Kalousek: Zatčení Ratha je jako tchýně v propasti ve vašem autě

Ministr financí má ze zatčení jednoho ze svých nejtvrdších politických soupeřů rozporuplný pocit.

Politika
István Léko | 15.05.2012

V souvislosti se zatčením sociálnědemokratického hejtmana Davida Ratha ČESKÁ POZICE doporučila ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, aby dnes výjimečně porušil abstinenci a oslavil vzetí jednoho ze svých nejtvrdších politických soupeřů do vazby panákem. Naše SMS zpráva zastihla ministra financí v Bruselu, kde vede důležitá jednání.

„Mám z toho rozporuplný pocit, jako když vaše tchýně padá do propasti ve vašem autě. Na jednu stranu mám obrovskou radost, že policie odhalila tak závažnou trestnou činnost, na druhou stranu mne dnes odpoledne čeká důležité setkání s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem. Čekal jsem, že nám Evropská komise brzy uvolní peníze. Ale co mu teď jako český ministr financí odpovím, když se mne náhodou zeptá, kvůli čemu policie zavřela hejtmana Středočeského kraje?“ odpověděl Kalousek.

Zatčení Ratha mimo jiné kvůli poškozování finančních zájmů Evropské unie je z hlediska čerpání evropských dotací pro Českou republiku špatnou zprávou. Jde o ohromnou ostudu, kterou budou muset čeští vládní politici svým kolegům v Evropské komisi podrobně vysvětlovat.

Případ zatčení Davida Ratha a dalších sedmi lidí podrobně sledujeme v samostatném článku.  

Zobrazit diskusi
Reakcí:3

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Jako tchýně v propasti s vaším autem?

  Jen jestli rozporuplné pocity páně Kalouska nepramení z jeho zjištění, že jsou tu skupiny lidí,  které dokážou  (když se jim to zrovna hodí do krámu!)  zařídit  pobyt za katrem komukoliv.

A jak se zdá, tak ten "vyvolený" nemusí ani mít na hlavě zrovna celou cisternu másla. 

ještě malý dovětek

 

Jinak já jsem samozřejmě ráth, že konečně dopadli toho lumpa, kvůli kterému jsme celá léta nevyužívali  čerpání evropských dotací pro Českou republiku.

 

Naštěstí ve vládních stranách je dostatek poctivých (namátkou: Drobil, Bém, Kalousek, Vondra, Dobeš... atd.),  kteří konečně zajistí, že přestanou ty zlodějiny a rozkrádání peněz z EU.   

 

Teď, když už v politice zůstali jen ti poctiví, protikorupční a rozpočtově zodpovědní andělé bez poskvrny, budeme za čas všichni "jedničky" jako Mirek.

No ano, Kalous ušatý aby si

No ano, Kalous ušatý aby si nepřihřál polívčičku.

  Ve skrytu duše doufám, že i on se dočká v dohledné budoucnosti svých 5 minut slávy - ikdyž to určitě nebude s krabicí od bot či od vína v ruce, bo tak pošetilý a nedůvtipný po 20 leté politické dráze v Nepotrestánu zas není...

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah