John přes Nečasovy námitky jmenoval Lessyho policejním prezidentem

Petr Nečas - ani přes výhrady - nevetoval kandidáta na policejního prezidenta. Radek John poté jmenoval Petra Lessyho do funkce.

Politika
Pavel Pokorný | 24.01.2011

Petr Lessy se dnes stal novým policejním prezidentem. Do funkce ho jmenoval ministr vnitra Radek John. Na očekávaném průběhu nic nezměnila ani (důvěrná) schůzka plukovníka Lessyho s premiérem Petrem Nečasem. Předseda vlády se rozhodl nevetovat nestandardní výběr policejního prezidenta, i když „nemůže převzít spoluodpovědnost za právně zpochybnitelnou proceduru výběru policejního prezidenta“. Veškerou odpovědnost tím delegoval na ministra Johna.    

Nečas prý „nechce další politické střety kolem policejného prezidenta, a tím pádem politizaci policie“. Dobré ráno, pane premiére! Po tragikomedii s hledáním nového šéfa policie, jejíž zatím poslední dějství jsme dnes sledovali, by nikoho ani nenapadlo, že policie má s politikou cokoli společného.

Pan premiér rovněž poznamenal, že „čas ukáže, zda jeho (Lessyho) výběr byl správný, nebo ne“. Dodejme, že někdy čas ukáže, a karavana přesto kráčí dál.

O čem spolu asi hovořili pánové Nečas a Lessy, si přečtěte v článku: Schůzkou Nečas – Lessy končí veškerá legrace 

Zobrazit diskusi
Reakcí:0

Oblíbený obsah