Kalousek by měl být ve vlastním zájmu odposloucháván

Ministrova telefonická finta je primitivní, leč účinná. V jistém smyslu je ďábelská.

Politika
Jan Schneider | 13.07.2012

KOMENTÁŘ Jana Schneidera / Ministr financí Miroslav Kalousek má pech. Poslední dobou se mu totiž podezřele často stává, že někam zavolá, a hned se mu dostane „estébácké provokace“. Existuje však způsob, jak ministra účinně ochránit. Stačilo by, kdyby ministr Kalousek požádal trestněprávní orgány, aby s jeho souhlasem odposlouchávaly jeho telefon. Tím by bylo možné získat důkazy proti všem, kteří ho provokují. Důkazy procesně využitelné, které by postačily k odsouzení původců oněch výhrůžek!

Nepožádá-li však Kalousek o odposlechy svých telefonátů, a nepřestane-li telefonovat těm „estébákům“, jen přiživí opačné podezření, směřující proti němu. Vnucuje se totiž něco silnějšího, než jen pocit, že Kalousek sám úmyslně hrotí situaci kolem vyšetřování předraženého nákupu letadel CASA.

Nedokonalá finta

Miroslav Kalousek používá dost primitivní, leč účinnou metodu. Někomu zavolá (nebo iniciuje telefonický hovor) a použije ostrých slov. Ohradí-li se volaný proti tomu, Kalousek po něm začne požadovat, aby své „estébácké“ tvrzení dokázal, s tím, že budou-li předloženy důkazy, podá rezignaci. Může si takovou agresivní reakci dovolit, protože sám navodil situaci, v níž jde tvrzení proti tvrzení.

Jedno, byť kvalitní svědectví, by nestačilo proti Kalouskově tvrzení, že se mu Mazánek s Lessym líbí a že jim třeba vyznával lásku, byť jen křesťanskou, a hodně po svém

Posléze Kalousek situaci ještě vyostří prohlášením, že nedodá-li volaná strana explicitní důkaz na podporu svých „estébáckých“ tvrzení, má pak implicitně pravdu Kalousek a dotyčný volaný by měl na svou funkci rezignovat. Celý národ se nad tím asi sotva zbaví tušení, že takto si Kalousek klestí cestu z obrovského průšvihu, do něhož směřuje.

Finta je to ďábelská, leč nedokonalá. Policisté Mazánek i Lessy o Kalouskových telefonátech podali z procesního hlediska důkaz svým svědectvím. Osoby to jsou bezpečnostně prověřené, takže jejich svědectví jsou spolehlivá. Víc svědectví v této situaci ani být nemůže, čili důkazní situaci „vyfutrovat“ více nelze. Je však pravdou, že pro soud – u něhož však nejsme! – by jedno, byť kvalitní svědectví nestačilo, proti Kalouskově tvrzení, že se mu Mazánek s Lessym líbí a že jim třeba vyznával lásku, byť jen křesťanskou, a hodně po svém.

Pokus typický pro galerku

V pátrání po tom, co se asi odehrálo, sehrají důležitou roli záznamy o telekomunikačním provozu. Pravdě se podobá, že vyšetřovatel Mazánek Kalouskův prvotní telefonát nevzal, a sám mu zavolal až po Kalouskově vyzvání textovou zprávou. Odpovídají tomu také Kalouskovy zmatené výroky o tom, kdo komu volal. Nejdříve se Kalousek znal k tomu, že sám Mazánkovi volal, neboť Mazánek mu dal svou vizitku pro případ, že by se Kalousek chtěl přiznat. Pak ale bez nejmenšího studu začal Kalousek tvrdit opak. Zdá se však být prokázané, že finální rozhovor se uskutečnil poté, co Mazánek volal zpět na Kalouskovu výzvu.

Podobně nejnovější aféra, kdy Kalousek volal policejnímu prezidentovi Lessymu. A to přesto, že premiér Nečas veřejně vyhlásil, že si podobné telefonáty nepřeje, a že by v případě jejich dalšího výskytu nemohl vyloučit odvolání dotyčného člena vlády. Premiér se nyní zřejmě zalekl ozvěny svých vlastních slov, a žádá po Lessym důkaz, že mu Kalousek vyhrožoval. Nečas tím osvědčuje svou slabost, která se stává už pověstnou. Vždyť jeho přání bylo dokonce třikráte za sebou Kalouskem dokonaně nerespektováno, tak co chce ještě více?

Premiér a ministři financí a vnitra se nyní stébla chytají a snaží se situaci zamlžit a převést jinam. Prý je nepředstavitelné a podivné, že policejní prezident o těch podivných Kalouskových telefonátech celý týden nikomu neřekl a ani služební záznam nenapsal. Podívejme se na tu situaci blíže.

Pro toho, kdo někdy přišel do služebního kontaktu s nějakým lumpem, je podobný výrok sice vyhrožováním, ale policistu s jen průměrnou psychickou konzistencí nezastraší

Kalousek údajně Lessymu řekl, že je „všechny odstíhají“. Pro toho, kdo někdy přišel do služebního kontaktu s nějakým lumpem, je podobný výrok sice vyhrožováním, ale policistu s jen průměrnou psychickou konzistencí nezastraší. Je to celkem tuctový pokus, typický pro galerku. Po tomto výlevu se Kalousek zřejmě někde osvěžil a trochu přišel k sobě a snažil se celou záležitost dalšími dvěma telefonáty vyžehlit.

Je logické, že takových věcí Lessy za svou kariéru vyslechl tucty, a ne všechny řešil striktně úředním postupem, zatýkáním a výslechem. Proto věc vyhodnotil – zejména vzhledem k oné důkazní nouzi – za uzavřenou. Navíc by její sdělení asi nezůstalo utajeno, a bylo by způsobilé ovlivnit politickou situaci před kritickým hlasováním o vydání Parkanové. Proto věc jaksi pro úplnost sdělil poslancům až po hlasování, s tím, že on se tím stejně ovlivnit nedal, a žádný ovlivňující vzkaz nepředal ani svým podřízeným. Nicméně ten náběh na vyhrožování tam objektivně byl, již samotným telefonátem!

A to je ten naprosto zásadní rozdíl mezi policejním prezidentem Lessym a ministrem vnitra Kubicem. Ten se před šesti lety šel vyplakat do sněmovny, aniž mu kdo vyhrožoval, pouze se směsí různých dílčích poznatků, pomluv a žvástů, a to těsně před volbami, které tím nesporně ovlivnil. Nesnadno si představit, co by následovalo, kdyby takto na Kubiceho opakovaně útočil člen vlády a doprovázel by to „nevinnými“ telefonáty. Kubice by možná dal takové kvílení, že by ho záviděl sám Allan Ginsberg! Proto ale také není žádným překvapením, že ministr vnitra nebyl schopen se policistů zastat, a záludně čeká na sebemenší Lessyho chybu.

Výuka demokracie

A ještě jeden moment neradno opomenout. Kalouskovi skutečně ujíždějí kecky, přestává se kontrolovat. Proto se ve sněmovně (v rozpravě před hlasováním o vydání Parkanové, v úterý někdy kolem 16:15) dopustil následujícího výroku: „... nepravdivě obvinit někoho z tak závažné věci, jako je vyhrožování, nesmí policista nikoho, natož pak člena vlády ... !!!“. Ano, čtete dobře. NATOŽ PAK ČLENA VLÁDY. Holt, rodilý demokrat.

To, oč se tu hraje, proto není nic menšího, než otázka, zda už toho nemáme dost, když se nás snaží učit demokracii pohrobci Národní fronty a jim podobní? 

Zobrazit diskusi
Reakcí:50

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Neodvolatelní policisté?

Není ve světě moc obvyklé, aby policejní prezident vydával prohlášení k policistům...obvzlášť když v něm policisty vyzývá k ničemu jinému než držení se trestního řádu. 

Pokud někdo nebo neco navozuje atmosféru strachu a politického tlaku, tak jsou to právě takováto prohlášení, která v policistech budí právě přesvědčení, že takovéto věci se opravdu dějí.

Zajímavé ja také prohlůášení policejního prezidenta i pánů plukovníků z vedení protikorupčního a protimafiánského útvaru, že oni se nikdy s takovým tlakem na nějakou konkrétní kauzu nesetkali...tak o čem tedy hovoří. Zeptejte se kteréhokoli vyšetřovatele (tedy spíše policejního orgána) na nějakou konkrétní kauzu v které byl tlačen nějakým nadřízeným nebo politikem aby nevyšetřoval.  Každý Vám řekne, že nikdy nic takového přímo nezažil. Tady je je důležité to slůvko "přímo". V každém s těchto policistů (až na čestné výjímky) funguje autocenzura více než nějaký přímý nátlak...a právě prohlášení policejního prezidenta, premiera, ministrů ale i šéfů útvarů v médiích tuto autocenzuru jen a jen posilují.

Pan Schneider správně píše o staré fintě ministra Kalouska, ale zapoměl také napsat o staré fintě stát se mediálně neodvolatelný...a právě to policejní prezident a ředitelé výše zmíněných útvarů dělají...dokážete si představit dnes policejního funkcionáře, který by je chtěl z jejich funkcí odvolat? Ať už by byl důvod jakýkoli (a ne, že by u všech nebyl), jaká asi bude reakce médií a veřejnosti...aha mají důkazy a míří vysoko a proto byli odvolání...stará finta, kterou už také dávno všichni známe. 

Možná bychom si měli klást i otázky co ti policejní funcionáři dělali doteď, kde žili, že až teď přišli s tako závažným zjištěním. Vždyť pan Martinec i Šlachta jsou ve vysokých policejních funkcích už léta!

Petice

Podpořte petici na podporu Lessyho
 http://www.petice.biz/?petice=stojime-za-policejnim-prezidentem   
 

Záhady vyzrazeného tajemství generála Páleníka

Klíčový svědek v kauze nákupu letadel CASA, armádní pilot pplk. Ing. Karel Daňhel, se díky nezákonnému vyzrazení utajované informace některými poslanci konečně dozvěděl, proč se stal nepřítelem státu: bral prý úplatky.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-zahady-vyzrazeneho-tajemstvi-generala-palenika-pzv-/p_politika.asp?c=A120713_173953_p_politika_wag 

 

Pan Kalousek by měl být ve vlastním zájmu spoután,

protože je převelice nebezpečný sobě i svému okolí.

Kalousek v podstatě dělá jen to jediné, co mu zbývá

Kalousek v podstatě dělá jen to jediné, z jeho pohledu racionální, co mu v dané situaci zbývá. Když pomineme přiznání spoluviny a spolupráci s policií na rozkrytí celé kauzy jakož i všech ostatních zbrojních zakázek. Což od něj třebaže „křesťana“ asi těžko lze očekávat… Ještě by mohl sedět v baru, chlastat a čekat až si pro něj přijdou. Takto se alespoň aktivně snaží zvrátit běh událostí a nasypat do soukolí stroje času písek a doufat v jeho zadření.

 

Již dříve jsem uvedl, že Kalousek telefonicky zastrašuje vyšetřovatele právě proto, aby navodil situaci, kdy bude možné vyšetřující policisty dostat do situace, kdy budou sami vyšetřovaní GIBSem a mohl tak jeho prostřednictvím vyvíjet na ně tlak. A čas mi v tomto bohužel dává za pravdu (;-(. V zásadě se dá říct, že vyšetřovatelům kolíkuje prostor, kam až mohou, ještě dříve než přijdou na řadu náměstci, Omnipol s Hávou a Kalousek sám osobně.

 

Zbývá proto jen doufat, že mu tato hra vabank nevyjde a že ji tentokrát již neustojí tak, jako všechny předchozí (a že jich bylo). Ale, že by pan Čistá Špína byl kvůli tomu ochoten Kalouska odvolat a jít tak k předčasným volbám… to bohužel nepředpokládám. To by Kalouska museli obětovat TOPáci sami, což ještě chvíli potrvá, než se k tomu klopotně propracují.

Holt kauza CASA jasně ukazuje, jak vzdáleni jsme od civilizovaného světa.

 

Na druhou stranu není až tak důležité, jak velkými kroky či skoky postupujeme, jako spíš to, kterým směrem kráčíme a včerejší vydání zpívající Vlastičky na pěvecký festival je sice jen malý krůček, ale krůček dopředu. Přičemž nám nezbývá nic jiného, než policistům držet palce.

 

PS: Zatím ještě nevíme, jakými pákami tlačí Kalousek na státního zástupce. Až to se dozvíme… teda pokud s tím přímo nesouvisí odstavení Pospíšila od válu, což by v kontextu aktuálního poznání odpovídalo Kalouskově hyperaktivitě a dávalo tak zapravdu panu Schneiderovi v našem „sporu“.

Domnívám se,

že jste situaci popsal přesně.

Děkuji, pane Schneidere,

že takto kvalifikovaně (a statečně, protože se pouštíte do křížku s kojoty), píšete.

 

Kalousek je opravnene presvedcen, ze je odposlouchavan

Proto si pocina prave tak, jak si pocina.

Kalousek take opravnene predpoklada, ze telefonni hovory funkcionaru policie jsou archivovany jednou sluzbou .. A proto verejne rika to, co rika. Zcasti si je jist, a zcasti chce, aby doslo v ´sebeobrane' k priznani rozsahu monitorovani.

Tak se veci maji, murdochu.

Hmm, čtenáři, a to se pak

Hmm, čtenáři, a to se pak nebojí, že se to může ve výsledku obrátit proti němu? Nebo v rámci zaškolování na různých náměstkovských/ministerských postech podstoupil výuku očurávání detektoru lži?:-)

Kalouskovi a jeho zbrojařským přátelům stačí Nečasovy Achillovy

paty. A Nečas je doslova stonožka.

 

Proti Kalouskovi vystupuje pouze jedna z frakcí ODS, a to ta, která nebude volit Zemana prezidentem. Udělejtemi radost, najděte mi z poslední doby nějakou výhradu Zemana proti "příteli hulvátovi Kalouskovi" ;-)). Také mám smysl pro humor.

Nic ve zlém, prosím pěkně,

Nic ve zlém, prosím pěkně, ale měl jsem za to, že volba prezidenta bude přímá - nuže jaká souvislost je zde mezi Kalousem, jakousi zřejmě Sašenkovsko-Rittigovskou frakcí ODS a volbou Zemana? Myslíte, že při přímé volbě se ovčan ČR vždy a za všech okolností bude řídit doporučeními stranického sekretariátu jemu blízkému? Takovou důvěru v jejich sílu já nesdílím, proto ani nebudu hledat požadovaný link. Myslím, že ani při senátních vobách tato doporučení moc nefungovala:-)

 Nejde o smysl pro humor, jde o to, jestli je Kalous tak rafinovaný, aby na jednu stranu veděl, že je odposloucháván a na druhou stranu si vytvářel historku o passatech řešených při cestě na Veleslavín a z detektoru lži obav pražádných si nečinil... Víme jak to bylo s Dalíkem, když měl jít na detektor za kupování poslance do vládních řad. Poslanec šel, uspěl, ale udělali z něj opilce a tím to haslo. Doufám, že Kalous udělá opilce z Lessyho:-))

Jakkolivě nesdílím Váš výklad

Jakkolivě nesdílím Váš výklad Kubiceho zprávy, tak souhlasím a děkuji za článek - opět jsme propojeni - tentokráte myšlenkou o odposlouchávání páně Kalouse ušatého telefénu - to by jej dozajista očistilo od všech těch prolhaných křivopřísežníků:-)) V tomto kontextu je třeba zmínit jeho obhajobu, že on z pozice ministra financí přece vůbec nemůže ovlivnit personální politiku Policie ČR. A s Lessym řešil policejní passaty, bylo to tak urgentí, že mu to musel zavolat, nestačil e-mail nebo dopis oficiální cestou z MF:-))

  Doufám, že stejně zuřivě a s obdobnou zavilostí, jako hájí čest své partajní kolegyně, bojuje Kalous ušatý s dírkami i dírami ve státním rozpočtu, že nespolehá jen na šoustavné zvyšování DPHčka:-) Neb není tomu tak dávno - bratru 2 roky - kdy se nás plackou oceněný nejlepší ministr financí snažil přesvědčit, že nákupy vojenského materiálu eráru šetří peníze, nikolivě naopak - zřejmě v duchu ekonomické doktríny, že Omnipol, M.P. servis a další pracují pro stát z křesťanské lásky se zápornou marží:-))

 

  Zdá se, že ztrácí glanc, náš Kalous ušatý... a mílovými kroky se přibližuje svému  blíženci s gulami velikosti grepu do politického důchodku.:-)Každopádně jeho psycholog/psychiatr by mu měl poradit, že ještě než zas někomu zavolá, měl by si předtím důkladně zopáknout Desatero přikázání a pro jistotu si pořídit záznam:-)

 

 Ke Kubiceho zprávě - přestože vím, že Vás nepřesvědčím - jen zopakuji, nebyl to on, kdo ji vynesl na světlo Boží ( a i socdemáci využili "svého" Tichého na grilování Langera před volbami). Taktéž mi není známo, že by Mazánkovi a spol. Inspekce přišla zabavit počítače kvůli podezření z machinace s cestovními  výlohami (!) a taktéž nevím o tom, že by Kubice jako stávající ministr vnitra volal Mazánkovi nebo Martincovi s dotazem, kam až kauza sahá, tak jak to dělal exministr Bublan v kauze Biolíh. Možná je jakýkoli, asi nemá rád Lessyho, ale zatím nemám žádné povědomí o tom, že by sám zasahoval do jakékoli politicky citlivé kauzy.

 

Ještě dodatek - osobně (možná naivně ) doufám, že přišla chvíle slávy pro knížepána, vkládám v něj naději, že si sedne s Čistou Špínou a učiní přítrž těmhle jeho telefonátům...

analytická zpráva

Zpráva, četl jsem ji také. Pokud to někdo nazval analytická zpráva, tak neví o čem mluví. Jejího autora měli propustit za neschopnost, ne za vynášení a to se nestalo. Proto nelze vyloučit její účelovost, to je ovšem jiná káva. To už zavání mocenskou manipulací. Ta pasáž o Paroubkovi, která naznačovala a nenaznačovala jeho sexuální orientaci mluví sama za sebe.  To už nemá s ochranou vlastních lidí nic společného. Pokud ano? Panbůh s námi a zlí pryč.

Zdravím Vás,

s některými lidmi je radost i nesouhlasit, dovedete psát klidně a věcně.

(Z "telefénu" soudím, že si považujete komisaře Clousaeua: já tedy velmi. Považoval bych ho za ideální zbraň na Kalouska!)

Zvláštní okolností je, že ty passaty musel kalousušatý řešit ausgerechnet cestou na Velehrad!? To značný počet nových interpretačních námětů! (A ty Kalouskovy "svědky" průběhu inkriminovaných telefonických rozhovorů již nyní lituji: pro dobrého vyšetřovatele to bude libůstka je rozebrat a udělat na "křiváka".)

Ke Kubiceho zprávě - já neřeším, kdo ji vynesl. Mně zajímá, co to bylo za úkon podle policejního zákona, "jít informovat poslance". Kubice měl vyšetřovat a zavírat, nikoliv informovat (od toho je výslovně BIS a ostatní zpravodajci, kteří naopak nemají žádné exekutivní pravomoci). Ta Kubiceho (des)informační siláž byla analyticky netknutá, vůbec nedávala smysl, jediné konkrétní byly pomluvy na Paroubka a na to, kdo jsou "židi". Odporné, zejména vzhledem ke Kubiceho pivně-disidentsko-theologické minulosti. Neomluvitelné. Navíc jednostranné, a impotentní - ani z těch osočených nikoho Kubice "nerealizoval". A o tom kriminogenním bujení na druhé straně - ani slovo! Profesní lapsus, jaký se jen tak nevidí. Lidský též. A to časování? Když i Kubiceho ochránce Václav Havel řekl, že neví, proč to nemohlo počkat až po volbách- ?

Zabírání počítačových stanic kvůli šetření cesťáků (radím: nepodceňovat) nemůže policistu rozhodit, jestliže má v souladu se služebními předpisy služební data na serveru: zaloguje se z jiné stanice a jede jak fretka. Ovšem, má-li služební data v rozporu se všemi předpisy (včetně bezpečnostních!) na harddisku počítačové stanice, pak vám garantuji, že opravdu je co šetřit!

Kubice jako ministr nemusí nikam volat, využívá-li interní síť informátorů, kterou tam zavedl Langer, neblahé paměti. A ten to udělal přesně jako Nosek v roce 1946! Toto je věcná analogie, zbytek nechávám každému k domyšlení podle svého libida.

A Kubiceho "nezasahování" je vlastně zasahováním, když mu do rezortu vrtá, kdo má do řiti díru, a on se svých lidí nezastane.

Jenom k tomu Langerovi...

V jednom rozhovoru na dotaz, která kniha mu nesmí chybět na nočním stolku odpověděl: Niccolo Machiavelli - Vladař. 

Obraz Dzeržinského v jeho kanclu byl po Bublanovi.

Investigativci, zkuste se podívat kam až sahají jeho prsty dodnes. I když je z "velké"  sic!  politiky venku.

Tak já bych, vzhledem k tomu,

Tak já bych, vzhledem k tomu, že jsem jí také četl, neřekl, že to byla komplet dezinformační siláž, věci o Paroubkovi, Ďuričkovi, Sokolovi a Židech byly nešťastné, neomluvitelné a díky tomu to celé tu zprávu degradovalo, ale další věci ohledně Antropoidu, Čepra, Oleje/Setuzy slušně rozebrané. Ne k uším veřejnosti, určitě ne před volbami, ale určitě ne siláž. To, že to sezení bylo 3 dny před volbami - to si tak trochu přivodili Bublan bývalé policejní prezidium, protože na jednu stranu chtěli všechno ze spisů vědět, na druhou stranu posílali inspekci..."A ten grázl Hruška už mi nesmí na oči..." etc. V souvislosti s těmi hardisky a informacemi v počítačových stanicích - jak myslíte, že by dopadl Dráth, kdyby Vincenc a spol. tak trochu neporušovali interní směrnice?

  Nevím, je to jen má domněnka, bo jsem i policie nikdy nepracoval, ale na podvody s cesťáky by snad stačilo, kdyby si stáhli inspektoři data, konfrontovali je s nějakými daty a ne že vtrhnou na UKOZ a zabaví počítače policistů, kteří vyšetřují Biolíh. Takhle to na mě od počátku budilo dojem, že někdo zhůry vydal pokyn zjistit, co tam na koho ještě mají, když nám nechtějí na prezidium posílat svodky ze spisu... Ale třebas se mýlím, to byl a je můj pouhý pocit z toho. Šírka z protikorupční policie takhle odpálili během jednoho dne před zásahem v ČS, přispěl k tomu jeden Mrázkův kamarád z BISky, inspekce, mediální kampaň, postavení mimo službu, podezření z machinací a po půl roce výrok soudu "nikoliv zločinec, ale oběť", k policii už se nikdy nevrátil...

 

 Jsem zvědav, jak se Kalous ušatý popasuje s tím detektorem ohledně neodkladně řešených passátů:-))

Ano, uhádl jste, inspirace inspektorem Clousseau:-)

Nerozumím.

Proč by měli dostávat poslanci informace o nějakých kauzách - když to vyčítáte Bublanovi, ten zájem? Ono to vůbec nemělo žádný smysl, pro ty poslance. Co se dozvěděli? Že ten volal s tamtím o něčem. Já se furt ptám, co tím mělo být dokázáno?? (1) Jaká byla Kubiceho hlavní teze, s níž šel do parlamentu? (2) Jaké informace z oné zprávy onu tezi podpořila? (Nikoliv zdánlivě, ale fakticky). --- Obávám se, že nikdo neví ani odpověď na první otázku. Že jsou policisté zastrašováni? Panebože, to jsou dnes a denně, galerkou ať z periferie, nebo z Malé Strany. Kubice by měl Lessymu leštit boty, co do postoje. Kanály by měl chodit. A jestli se policie nechce zastávat, ať jde do řiti! Protože takto nechává policii devastovat, což jest navýsost hanebné.

A ještě jednou - ukládání služebních dat na úložištích, kde být nemají, je dost významným příznakem "privatizace" policejních činností, a to už hodně smrdí ... a argumentoval-li Kubice tím, že po odnesení některých PC nemohli detektivové pokračovat v práci, lze to těžko vysvětlit jinak, protože služební data měli mít na serveru ...

Co se týče šetření Ratha - víte, žádné předpisy není třeba porušovat, stačí jen nastavit přístupová práva. Je-li vytvořen vyšetřovací tým, mohou být ta práva rozdílná i uvnitř toho týmu - a navenek se tam nedostane nikdo. A nereagovat třeba na dotěrné dotazy náčelníků ("tak kluci, jak to jde, kam jste se až dostali?"), tady je potřeba si udržet profesionální odstup. Někdy to je těžší, když jde o kolegy, kamarády (já o tom vím své, bylo mi to pak jednou sečteno s ostatními hříchy, a vedlo to pomalu a postupně k tomu, že tu píšu, jinak bych možná ještě sloužil...).

Tak při vší úctě se

Tak při vší úctě se neshodneme, ale to jsem ani neočekávál. Přeci jen na toto téma diskutujeme spolu už nějaký pátek:-)) Mně jde vpodstatě jen o motivaci, Vy jste přesvědčen, že sloužil úmyslně, já si to nemyslím. Kdyby sloužil úmyslně, nedali by si práci s tajným poznačením všech paré té zprávy...

 

Někde jsem četl, že motivací, proč se k tomu výstupu odhodlal, byl právě případ Šírek, kterého odpálili inspekcí, suspendovali, obvinili a po půl roce už nikoho nezajímalo, že to všechno bylo vykonstruované. Zprávu, z níž asi 2 stránky byla siláž a zbytek měl hlavu a patu pro ty, kteří se aspoň trochu orientovali ve faktech, nevynesl na světlo boží, jen se postavil za své hochy, protože nechtěl, aby skončili jako Šírek. A jak nakonec dopadlo vyšetřování těch cesťáků? Předpokládám , že účelem bylo jen je rozprášit, aby dali pokoj. Oni i ti jejich následníci, když se k něčemu dostali, tak často znechuceni odcházeli, tak někde asi byla chyba...

 

Jinak si osobně myslím, že za policisty se má primárně postavit policejní prezident, což Lessy naštěstí činí. Ministr vnitra dle mého tu není jako roztleskávačka policistů, to je pofiderní stejně jako kdyby ministr spravedlnosti hájil postupy státních zástupců, když o kauze ví jen z novin...

Pane Schneidře,

nic si z toho nedělejte! V tomto státě 95% lidí neví, jaký je rozdíl v tom:  Mít data uložená na serveru s různými přístupovými právy, na svém PC a na internetu.  Spolupracuji s vysokoškolsky vzdělanými mladými lidmi. Vím o čem mluvím.

Konecne clanek, ktery

Konecne clanek, ktery popisuje (nebo se aspon snazi popsat) co se stalo... To ze Lessy povazoval vec za uzavrenou (ze stejneho duvodu jako autor clanku) po skonceni tretiho telefonatu chapu (i kdyz neni uplne podle pravidel). To, ze v ramci jednani rekl pravdu (samozrejme ze je ciste moje osobni tendence mu verit, nebo spis neni duvod mu neverit) chapu taky (bez ohledu na to co to asi vyvola).

Ale je tu jedna vec kterou nechapu (a je to mozna spis v obecne rovine ale tohle je dobry priklad) - Z toho co Kalousek rika (a Necas vlastne taky) mi plyne, ze aby si sam pod sebou nerezal vetev musel by na jednani pouze rict, ze mu Kalousek volal a na otazky typu 'A o cem jste se spolu kuci bavili' vubec neodpovidat...? Nebo by mu stacilo rict, ze sice nema dukaz tykajici se obsahu, ale protoze uz je otazka na stole, tak proc to nereknout - coz je vlastne to co udelal (nevim jestli to, ze nema dukaz nerekl na jednani, urcite to rekl pred medii)? A co kdyby dodrzel pravidla a po rozhovoru podal oficialni hlaseni (stejne jako vysetrovatel) se stejnym obsahem? To by se taky ocitl ve stejne situaci, tedy ze by mu hrozilo byt odejit pokud nema dukazy ohledne obsahu hovoru? Ma vubec cenu v takovem pripade hlaseni podavat, ci v nem uvadet pravdu, kdyz je jasne ze dukazy nejspis neexistuji?

 

Que usquem tandem abuteris, Kalousku?

všimli jste si, že zatímco se tady zabýváme nehoráznými výlevy toho šmejda, parlament vesele rozhodl o dalším propadu příjmů státního rozpočtu (čti zvýšení DPH)? Tytáňyk vesele nabírá vodu, na palubě se tančí a Kalousek nadává kapelníkovi...So it goes.

Ty ču..ku omlouvám se,ale toto řekl ministr Kalousek poslanci

Skokanovi!Celý záznam hovoru slyšel a jistě ještě uslyší CELÝ NÁROD!a TENTO ČLOVĚK POUŽÍVÁ VYHROŽOVÁNÍ JAKO NĚKDE U PIVA  zcela jistě běžně!!Věřím policii!!Jenomže oni nemají záznam,ALE JEN fanatik a hluchý a slepý neuvěří PO TOMTO extempore policii!!Nebo hce někdo tvrdit,že takovou spršku sprostoty řekl v afektu a jindy   božínku né?!Jenomže Nečas jej podrží-i s Peake hrál komedii,tak s čím vyleze nyní?Jde mu totiž o vládu a premierování!!Co vy na to pane redaktore?Budu s napětím čekat na VÁš další článek o tomto!

RE:

Vždyť je to jak přes kopírák. ZAse obvinění bez je,diného důkazu. Takovýchto blábolů si může každý vymyslet tucet. Pokud by Kalousek něco takového řekl a byly pro to důkazy, tak by to bylo dávno použito a neleželo by to od září někde v šuplíku. NEmyslíte???

Vy dyslektické

pako, jak to, že nejsou důkazy? Svědectví bezúhonných policistů se nepočítá?

(A čtěte po sobě ty svoje bláboly, než je odešlete, ať v nich aspoň nejsou hrubky, študentíku - jinak nezmaturujete....)

Člověče,

Vy to sem taky můžete dávat přes kopírák. Jak je v Plzni? Tady v Praze pod mrakem.

úděsné..

Je úděsné, jakou "autoritu"  u svých podřízených má předseda vlády Nečas..Ve 13h na konferenci řekne, že zatočí s ministry, kteří budou volat na policii a státní zastupitelství..A v 16h volá ministr Kalousek 3x vrchnímu policajtovi  Lessymu!

Proboha, už ten fakt,  že se tak stalo by měl znamenat,  že Kalousek poletí..

A vzápětí,  když tato informace  vyjde najevo, Nečas "brzdí" tak,  že  tluče hlavou o přední sklo..A požaduje prověřit,  o čem vlastně Kalousek s Lessym mluvil! Tristní! Už přece fakt,že k hovorům došlo a Kalousek je nepopřel,by mělo znamenat jeho vyhazov..Vzpoměňme, jak rychle a promptně se Nečas vypořádal s Pospíšilem, jde to. že,  pane Kalino?

Je to takový cirkus a kolotoč politiků, že z toho jde hlava kolem a zvedá se žaludek.. Takové denunciantství moci svět neviděl..tedy je  jen u nás.

Pane Bože,  ti politici nás všechny považují za nemyslící idioty?

Asi ano, když se už Nečas na veřejnosti vyjádřil, že na nás  nebere  ohled..

Pane Schneidere, velmi dobrý článek,máte u mne za jedna!

tvrzení proti tvrzení

Souhlasím, že Kalouskovy výmluvy a argumenty jsou chabé. Není to totiž policejní prezident, kdo by měl dokazoval, co mu Kalousek říkal. Je třeba brát do úvahy to, čemu se říká nulová hypotéza. V tomto případě je nulovou hypotézou fakt, že ministr financí běžně nevolá policejnímu prezidentovi. Takže nestadardního chování se dopustil Kalousek. Je něm, aby vysvětlil proč a dokázal, že se nejednalo o žádnou špatnost. 

 

Případně by mohl někdo z jeho kolegů Kalouskovi vysvělit, co znamená britské pořekadlo, že u sousedova jahodového záhonu se nezavazují tkaničky.

U sousedova jahodového záhonu se nezavazují tkaničky!

Nádherné, neznal jsem, děkuji, s potěšením zařadím do repertoáru. To je poesie, v tak chmurné době - toho je nám třeba!

Nicméně, obávám se, že pochopení smyslu tohoto rčení všem kalouskovcům (tedy podobně sociálně-inteligentním gigantům) zůstane navždy odepřeno.

Když jsem v textu zmínil Ginsberga, naskočila mi vzpomínka na jeho "Ballad of the Skeletons". Je to též dobrý příspěvek do diskuse o uměleckých reakcích na současné dění.

pamětníci roku 1968

Tím Ginsbergem jste mne potěšil. Jen mám obavu, že jsme tady na České pozici všichni především pamětníc,i a nepamětníci, Ti si to,spolu s námi, ještě pěkně "vyžerou". Bohužel lidé se neučí z rad, ale vlastních chyb.  

Ještě jedna asociace, tentokrát veselejší.

"Myslím, že by pomohlo, kdybyste udělal tento jednoduchý test," přemlouvá psychiatr ministra Kalouska, "já něco nakreslím, a vy mi řeknete, co vám to připomene." Kalousek souhlasí a psychiatr nakreslí velký kruh. "Připomíná mi to," vyhrkne Kalousek, "estébáka, který je připraven mi vyhrožovat." Psychiatr nakreslí velikánský čtverec a Kalousek spontánně spustí: "To mi připomíná hnusného estébáka, který mi vyhrožuje." Psychiatr namaluje jenom malý, nepatrný bod, ale Kalousek reaguje bouřlivě: "To je obrovský hnusný estébák, který mne chce zlikvidovat!!" Psychiatr chvíli sbírá síly, a pak konstatuje: "Výsledky testu na základě vašich odpovědí, pane ministře Kalousku, jednoznačně a přesvědčivě prokazují vaši abnormální předpojatost, hysterii, ustrašenost a vztahovačnost." Na to Kalousek dutě zařve: "Z mých odpovědí, ty debile? To tys tam namaloval všechny ty hrozné věci, ty čur*ku!!!"

Ještě jedna asociace - HUBRIS SYNDROM

Pane Schneidre, nevím zda budete ještě číst můj příspěvek ( je 15.7. a komentáře k vašemu článku jsou již ze 13.7.) ale přesto bych vám chtěl tímto způsobem říci, že je velká škoda, že se nikde nepíše o tom zda by pan Kalousek měl být skutečně podroben psychiatrickému vyšetření, protože jeho chování je přesně to čemu se v angličtině říká Hubris syndrom (jak ho popsal britský lékař a politik David Owen) a  česky by se asi řeklo Syndrom Mocenské Posedlosti. Dalo by se říci, že u pana Kalouska je tento syndrom již v patologickém stádiu mocenské posedlosti, a jeho závislost na moci předvádí všude kudy chodí, říká lži tak přesvědčivě, protože pro něho se staly "pravdou". Myslím si, že lidé kteří jdou do vysoké politiky, nebo jsou na vysokých politických postech více jak 8 let by měli být podrobeni testu na tento syndrom. Škoda, že se tak málo o tomto nebezpečném syndromu v Česku ví a media se mu vyhýbají v případech našich politiků, Kalousek není sám kdo tento syndrom mocenské posedlosti vykazuje!!! 

Rozumím Vám,

jenže pak by Nečas rozšířil své napadání policejních podplukovníků a plukovníků ještě i na doktory (a kdoví, zda ne postupně na celý svět, na což už je také diagnóza). Toto je demokraticky řešitelné asi jen ve volbách, aby partaj, která si dá na kandidátku takto psychicky "vyprofilované" osoby, splakala nad výdělkem. To si musíme pohlídat a proto je dobré to stále připomínat. Obávám se, že jiné řešení není ...

RE:

No to se ukáže, co je běžné. Naopak existuje jtvrzení, že komunikace mezi policejním prezidentem a ministrem financí bývá poměrně široká každý rok, a to zejména v době přípravy rozpočtu, což i dává smysl. To si jistě ministr volá s celou řadou lidí, jichž se rozpočet týká. Podle mě prostě není přijatelné hlavně toto:

 

- ministr je obviněn z vyhrožování bez důkazů

- bylo-li skutečně vyhrožováno, tak proč to Lessy okamžitě úředně neřešil, proč si takový skandál týden tutlal a neinformoval nadřízeného

- proč říká, že šlo o nátlak a za pár hodin mění slova, že to jako nátlak nevnímal

 

NEzdají se Vám tyto okolnosti min. krajně podezřelé??? To myslím, že se musejí jevit každému, kdo se na to střízlivě podívá...

Vy dysletické

pako, jak to, že nejsou důkazy? Svědectví bezúhonných policistů se nepočítá?

(A čtěte po sobě ty svoje bláboly, než je odešlete, ať v nich aspoň nejsou hrubky, študentíku - jinak nezmaturujete....)

 

ajéje ochránce všech gaunerů Klina....

tak zaprvé výrok o vyhrožování nje čistě fabulce novinářů - potvrdil to i redaktor MF D, který byl přímo na jednání

za druhé Lessy jasně řekl, že nechtěl informaci zveřejnit, aby novlivnil hlasování o vydání Parkanové

za třetí, ano ministr by si měl volat s PP, ale těžko se lze usuzovat na základě všech okolností, že mu volal kvůli rozpočtu

Když on se na to Kalousek právě střízlivě nedívá

proto se mu, chudákovi, pořád dějou tydlecty provokace

:-)))

Tak ještě jednou text: :-)))

A ještě k Nečasovi

Kdo umí číst tak ví, že Nečas v případě dalších telefonátů, které by byl NESTANDARDNÍ, cituji, nevylučuje další kroky, včetně odvolání ministra. Konec citátu. Takže, pane Schneidere, na základě svého výrok Nečas Kalouska vůbec není povinen odvolávat a nikdo nemůže tvrdit, že by porušil to, co SKUTEČNĚ řekl. Nikoli to, co mu do úst vkládáte Vy.

Člověče Kalino,

který právník (nevím co děláte), má čas dopoledne trávit diskusemi na internetu? Kolik Vám dávají klienti na hodinu? Kolik jich máte? 

Nejste jen placený provokatér?

Have a nice weekend!

Uhodl jste!

Tzv. Kalina je stejný placený duševní chudák, jako ti Klausovi prolhaní hradní sekretáři - ti, co mj. nepocházejí z opice, depato...

Kdyby se Kalousek vydělal na ministerstvu na dvorku, tak Kalina se v tom okamžitě blaženě vyválí.

 

Opět nesmysly

1. "Nicméně ten náběh na vyhrožování tam objektivně byl, již samotným telefonátem!" - mohl by p. Schneider laskavě vysvětlit, jak tvoří telefonát o rozpočtu v době jeho sestavování nátlak na vyštřování nějaké kauzy? To totiž tvrdí ministr Kalousek, navíc na to má svědky. Je to prý bežná praxe, řešit i rozpočtové věci. Inspekce má prý prošetřit i s jakými politiky si Lessy volá. Uvidí se tedy, nakolik je Kalousek jediný, kdo si s Lessym volá. NAkolik si s ním volá JOhn, Tejc, a další... A to prostě nemusí být nic negativního samo o sobě... Je prostě neslýchyné, že je Kalousek obviňován opakovaně policií z vyhrožování a pak to ta policie sama neumí dokázat. Navíc pak Lessy začne couvat - napřed se se jednalo o nátlak, po pár hodinách o nátlak už nešlo  - viz. článek na Seznamu. Pokud by šlo o něco závažného a ne nějaké nesmysly, tak byl Lessy povinen sepsat úřední záznam, informovat OKAMŽITĚ nadřízeného, tj. ministra vnitra... Nic takového neudělal a po týdnu najednou - bum - bác - škandál... To prostě nese znaky diletanství a policejni denunciace...

 

2. Druhá nehoráznost je tvrzení, že Kubice ovlivnil volby. Kubice předložil to co předložil na UZAVŘENÉM jednání kompetentního výboru. Únik na veřejnost a tím případné ovlivnění voleb tedy nezpůsobil Kubice, tady pan Schneider objektivně lže. Je prokázáno, že to byl oslanec Severa!!!

 

3. No a věta o tom, že nesmí být nařčen bez důkazů nikdo, natož ústavní činitel - na tom není nic nedemokratického - určující je slovo nikdo, které má absolutní vymezovací povahu...

případ Kalousek

K vystupování ministra Kalouska:

1. Má strach a není již schopen žádné sebereflexe.

2. Něco se skrývá za oponou, jen to nevidíme a jeho chování je pouze kouřová clona.
3.  Je přesvědčen o své pravdě a věří, že na jeho slova dojde.

4. Je dlouhodobě těžce nemocen a již nezvládá kontrolovat své chování.

5. Hop nebo trop.

Jedno druhé nevylučuje.

6. PS. Možná, že chce položit vládu a zkouší co Nečas vydrží.

Pane Křivane právě jste popsal nemoc.....

kterou trpí pan Kalousek, a to Syndrom mocenské posedlosti, což je závislost na moci, která pak ovlivňuje veškeré chování takto nemocného člověka. O tomto syndromu zde v Česku napsal pouze pan František Koukolík v knize Mocenská posedlost (vřele doporučuji všem, kteří by chtěli pochopit chování našich vrcholových politiků).

Zbabělec Nečas

Dobrý den pane Schneidere,

zbabělec Nečas vůbec nechápe, že kdyby se vypořádal s tím bahnem kolem sebe, tak by mu sice hrozilo zalití do betonu a vhození do přehrady, ale u národa by se stal svatým. Tyto velké činy však chtějí velké osobnosti. Ohrožuje demokracii !

Je-li Kalousek opravdu alkoholik, jak se říká, tak je to otázka času. "Démon alkohol" je na naší straně. Jiné řešení nevidím, protože v případě vyvolání hlasovačky o vyslovení nedůvěry vládě, to zas nedopadne. Řada poslanců/kupčíků totiž neopustí svoje pelíšky, i kdyby Jezdci Apokalypsy již drtili kopyty svých koní Královské Vinohrady :o).

 

Zdraví Honza Chramosta

 

Na to on (český Slota) nemá.

Stále se nemohu zbavit vzpomínky, jak kdysi pár hodin chtěl být ministrem vnitra, pak mu někdo zatelefonoval a na dálku mu zřejmě promnul kuliště, a už bylo po hrdinství. Obávám se, že ho za to kuliště někdo stále drží, a občas mu to připomene ...

Též zdravím!

Právě jsem shlédl zasedání Bezpečnostního výboru,

byl to opravdu zážitek. Kdyby tak ta ruka na kulišti chtěla trhnout a udělat z Kalouska eunucha. Jeho pisklavý hlas by pak zněl v médiích ještě odporněji :o)

Kolik panáků jste musel pozřít?

Nechce se mi věřit, že má v této republice ještě někdo tak dobrý žaludek, aby nevrhnul. Ala na druhou stranu! Vždyť oni se hádají z očí do očí, jeden chlap říká nepříjemnou pravdu papalášovi do očí! Nikoliv za zády, nevzkazuje nic přes třetí osoby, "nevysílá signály", ale napere mu to přímo do očí.

To už je docela pokrok, demokracie je tvrdé společenské uspořádání, a když jsou lidé ustrašení, nefunguje. Tak tom bylo založeno ono kalouskování, jak mu řekl poslanec Skokan, na strachu. V tom se tento režim od předchozího moc nelišil. Nicméně zde se podolky moci začínají zdvihat, a lidé již více, než tuší, že stojí na hliněných nohou. Stačí zadupat! Já už mám nějaké tušení velkého hluku .... hlavně, aby si lidé nedělali nějaké velké iluze, nic dobrého se neděje rychle, žádný "demokratický fast-food", to je pseudorevoluční podvod, ale pěkně pomalý, rozvážný - a hlavně velmi dobře založený - docela konzervativní "slow-food". Pořádné jídlo se přece vaří hodiny!

Bill Clinton kdesi napsal jednu moudrost, ani bych to od něj nečekal, ale určitě to neměl ze své hlavy, nicméně, já to opsal od něj, protože to je dobré:

Neměli bychom mít příliš utopická očekávání. Vždy bychom však měli zastávat utopické hodnoty a vize.

(Upozorňuji na ten podnětný frommovský rozdíl: "mít" iluze vs. "být"/zastávat hodnoty a vize. Moc dobré. Musel to někde opsat.)

Já si na to také stále velmi dobře pamatuji,

i když je to už drahně let. A myslel jsem na to když se Nečas stal premiérem. Problém je v tom, že nás, kteří si to pamatujeme, je asi hodně málo. Politici pak mohou opakovaně lhát a odcházejí až poté co se sami znemožní a nikoliv tehdy, kdy s nimi občané vyrazí dveře při volbách. Na Kalouska si pamatuji také řadu příhod z minulosti, a proto už dávno vím, že to je ultrazloděj a mimořádný ničema bez špetky svědomí, který si z občanů navíc dělá srandu. Teď mně jen může těšit, že už to ví skoro každý. Ale trvalo to.

Očekávám, že brzká derniéra proběhne s doprovodem pekelného dunění a blesků a za zvuků tympánů.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah