opravdu nemá zapotřebí hrát zdejší pokrytecké protikorupční hry a může si dovolit nazývat věci pravými jmény. Jak osvěžující ve zdejším čase pokryteckých morálních pohoršení...

 Výborně pane doktore,

 

Výborně pane doktore, naprosto souhlasím. V tom rozporu mezi realitou a těmi tzv. morálními standardy je chyba na straně těch standardů, ne na straně reality, ta je neměnná a odpovídá neměnné lidské povaze. Co můžeme změnit jsou ty standardy. Ty, které nám po staletí prostřednictvím tzv.  světové literatury podstrkávaly a do dnes podstrkávají tzv „morální autority“ už dávno neplatí, pokud kdy vůbec platily. Ty pouze lidi matou a vytvářejí životní nerovnováhu a frustraci. Jsou totiž založeny na staré veteši jako je desatero a „křesťanská láska“  (kdo po mně kamenem, já po něm chlebem, miluj bližního svého jako sebe samého a podobné blbosti).

 

Tyto staré  standardy je třeba nahradit standardy moderními, odrážejícími současné potřeby a cíle lidí. Je třeba změnit především výchovu nových generací, našich dětí. Místo podstrkování nesmyslných, nepraktických pohádek neférově stranicí jakémusi pofidernímu  a nudnému dobru vítězícímu  nad jakýmsi údajným zlem, obludně vykresleným a démonizovaným. Je třeba dát naším dětem praktičtější, realističtější   příběhy  a přiklady pro jejich úspěšný život.

 

K tomu všemu je třeba vyměnit naše vzory chování a jejich představitele. Hlavně ty z minulosti. Nahradit ty tzv. „morální autority“, které vytvářely nebo se spolupodílely na vytváření nebo alespoń vytrubování oněch pokryteckých standardů, kvůli kterým tak dnes trpíme.  Je třeba nahradit K.H. Borovského Sabinou, T.G. Masaryka Emanuelem Moravcem, Karla Čapka Rysem Rozsévačem atd., tj. lidmi, kteří daleko lépe rozpoznali realitu doby a  přirozené potřeby a cíle lidí (především moc, peníze).

 

Je třeba poučit především naše děti (my už ledacos víme)  a uvést i praktické prostředky, které k těmto cílům efektivně vedou. Je třeba jim vysvětlit, že krást možná není správné, ale je to normální! Lze jim uvést i odtrašující příklady, např pohádku  „Jak poctivý chudák k ještě větší bídě přišel“ atp.

 

Zkrátka pane doktore Vy jste na to kápnul. Už dlouho Vás sleduji a jen kvůli Vám chodím na Českou pozici číst. Jste tak osvěžující ......jen tak dále. Na ty malé české pohoršlivé novináře z České Pozice nic nedejte!

Palec nahoru

Krásné! Palec nahoru.

Jen nechovám jistotu, že pan doktor Váš příspěvek pochopí.

Kalino, Kalino,

krást se nesmí. Zakazují to zákony ze stejné sbírky, ve které se píše, že se nesmíme vzájemně zabíjet. Ale pokud bychom se rozhodli být liberály, jako jste Vy, mohlo by se notně "opotřebovanému" knížeti stát, že by uslyšel volání obyčejných smrtelníků "pověste ho vejš" a "hrrr, na ně". Já bych tu drobotu podzámeckou chápal - a asi bych jí i ukázal  nejkratší cestu, aby zbytečně nebloudila.

 

Jeho vystoupení ve včerejších Událostech a komentářích  jasně ukázalo, že je poněkud přešlechtěný a z aristokratického fundamentu mu zbyla pouze pohrdavá povýšenost (moc pěkně hovořil o tom obyčejném "policajtovi").

 

Přeji Vám, aby se pan kníže stal Vaším prezidentem. Ale jenom Vaším, prosím, abyste nemusel být konfrontován s mým přesvědčením, že za svobodu je třeba bojovat a nejde-li to jinak ...

RE:

KNíže nikde neřekl, že se krást smí, nebo dokonce má... Prostě jen suše popsal realitu, která zkrátka není jako z nedělní škody. JEn trochu zrelativizoval tu až nesnesitelnou tzv. protikorupční hysterii, která neuvěřitelně opanovala hlavně zdejší média, jako by nic jiného důležitého na světě nebylo. Zasadil skutečnost do mezinárodního rámce, protože to z médií skutečně může vypadat, jako že žijeme v nějaké příšerné zemi uprostřed samých slušných a zcela nekorupčních států. To není o schvalování, ale o konstataci faktu, jak to prostě na světě chodí. Politické strany zprava i zleva potřebují peníze a někde si je prostě vezmou. Když ne na zbrojních provizích, tak na provizích za něco jiného. Občas může být někdo dílčí odhalen, ale systém se nikdy nezmění a kníže nemá potřebu se pokrytecky pohoršovat, protože to prostě ví a může si dovolit nehrát si na blbého...

Jednoduchá otázka..

Pane Kalino,

dám vám jednoduchou otázku. Proč člen  vlády "rozpočtově odpovědnosti"  konstatuje pouze současnou realitu, a vůbec se nestará o to,  jak tento neúnosný stav řešit?

RE:

Protože to žádné reálné řešení nemá a kníže to ví a může si dovolit ten luxus, že se nemusí naoko mravně pohoršovat a pokrytecky žvanit. Jistě, jsou a budou některé dílčí odhalení, ale systém je neměnný, strany, jakékoli, budou vždy potřebovat víc peněz než mají... Navíc za ty roky každý na někoho něco ví, není v ničím zájmu a ani v ničí síle to totálně změnit. Když to nebudou provize ze zbreojních zakázek, budou to provize z jiných věcí. Důležitá je nějaká míra a to, aby země fungovala, což u nás v rámci možností je... Kníže si nepotřebuje pokrytecky hrát na posledního spravedlivého...

Blábol..

Jde o to, že  vaše  obhajoba Karla zu Schwarzenberg je na nic. Vůbec se ani trochu nepokusil o nějakou nápravu,  na vládě pospává, takový politik je na dvě věci..na nic a na pragma faulo..(=ho..o). Co je na tom pozitivního, že dokáže svinstvo pojmenovat a ví o něm a nemá ani návrh řešení, jak z něj ven?

A čím dál, tím víc věřím verzi, že strana TOP09 stejně jako VV je  podnikatelský projekt, při kterém se stranaTOP09 snaží maximálně zhodnotit do ní vložené investice. A Kalousek nad tím vším drží ochrannou ruku..

RE:

S některým svinstvem prostě nic neuděláte a kníže jako jeden z mála nehraje pokryteckou frašku, jak se o to strašně snaží... Ví, že je to předem prohraný boj s větrnými mlýny...

Re:

Obecně by podle vás platilo,na všechno se vykašlat i na takové pozici,v jaké je K.Sw. Ale to by znamenalo,že neodvratně by šlo vše do haj..u. Třeba teď by měl možnost kníže něco udělat,třeba nesouhlasit s restitucí církví ale zase se pos..l v síni a odsouhlasil je a tím zadlužil vás, mne a naše děti a další potomstvo na hodně dlouho..Kdybych byl mladší, už bych dávno v tomhle bordelu nebyl.Problém jsou kuní ksicht Nečas( tak se mu říká ve sněmovně), hulvát Kalousek a prďola Schw., ostatní ve vládě jsou měkoty a couvli by..

Doufám, že tu 101 v parlamentu po nepochybném vrácení zákona o círk. restitucích ze senátu nedostanou..A ovlivní to podzimní komunální volby, někteří poslanci se po nich můžou chytnout za nos..

S tím neúnosným stavem se dá něco dělat,ale musel by to udělat někdo viditelný a na vysokém postu.. Můža být, že přijde pokus o změnu i brutálnější cestou, naštvání obyčejných lidí je vysoké..ale to bych si nepřál.

RE:

Já neřekl, že se nedá nic dělat s ničím. NAopak, s většinou svinstva se něco dělat dá. Ale zrovna s tím, že politické strany závislé na volbách budou vždy potřebovat víc peněz než mají, a že si je vždy budou stahovat z nějakých zakázek, v tomto případě zbrojních, to je prostě integrální součást parlamentní demokracie a v podstatě cena za něj.

 

Co se týká církevních restitucí, jí jsem extrémně proti. Vnímám to jako cenu za tuto koalici, kterou se v součtu ještě stále ale vyplatí zaplatit, protože socani s komunisty, což je jediná alternativa, by předvedli něco daleko a daleko děsivějšího. Já osobně bych církvi nedal nic, možná jen nějaké sakrální stavby a přestal je okamžitě platit i z rozpočtu. Ať si je platí věřící, když jsou pro ně důležité. Podle mě jsou totéž co třeba spolek včelařů. Navíc jejich vliv na společnost považuji za krajně škodlivý, protože ohrožují liberální podstatu státu. A chudá církev = slabá církev...

Re:

Co se týká náhrad církvím, mám stejný pohled..Navíc církev ne vždy čistou cestou získávala majetek-viz inkviziční soudy.  Ale co se týká vládního konání  včetně církev. restitucí,  vidím je jako pohrdání občany-voliči. Když jsem slyšel vyjádření kuního ksichtu, Nečase o občanech, opět mi toto potvrdil. Jen doufám, že voliči nejsou tupé stádo a u voleb si na toto vzpomenou.

 

 

RE:

Ale u voleb lepší alternativa není...

ale je

jen to nechce vybírat z profláknutých zapracovaných matadorů, ale těch kdo skutečně nabídne racionální veřejnou službu. A když zklamou, tak vyhodit a další prosím.

RE:

Max. ještě Svobodní, ale není naděje jít přes 5%, takže je třeba vybrat to nejlepší z reálného výběru, čili ODS nebo TOPku, nikdy jiný nezaručí s vyšší pravděpodobností rozumnou politiku, aspoň v mezích možností...

Nemáte pravdu, pan kniže si účelově vybíral jen co se mu hodilo

Ne, nemáte pravdu. Pan kníže nepopslat realitu - popsal ten její výsek, který se mu v současných okolnostech nejvíce hodil. A jistě to v tomto případě nebylo proto, že by znal jen tento výsek a nevěděl, že celý obrázek zahrnuje to, že většina západních zemí se z minulosti poučila, že jím popsaná realita minulosti  měla a dodnes má politické dopady, vč. odchodů nejvyšších představitelů z politiky a odchodů účastníků zakázek za mříže, a že většina vyspělých zemí hlavně v posledních 10-15 letech přijala opatření, která u nás nemáme, a ani se je TOP09 nesnaží protlačit. (Vždyť nás se nepoužívaly ani mechanismy NATO, které nám bez problémů byly k dispozici!)

Můžeme se přít, jestli zcela účelové vytrhávání informací z kontextu je lepší než přímá lež, ale na takovou diskuzi nemám čas.

Vývoj charakterů v politice

Na příkladu Schwarzenberg vs Popíšil je krásně vidět jak dlouhodobá činnost v politice odhalí charakter člověka. Zda si ze svých chyb dokáže vzít poučení a snaží se zlepšit alespoň něco, zda se jen veze a to že se okolo něj krade mu nevadí (a ještě se tváří jakoby to mělo být něco tolerovatelného).

Nebo v tom prostě jede od začátku do konce a naplno: Nečas a Kalousek.

 

Je tu jen takový '"malý problém" - aktivněji ji sleduje (za hranici televizních Událostí) jen pár lidí a to ještě část z nich je tak zhnusená, že na každém hledá chyby a pak stejně k volbám nechodí. Zbytek jedná jen podle toho co mu utkvělo v hlavě a co ještě nezapomněl.

 

Proto se tam budou vracet totálně zdiskreditované zombie a la Zeman nebo Dlouhý a většina národa jim bude žrát, že jsou strašně cool a velcí bojovníci proti korupci.

.."potěš Pánbu"..

Lidový Schwarzenberg? Jak může člen vlády,která si zakládá na mýtu,že je odpovědná, pouze konstatovat vzniklý,nevábný stav našich cinklých státních zakázek?  Je to sice jeho lidový projev,ale kde potom zůstal odpovědný politik? Jak to, že se nesnaží, jak to má jako člen vlády ve vládní odpovědnosti, uvedený špatný stav nakládání se státními, potažmo našimi penězi, změnit? Už teď víme, že ty penězovody, které jdou ze státní kasy do kapes spřátelených kmotrovských individuí nás stojí hrubým odhadem ročně 100mld.Kč. A Nečasova vláda jen pořád dokola "mapuje" situaci..ale v zásadě nic nedělá. Tak to za ni spustili první odvážní z policie..jen se modlím,aby je někdo "nesejmul".  Ale spíš ne, začíná se to všechno svinstvo dostávat na  veřejnost, která,jak doufám , vystaví zjevným lumpům v lumpostranách účet ve volbách..Schwarzenberg mi svým chováním připomíná "spící pannu v bordelu"..

Dobrý článek..

Velikost majetku nerozhoduje o poctivosti

A pokud to bude pro Schwarzenberga "výhodné", jistě opět uvítá pracovní síly z pracovního tábora v Letech, jako jeho předkové,

 

http://www.policejniveteran.cz/files/Jak%20vznikl%20t%C3%A1bor%20LETY.pdf 

 

Bude jednodušší,

když se pokusíme definovat, na co se diskutované "osobnosti" hodí. Já tedy zatím přemýšlím. Když na něco (důstojného) přijdu, ozvu se.

bojím se

abyste nemlčel už jednou pro vždy... :-)

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah