Reality
Kateřina Menzelová|26.02.2014

O koupi bývalého sídla Economie se zajímá i Evropská komise

Z evropských dotací bylo totiž proplaceno 80 procent ceny, za niž stát nakoupil pro Úřad práce ČR někdejší budovu Bakalova vydavatelství.

Zaplacení kupní ceny 299 milionů korun nebude poslední tečkou za kontroverzním obchodem, v rámci kterého stát pro Úřad práce ČR koupil bývalé sídlo vydavatelství Economia. Kvůli akvizici, již schválila vláda Jiřího Rusnoka, padlo trestní oznámení na neznámého pachatele. O okolnosti nákupu se zajímá i Evropská komise. Z evropských dotací bylo totiž proplaceno osmdesát procent ceny.

Reality
Kateřina Menzelová|09.12.2013

Před časem byl zámek Štiřín nepotřebný, nyní mu mají pomoci velké plány

Barokní zámek se prodávat nebude, rozhodl krátce po začátku svého vládního angažmá ministr zahraničních věcí v demisi Jan Kohout. Tím však dle zjištění ČESKÉ POZICE „péče“ resortu o Štiřín nekončí: v plánu je změna zřizovací listiny příspěvkové organizace, aby zámek více využívaly další státní instituce. A také investice do rozvoje areálu – prvním projektem je dobudování golfového hřiště. Vše závisí na tom, kolik ministerstvu přiteče ze státního rozpočtu.

Reakcí:3
Reality
Kateřina Menzelová|20.11.2013

Prodej bývalého sídla Economie Úřadu práce: Padlo trestní oznámení

Nákup bývalého sídla vydavatelství Economia schválila vláda 6. listopadu. Podpisem kupní smlouvy mezi Úřadem práce ČR a majitelem objektu, společností Alkatria, však kauza nekončí – na kontroverzní obchod byly upozorněny orgány činné v trestním řízení. ČESKÁ POZICE obdržela kopii podnětu, který počátkem listopadu přijalo Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Reakcí:3
Reality
Kateřina Menzelová|14.11.2013

Topolánek a spol. v realitách: Skutečný projekt, nebo zatím jen marketing?

Bývalý premiér Mirek Topolánek se po energetice pouští do realit, hlásaly novinové titulky koncem října. O dva týdny později dostala média další dávku informací: firma, jejíž je Topolánek spolumajitelem, zakládá realitní fond a láká investory na desetiprocentní roční zhodnocení. Jde o projekt, který stojí na reálných základech, nebo spíš o marketingově dobře připravený plán, u něhož se teprve v budoucnu rozhodne, zda se ho podaří dotáhnout do konce?

Reakcí:4
Reality
Kateřina Menzelová|06.11.2013

Stát koupí budovu bývalé Economie. Bez tendru!

Hotovo. Vláda ve středu schválila nákup administrativního objektu v Praze 7, v blízkosti Letenské pláně. Stát má tedy o jednu kancelářskou budovu navíc. Běžná transakce? Ne tak docela. Deal, který ČESKÁ POZICE pozorně sledovala, si zaslouží několik poznámek.

Reakcí:0
Reality
Adam Junek|01.11.2013

Vyhnání Irů z „Pakulu“ vyjde stát na desítky milionů

Hlavní město ve snaze spasit Kongresové centrum Praha už „smazalo“ jeho půlmiliardovou ztrátu z minulých let. Teď čeká na dvoumiliardovou injekci od ministerstva financí. Pro dokončení ozdravného plánu potřebuje ještě ukončit nevýhodnou smlouvu s provozovatelem hotelu v areálu centra, společností Targa Management. A podle informací ČESKÉ POZICE nepůjde o zrovna levnou záležitost.

Reakcí:3
Reality
Kateřina Menzelová|20.10.2013

Investoři nakupují hotely. A Praha není výjimkou.

Nákupy hotelů v regionu EMEA, který zahrnuje Evropu, Střední východ a Afriku, jsou v kurzu. Investoři do nich v první polovině letošního roku vložili o 38 procent více peněz než ve stejném období roku 2012. 

Reakcí:0
Reality
Kateřina Menzelová|15.10.2013

Bizarní přetahovaná o bývalé sídlo Bakalovy Economie

Aktualizováno. Vláda ve středu přerušila projednávání koupě administrativního objektu v Praze 7 pro Úřad práce ČR. Ve stejné době jako kabinet zasedalo i zastupitelstvo Prahy 7, které také mělo rozhodovat o koupi budovy, v níž dříve sídlilo vydavatelství Economia. Po jeho odstěhování do Karlína se nový vlastník několikrát snažil nemovitost udat státu. Podaří se mu to tentokrát?

Reakcí:1
Reality
Kateřina Menzelová|10.10.2013

Ušmudlaný deal: Koupí stát bývalé sídlo Economie za 300 milionů?

Kdyby ve středu kabinet Jiřího Rusnoka schválil nákup budovy, do níž se hodlá přesunout Úřad práce ČR, její majitel – firma s anonymními vlastníky – by mohl slavit. Podařilo by se mu totiž bez otevřeného tendru udat státu objekt, o nějž se kupci zrovna neperou. Jednání však bylo zrušeno, a proto se diskuse o koupi bývalého sídla Bakalova vydavatelství Economia odkládá o týden. Přesto se již teď nelze zbavit jisté pachuti z chystané transakce.

Reakcí:2
Reality
Kateřina Menzelová|03.10.2013

Podaří se bývalé sídlo Bakalovy Economie konečně udat státu?

Nejvyšší kontrolní úřad, Praha 7 a aktuálně i ministerstvo práce a sociálních věcí. Všechny tyto subjekty dostaly nabídku na koupi či pronájem budovy, v níž dříve sídlilo vydavatelství Economia finančníka Zdeňka Bakaly. Nynější vlastníci nemovitosti se evidentně snaží uzavřít obchod, který by byl zaplacen z veřejných peněz. V privátní sféře se jim totiž deal sjednat nedaří. Kdo se nakonec stane vlastníkem budovy a komu poplynou peníze z jejího prodeje?

Reakcí:5