Další skandál Věcí veřejných: Desítky milionů v hotovosti jejich členům

Pořad Na vlastní oči TV Nova přinesl opět důkaz, že Vít Bárta a jeho byznysprojekt VV je velkým podvodem. Celkem šlo o 41,5 milionu korun.

Politika
Jakub Kalenský | 07.02.2013

Reportáž ve středu 6. února v pořadu Na vlastní oči TV Nova přinesla další důkaz, že Vít Bárta a jeho byznysový projekt s názvem Věci veřejné (VV) je jen obrovským podvodem. Desítky politiků této strany dostávaly několik měsíců hotovostní platby, které se celkově vyšplhaly na částku 41,5 milionu korun. A to pouze za 14 měsíců v období let 2010 až 2011.

Pseudostrana VV svým důležitějším členům proplácela nájem bytů, „reprezentační“ náklady, a vybraní jedinci k tomu všemu dostávali pravidelnou měsíční mzdu. V hotovosti, čili mimo oficiální stranické účetnictví. V pořadu zazněla jména donedávna exponovaných postav VV (nyní dílem nestraníků a dílem členů uskupení LIDEM) – Jaroslava Škárky, Kristýny Kočí, Viktora Paggia nebo Lenky Andrýsové. Reportér Janek Kroupa hovořil o desítkách členů VV a slíbil pokračování reportáže. Tento seznam jmen se tedy může ještě rozrůst.

Pečlivá dokumentace

Bývalá šéfka poslanců VV Kočí se rozhovořila i o tom, jak byli někteří straníci účelově zaměstnáváni ve firmách spřízněných s Bártovou bezpečnostní agenturou ABL, například v Retail Formation, aby se VV zbavily nákladů. Potvrdila tím památná Bártova slova o nutnosti převést náklady mimo stranické účetnictví, aby zbyly „nějaký oficiální peníze na kampaň“. Jak potvrdil v reportáži mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, policisté se financováním VV zabývají v souvislosti se stíháním sedmi osob za daňové úniky při obchodování s pohonnými hmotami.

Komické je, že si VV své podvody zaznamenaly, hotovostní platby jsou pečlivě zdokumentovány a pravost záznamů potvrdil každý oslovený respondent

Komické je, že si VV své podvody zaznamenaly, hotovostní platby jsou pečlivě zdokumentovány a pravost záznamů potvrdil každý oslovený respondent. Bárta opět dostál slovům šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga o pitomcovi, který si zapisuje, co ostatní dělají nebo plánují jen vskrytu. 

Hotovost měl véčkařům vždy předávat Radim Vysloužil. Poslanec, který Bártovi podle jeho vlastních slov řídil černé financování VV, ale jenž se mu vymkl z dohledu a odešel do party okolo „protikorupční“ vicepremiérky Karolíny Peake. Rozsáhlé podvody proto nepadají jen na Bártu a jeho nahrávacího studia, které se vydává za politickou stranu, ale i na dosud koaliční stranu LIDEM, součást „vlády práva a boje proti korupci“.

Obnovování důvěryhodnosti pokračuje

Vít Bárta se k záležitosti vyjádřil jen na svém webu, v celém textu však nezareagoval ani na jedinou část reportáže. Svou obhajobu nenabídl, čímž de facto veškerá obvinění potvrdil.

Na veřejnosti jsou jasné důkazy fízlovských praktik ve VV, doznání kmotra Romana Janouška, že tento spolek s vnitřními pravidly sekty byl jeho projektem, a nyní i doložené podvodné financování a uplácení. Navzdory tomu se Bárta na veřejnosti chlubí, že je díky prapodivnému verdiktu soudu naprosto čistý, a kandiduje na předsedu strany VV. Peake, Paggio, Vysloužil a spol., kteří Bártovi několik roků aktivně pomáhali, jsou nadále součástí vládní koalice. A proces obnovování důvěryhodnosti české politiky může pokračovat. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:13

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Válka gangů

Nečisté praktiky proti Bártovi jsou přímým důsledkem odvety za jeho nečisté praktiky. Mezi gangy to takto chodilo odjakživa. Neboural ses nám do našeho teritoria, tak bude válka. Česká politika neni nic jiného, než neustálý boj o moc a peníze mezi gangy, kteří si říkají politicke strany. Všemi prostředky. Tedy vyslovovat názor, ze jedna strana je zločinec a druha oběť, je zcestné. Obětí jsou stát a jeho občané. Bohužel i svou vlastní vinou a pasivitou.

Tušení mi pořád říká

že Vít Bárta je pořád zástupním cílem totální mediální kampaně kmotrů,a hlavně to má sloužit k vymazání vzpomínek na dřívější skandály kolem p.Drobila,Vondru,Kocourka,Peake, atd.Při dnešní technické úrovni  není problém vyrobit jakékoliv usvědčující materiály na kohokoliv.A za peníze si můžete koupit tucty svědků i novinářů...Končíme, zapomeňte.....

Zdá se, že provařená média

dostala další zakázku: zlikvidovat nepohodlného politického konkurenta.

Proč by mělo občanovi vadit, že si Bárta platí svoje lidi ze svých peněz?

Daleko skandálnější je, že se platí reklama na EU z peněz daňových poplatníků!

Politicky konkurent se zlikvidoval sam

Politicky konkurent se zlikvidoval sam. Rok ci dva tomu nazad. Skoda, ze jste si nevsiml ...

Všiml jsem si jen toho, že to říkala média.

A těm inteligentní člověk nevěří ani půl slova. Zvláště, když byl Bárta soudem pravomocně uznán nevinným.

Re:

Co se musí člověku přihodit, aby v jedné větě citoval jako zjevení něco, co zná jen z médií, a zároveň tvrdil, jak médiím nevěří ani slovo?

Ani půl slova, pane Kalenský.

Ostatně jakou mou citaci máte na mysli?

nevím, nevím, ale o Janouškovi

jsem slyšel, že tohle je jen kmotříček, v každém případě pokud se to vymlátí mezi sebou, bude jen dobře (i když to zůstane asi jen v rovině přání), ačkoliv o Bártovi dobré mínění nemám, není o nic horší než "ctnostní" zasednuvší v několika dozorčích radách, přes VŘ finacující svoje pol. strany, pijavice jako pijavice, skvadra veksláků.....

Miloš Zeman právě veverky ocenil

útočí na církevní a to k jejich generálnímu pardonování stačí bohatě. Problem je už v Ústavě republiky, kde vlastnictví znehodnoceno, tak i jeho nabytí může být bezbřehé. Marketing není VV, ani politika, kšeftem je republika sama. Bez legitimity, kontinuity, jak se trhovci a hokynáři zrovna dohodnou.

Jménem republiky se odsuzuje

protože v reportáži TV Nova bylo prokázáno.....

Reportáž jsem viděl a prokázáno tam bylo, že Andrýsová dostala v hotovosti 2.800 Kč na úhradu cestovného a Pagio plat a nájemné. Postavit reportáž na tvrzeních soudně usvědčeného lháře Škárky či Kočí, která bude zřejmě odsouzena za to samé až odpadne její politické krytí chce dost troufalosti.

Mně to spíše přijde jako plánované PR bývalých kolegů proti konkurenčnímu pořadu, který připravuje John na TV Barrandov.

Jinak je třeba si přehrát, jak dopadly bývalé reportáže pana Kroupy. V jeho reportáži obžalované Jourové stát nyní za neoprávněné stíhání (právě na základě reportáže) musí platit odškodné. Kroupův statečný svědek Marek Řičář je nyní trestně odsouzen na tvrdo a to jsou jen případy, kdy Kroupa poškodil lidi trestně, nikoliv na cti, těch je více (viz: http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_spolecnost.asp?r=p_spolecnost&c=A1209... ).

Takže důvěryhodnost dua Kroupa Klíma je na úrovni důvěryhodnosti dua Kočí a Škárky a já bych jim dovolil přispívat snad jen do magazínu "přátel žehu", ale u nás je vše možné.

Už jen čekám až nový prezident omilostní vraha Kájínka a Nova z této mediální hvězdy udělá nového prezidenta ČR.

Mimochodem, kdo má zájem tak si zjistí, že byt Kočí na JM byl údajně hrazen prostřednictvím místního starosty Mlejnského, což bylo veřejné tajemství.

To jste krom té mafie, jež to na něho svalila

Nejspíše jediným občanem tohoto státu, kdo považuje pana Kájínka za vraha.

Janek je janek

V momentu, kdy Lidem zmizelo z politického povrchu a nic to nezmění, objevuje se frontální útok na VV, potažmo Bártu, je naznačeno velmi významně, že soud s ním byl asi nečistý a vše završuje konstatování o rozsáhlé korupci uvnitř VV s odkazem na Janouška. Připomíná to běžnou mediální proceduru nemající nic společného s vymáhání práva a pořádku. Jde o tahání jakýchsi kostlivců ze všech myslitelných skříní a cílem je likvidace Bárty jako politické postavy, pomoc Lidem - vládní koalici - , odpoutáná pozornosti od mnohem zásadnější problematiky a příprava na parlamentní volby, kde půjde o poslední velký souboj  lidí jako je Kalousek se zbytkem světa. Janek je jankem a lze si položit otázku, zda to co dělá činí vědomě - tedy na něčí popud nebo přímo na objednávku, či jde o horlivého reportéra, který se dostal k informacím (spíše mu je někdo účelově dodal a jak ten je získal či je vytvořil se asi nikdy nedozvíme) a snaží se maximálně zapracovat na své kariéře.

Fízlovské praktiky

Ten človíček na fízla vystudoval, na fízla vypadá a fízlováním se živí. 

Očekává snad někdo, že bude užívat praktiky Matky Terezy?

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah