Dlouhý opouští pozice v Goldman Sachs i ve firmě Telefónica

Adept na post prezidenta ukončí práci pro americkou banku na konci října. Vzdá se i všech dalších postů v privátním sektoru.

Politika
István Léko | 05.08.2012

Prezidentský kandidát Vladimír Dlouhý ukončí svůj dlouholetý vztah k americké investiční bance Goldman Sachs ke konci letošního října. Hodlá opustit i funkci člena dozorčí rady společnosti Telefónica Czech Republic. „Ukončím i všechny další pozice v soukromém sektoru,“ odpověděl Dlouhý na otázky ČESKÉ POZICE.

  • „Nepřeruším, ale ukončím,“ reagoval Vladimír Dlouhý (59) na dotaz, zda přeruší svůj pracovní poměr vůči Goldman Sachs. „Jsme dohodnuti na termínu 31. říjen 2012,“ dodal.
  • Na otázku, zda ho dlouholetá aktivita ve službách globálního finančního domu Goldman Sachs, jejíž činnost ve světě je u části české veřejnosti vnímána negativně, nepoškodí v očích voličů, prezidentský kandidát odpověděl, že v České republice nejsou velké investiční banky vnímány tak negativně jako například v USA. „Navíc jsem nebyl nikdy exekutivním bankéřem, ale členem skupiny mezinárodních poradců. Mými kolegy byli lidé, kteří dnes zaujímají vysoká místa v evropských exekutivách jako například italský premiér Mario Monti, guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi a další. Goldmans Sachs vnímám jako kvalitní instituci a prohlašuji, že jsem neměl žádné povědomí například o jejích operacích v Řecku po roce 2000. Navíc, považovat Goldman Sachs za strůjce řeckých problémů je, mírně řečeno, přehnané,“ dodal Dlouhý.
  • Svoje členství v dozorčí radě společnosti Telefónica Czech Republic, což ve svém oficiálním životopise na webové stránce vdlouhy.cz  v době, kdy jsme pokládali své otázky, neuvedl, hodlá Dlouhý rovněž opustit. „Byl jsem na počátku roku 2011 požádán akcionáři, kteří chtěli mít v dozorčí radě nezávislého ekonoma, Čecha. Ve svých životopisech tuto pozici všude uvádím, pokud to v nějakém chybí, ihned zajistím nápravu. Ale nikdy jsem to neskrýval a vždy o tom otevřeně mluvil,“ vysvětluje prezidentský kandidát. Dlouhý byl do dozorčí rady firmy Telefónica Czech Republic zvolen v únoru 2011 a za tuto funkci podle informací ČESKÉ POZICE bere zhruba 40 tisíc korun měsíčně.
  • V obchodním rejstříku Vladimír Dlouhý ještě figuruje jako člen dozorčí rady malé butikové investiční a poradenské společnosti Aetheon Capital CE, kde třetinovým akcionářem není on, ale je jeho syn Štěpán. „Už nejsem členem ani dozorčí rady,“ sdělil ČESKÉ POZICI prezidentský kandidát.
 

Zobrazit diskusi
Reakcí:5

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Takový hodný pán

tolik dobrého pro tuto zemi vykonal.

souvislosti

Díky panu Dlouhému za informaci o bývalém zaměstnavateli pana Montiho. V této souvislosti má jeho výzva k potlačení moci národních parlamentů takový ucelenější smysl :-).

http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-56925620-monti-varuje-pred-krachem-eu-chce-posilit-vlady-utok-na-demokracii-tvrdi-kritici?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Jedna věc mě děsí víc než druhá:

Neskončí Ládínek místo na Hradě nakonec na pracáku?

potěš koště

"Mými kolegy byli lidé, kteří dnes zaujímají vysoká místa v evropských exekutivách jako například italský premiér Mario Monti, guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi a další."

I když se snažím odfiltrovat svou slabost pro konspirační teorie, tak vědomí toho, že bývalí zaměstnanci Goldman Sachs se derou na přední politická místa po celé Evropě, mi přijde dost alarmující.

Chápu.

Jde ale jen o optiku. Když se na svět  začnete dívat prizmatem PPF, Jendy a Tondy, J.P.Morgan či Yale, dostanete podobný obrázek. Je to nepopiratelně v lidské přirozenosti, a čím jsou agresívnější, tím vitálněji se musí společnost bránit. Jsou-li nenažraní, bude se stupňovat napětí, až dostanou po čuni.

A co s tím? Slyšte: „Máme-li zachrániti majetek, musíme jej rozdělit téměř tak přísně a radikálně, jako francouzská revoluce. Můžeme se uchránit socialismu jenom změnou tak ohromnou, jako socialismus." (G.K.Chesterton, Co je špatného na světě, s.168)

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah