Pankrácké mrakodrapy přišly o územní povolení

Soud zrušil územní rozhodnutí pro stavbu dvou výškových budov developera ECM. Občanským sdružením vadí zatížení životního prostředí.

Reality
Kateřina Menzelová | 30.08.2011

Budoucnost mrakodrapů, které měly vyrůst v Praze na pankrácké pláni, je nejistá. Dva objekty, jež zamýšlela postavit developerská společnost ECM, kterou věřitelé poslali koncem července do konkurzu, přišly o územní rozhodnutí. Informaci přinesl server ihned.cz.

Soud vyhověl námitkám občanských sdružení, podle nichž by stavba hotelu a obytného domu neúnosně zvýšila zatížení životního prostředí v této lokalitě. Městský soud v Praze územní rozhodnutí, které již dříve potvrdil pražský magistrát, zrušil. „Vrátili jsme věc k novému projednání a naše rozhodnutí je závazným právním názorem,“ uvedla pro server mluvčí soudu Martina Lhotáková.

Dle Petra Kužvarta z občanského sdružení Ateliér pro životní prostředí, které žalobu podalo, soud konstatoval, že developerské projekty lze umístit do nadlimitně zatíženého území, ale tato zátěž musí být snížena například protihlukovými opatřeními.

Z informací ČESKÉ POZICE vyplývá, že se rozhodnutí Městského soudu v Praze týká projektů City Epoque Residence, což měla být výšková budova ve tvaru písmene V s luxusními byty, a City Epoque Hotel. V loňském roce odhadla společnost Colliers hodnotu hotelového projektu s pozemkem na necelých 157 milionů korun, cena bytového projektu dosahovala až 391 milionů korun. Na něj poskytla Raiffeisenbank úvěr 70 milionů korun, který byl splatný ke konci června. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:0

Oblíbený obsah