Co mají společného sponzor LIDEM a soutěž o nejsympatičtější maminku

Lobbistka z prostředí ČSSD Jana Mrencová a její druh Miloš Skácel mohli být těmi, kdo ke Karolíně Peake přivedli mecenáše Dalibora Tesaře.

Politika
Ondřej Koutník | 07.01.2013
Korunku pro Missis 2012 předávala Petře Sklářové vicepremiérka a předsedkyně LIDEM Karolína Peake.

Kdyby prezidentský kandidát Jan Fischer neumístil na Facebook fotografii ze své kampaně v Ostravě, tento článek by nevznikl. Jak nedávno ČESKÁ POZICE napsala, expremiérovi tehdy pomáhal, prý v rámci své „soukromé činnosti moderátora“, mluvčí strany LIDEM Miloš Skácel. Přišlo nám to zvláštní a začali jsme se pídit, jaké má Skácel aktivity nejen v současnosti, ale jaké měl i v minulosti. Doplňme jen, že o prezidentského kandidáta Fischera v tomto článku nepůjde.

První internetovou stopou, na kterou jsme v případě Skácela narazili, byl článek Chebského deníku ze září 2011 o stěhování vánočního charitativního koncertu z Mariánských Lázní do Ostravy. Na připojené fotografii si Skácel, moderátor akce, třese rukou s dalším moderátorem koncertu – Radkem Johnem, již tehdy předsedou Věcí veřejných. Do vyhledávače jsme tedy zadali heslo „Skácel, moderátor“ a začalo to být zajímavé. Narazili jsme na články o soutěži Missis, v níž maminky s dětmi bojují o titul nejsympatičtějšího páru a kterou Skácel poslední tři roky spolu s hercem Martinem Dejdarem moderuje.

Od maminek ke Karolíně

Pořadatelem soutěže, jejíž výtěžek putuje na dobročinné účely, je společnost Producentské centrum Profil Mariánské Lázně, kterou vlastní Jana Mrencová a její druh Miloš Skácel st. (S největší pravděpodobností jde o rodiče Miloše Skácela, nikdo z dotyčných ale na dotaz, zda mají mezi sebou tento příbuzenský vztah, neodpověděl.) Mrencová je lobbistkou z prostředí ČSSD a disponuje rozsáhlými politickými kontakty. Již na konci 90. let spolupracovala s manželkou tehdejšího předsedy strany Miloše Zemana, později se angažovala pro předsedy ČSSD Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka.

Finálového večera soutěže Missis se v minulosti účastnili politici hlavně z Ústeckého a Moravskoslezského kraje, a to napříč politickým spektremKonexe Mrencové se ukazují i ve složení hostů soutěže Missis. Finálového večera se v minulosti účastnili politici hlavně z Ústeckého a Moravskoslezského kraje, a to napříč politickým spektrem – například exministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS), bývalí ústečtí hejtmani Jiří Šulc (ODS) a Jana Vaňhová (ČSSD), někdejší sociálnědemokratický hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (nyní SPOZ) nebo první místopředseda ČSSD Michal Hašek.

V poslední době spolupracuje Mrencová také s některými, dnes již bývalými, politiky z Věcí veřejných. Loni v únoru „ulovila“ její firma vicepremiérku Nečasovy vlády Karolínu Peake (tehdy ještě byla členkou VV), která zaujala místo v porotě loňského ročníku soutěže.

Peake si tehdy s majiteli firmy Producentské centrum Profil Mariánské Lázně zřejmě padla do oka, protože – jak vyplývá z transparentního bankovního účtu LIDEM – strana si objednává služby od firmy Marketingové centrum Profil, kterou vlastní Mrencové druh Skácel st. Od září do prosince to byly celkem tři položky vždy za 84 tisíc korun.

Nejde však jen o spolupráci mezi Peake a Mrencovou, respektive Skácelem starším. Lobbistka mohla být osobou, která k exministryni obrany přivedla Dalibora Tesaře, zatím nejštědřejšího sponzora LIDEM, který loni  poskytl vládní straně prostřednictvím firmy cresco&finance přes dva miliony korun. V ročníku 2011 totiž byla jedním ze sponzorů Missis Tesařova společnost Silnice Morava. Tuto domněnku se nám však nepodařilo potvrdit. Peake totiž na dotaz ČESKÉ POZICE, zda se s Tesařem seznámila díky Mrencové či Skácelovi st., neodpověděla. Ostatně jak je jejím zvykem. Na žádost o vysvětlení neragovala ani Mrencová.

Véčkařská soutěž krásy?

Připomeňme, že společnost Silnice Morava je jednou ze šesti firem, které v letech 2009 až 2012 získaly od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), příspěvkové organizace ministerstva dopravy, zakázky téměř za dvě miliardy korun. Všechny tyto společnosti patří dle loňské analýzy ŘSD buď přímo Tesařovi nebo lidem s ním spřízněným.

V době, kdy Tesař poskytl LIDEM sponzorský dar, byl ministrem dopravy za tuto stranu Pavel Dobeš, v jehož éře objem zakázek Tesařových firem pro ŘSD výrazně poklesl. Dobeš loni na konci listopadu v rozhovoru pro ČESKOU POZICI na toto téma uvedl: „Od počátku jsem sponzorství kritizoval, a i to může být jedním z důvodů, proč se nyní tak tlačí na můj odchod.“

Zobrazit diskusi
Reakcí:6

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Jana Mrencová

Pěkný pohled na současnou podnikatelsko-politicko-hochštaplerskou scénu. A informace o vlivu Jany Mrencové (mimochodem - právě jakákoliv mediální zmínka o její osobě tohoto šíbra ženského pohlaví neskutečně svědí) na dění v jihomoravském kraji budou také ?

LIDEM + TOP 09 = JEDNA BANDA

Protestsong karel na hrad nepatří - www.youtube.com/watch?v=AIQNV1MTqSw

Nechápu, proč se za všemi těmi jmény uvádí zkratky stra

Vždyť je to jedna a ta samá mafie. Do dnešní doby jsem nepochopil, proč politické strany nefungují jako firmy... Příjem výdaj, daňová kontrola, placení dph, spotřebí daně, daně za lhaní, daň z blbosti atd...

Odpovídat netřeba.

Odpovědi jsou nabíledni.

taky humus a prasárna

Novoroční amnestie prezidenta republiky Václava Klause oživuje případ jednoho z nejlépe připravených plánů, jak v tichosti okrást stát o miliardy korun. http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=767597

Lidem

No on už mluvčí LIDEM je zajímavá persona, moderující kde co, od voleb v centrále KSČM po vítání Klause s kyticí v náručí...lze dohledat na webu...na můj dotaz jak LIDEM vybrali PR agenturu kterou platí zmíněnými 84 tisící/měsíčně, a která patří otci pana mluvčího, byla odpověd zmíněného mluvčího LIDEM celkem úsměvná...., že již spolupracovali s K.Peak na přípravnem vyboru a podobné nesmysly...od té doby jsem jim raději již přestal klást otázky na FB...

Na dotaz zda jim nepřijde divné přijímat dary od firmy mající zakázky na od Dálnic, když je jejich člověk na MD , mi raději neodpověděl pan mluvčí vůbec...tož tak....jen další banda šibalů...

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah