„Šachtovec“ Michal: Randáku a Janečku, premiér není mafián!

Zřejmě se dočkáme letní variace na zimní přestřelku mezi Šachta & Partners a protikorupčním fondem. Teď se přou o Petra Nečase.

Politika
Ondřej Koutník | 28.06.2012
Právníci známé pražské kanceláře Marek Stubley a David Michal (vpravo).

Vzpomínáte na zimní válku dvou iniciativ, které si na štít daly ušlechtilý cíl – pečovat o dobro občanů? Nadační fond proti korupci (NFPK) založený podnikatelem Karlem Janečkem versus projekt advokátní kanceláře Šachta & Partners (dnes MSB Legal) Vaše svoboda. Nespojily ale síly, nýbrž se vůči sobě tvrdě vymezily.

Několikaměsíční spor, vyvolaný tažením fondu proti partě lobbisty Ivo Rittiga a aférám v pražském dopravním podniku, na jaře polevil. Nyní ale opět vzduchem létají ostrá slova. Důvod? Protikorupční fond se naštval na předsedu vlády Petra Nečase, že odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). „Premiér Nečas jedná v zájmu mafiánských skupin,“ vypálili „protikorupční mušketýři“ a vyzvali předsedu vlády k rezignaci.

Zajímalo nás, co si o tom myslí jeden ze „šachtovců“ a představitel iniciativy Vaše svoboda, právník David Michal, jenž si dlouhodobě bere na mušku zejména investigativce NFPK a bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka a který premiéra často obhajuje. „Jsem rád, že včerejším bezprecedentním obviněním premiéra z mafiánských praktik NFPK prokázal, že je klasickou nikým nevolenou ukřičenou politickou agitkou, která s sebou táhne špínu typu Randákovy party. My jsme to tvrdili od počátku. Nyní, po nesmyslných obviněních Kalouska, ČEZ a včera i premiéra Nečase, to, doufám, bude zjevné každému,“ napsal Michal ČESKÉ POZICI.

Právník pak ještě dodal, že s kolegy pracují na tom, aby byl Janečkův fond zrušen. „Trpělivě sbíráme podklady.“  Vypadá to tedy, že na variaci zimní přestřelky mezi „šachtovci“ a protikorupčním fondem se možná dočkáme i nějaké letní varianty tohoto celkem vyhroceného sporu. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:14

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Nečas_Kalousek

Kdo je kdo, se uvidí.Doufám, že brzy.

V každém případě by mne pobavilo si představit TV diskusi pana premiéra například s Benjaminem Kurasem na téma, zda by mohl pan premiér sdělit, zda se mu situace vymkla z rukou, když se obává policejních podplukovníků a plukovníků, že by mu snad rozhodovali o členech vlády.Takovou nestabilitu by měl svému národu opravdu vysvětlit a Benjamin by mu s tím rád pomohl, myslím si.

Pana Kalouska by se Benjamin zas mohl optat jak to přijde, že pan Kalousek ví, že jediné z čeho Policie ČR obviňuje paní Parkanovou je to, že si na tu povedenou zakázku nesehnala znalecký odhad? Že by únik informací z policejního spisu ke Kalouskovi, nebo průnik Kalouska k policejním informacím? A to se smí? zeptal by se Kuras.

Moc by mne zajímaly odpovědi pana premiéra i pana Kalouska. A co by na to řekl Benjamin? To by mne taky zajímalo. Nechcet mu někdo zavolat? Jistě bychom se všichni dobře, ale opravdu dobře, pobavili.

...po nesmyslných obviněních Kalouska, ČEZ a včera i...

      Teda tomu Michalovi asi vážně hráblo. Jestli si kmotři najímají takové rozumbrady, tak se obávám, že po 23 letech začínaj končit.

      Jak tak celá česká společnost sledovala co dělal Martin Roman v ČEZu a v co ho proměnil, pak se obávám každému došlo, že jeden by musel být malý právnický Einstein, aby ještě našel paragraf trestního zákoníku, jehož použití by vyšlo jako nesmysl.

      Zdá se být na čase, aby deset milionů nikým nevolených občanů této země vzalo zpět jimi delegovanou moc, kterou si uchvátilo několik stovek lidí spojených s organizovaným zločinem a rozdalo karty podle civilizovaných pravidel.

Ano, premier neni mafian

mafian, ktery by zkousel tak trapne vymluvy, ktery by toho tolik podelal.. to uz by byl mrtvy mafian. Smesne figurky u mafie dlouho neprezivaji.

V politice bohuzel ano..

Vystihl to přesně

Řekl bych, že kritika od takového ksindlu, jako je Janeček nebo Randák, toť vsutku pozitivní vysvědčení... Že je celý fond jen politická agitka, která navíc používá velmi pochybných a nejspíše nezákonných metod, to je nabíledni. Jen bloudi, zaslepení zářivě vyleštěným štítem "bojovníků proti korupci", tomu mohou uvěřit. Sancta simplicita!!!

Víte kdo je Judr.Marek

Víte kdo je Judr.Marek Kalina?No přece JUDR.Marek Benda!!!Když porovnám ty nesmyslné bláboly obou,je to přece naprosto jasné!!!

Kalina = Michal

Je to nejaky pravnik z AK Sachta, jednou tu zminil, ze poslal do redakce CP nejake materialy o kauze Sachta a ze je nezverejnili. Je to nekdo od nich. Mozna sam velky Michal nebo Sachta nebo kdo tam jeste je:-)

Kalina

Judr Kalina je buď student placený Bártou a hradem, který píše na objednávku za účelem vylepšení mediálního obrazu zlodějů, nebo bývalý vekslák, co má práva z Plzně, nebo si z nás dělá srandu a hraje si na opozici, nebo Kalina je někdo z ČP a dělá si z nás taky srandu. Je li Kalina reálný a je jich víc, tak v tom systému finančně ekonomické totality všichni dřív nebo později zakalíme.

Tak teď jste na to káp! Dokonce platí, že...

...stejně jako Benda starší. Mají otec i syn lepší psaný projev než ten mluvený.

      I když u syna, na rozdíl od otce, se mi zdá i ten psaný připomínat dyslektické žvatlání.

Zastani

Pana Necase se zastavaji opravdu verni priznivci. To se neni cemu divit. On je Necas taky jejich konem a Bendal jmenoval. Hehehe

Zatím Karolínka, Borisek a

Zatím Karolínka, Borisek a Šachtovci - hmmm, holt slušnej oddíl:-)))

RE:

A proti Benešová, Dienstbier, jiní socani, L8ska & Ondračka, Radek John, Janeček, Schneider, Babiš a Randák...  Toje přímo squadra azzura... Jedno odpornější než druhé...

Pane Michale

Dlouho o Vas nebylo slyset. Jsem rad, ze jste tady na to nezanevrel. :-))) Koukal jsem na tu vasi vasisvobodu docela mizerie, par lzi a nejake fabulace, docela traparna nemyslite?

......

třeba si pan "doktor"  ten diplom vytiskl na inkoustovce mezi tím ,co na ní tiskne falešné akcie a jiné cenné listiny....))

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah