Topolánek získal významnou státní zakázku v Itálii

Na kontraktu ve výši 23 milionů eur se podle informací ČESKÉ POZICE má podílet konsorcium firem.

Podnikání a trhy
István Léko | 01.04.2012

Lobbista Marek Dalík a padlý politik Mirek Topolánek získali významnou státní zakázku, tentokrát od italské vlády. Jakmile premiér Mario Monti koncem března zjistil, že tato siamská dvojčata českého byznysu a politiky nadále využívají pohostinnosti toskánského Monte Argentaria, požádal bývalého předsedu italské vlády Silvia Berlusconiho o kontakt na jeho českého VIP-hosta.

Italové po krátkém jednání rozhodli, že Dalík s Topolánkem pomohou otočit ztroskotanou luxusní loď Costa Concordia. Proč zrovna oni? Italská vláda vycházela z referencí renomovaných auditorských firem, které svědčí o tom, že tito dva pánové prý v Česku již otočili leccos.

Hodnota zakázky se pohybuje kolem 23 miliónů eur a podílet se na ní bude nejen Topolánkova bývalá firma VAE Systems, ale v konsorciu i někdejší společnost ministra dopravy Aleše Řebíčka Viamont. „Mám k panu Topolánkovi a celé jeho toskánské partě velkou důvěru. Zakázku získali mimo jiné i proto, že jsou ctěnými rezidenty městečka Monte Argentario, která leží jen pár kilometrů od ostrova Isola del Giglio, místa loňské tragédie,“ prohlásil Monti.

Italský premiér ocenil i ochotu českých majitelů jachet Lenka, Martina a Aries, kteří bez jakéhokoliv nároku na odměny dobrovolně zabezpečí kyvadlovou dopravu z přístavu k vraku lodi Costa Concordia. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:9

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

VAE systems se teď doopravdy jmenují VAE a.s.,

jen tak pro přesnost, a pan Topolánek má dle Obchodního rejstříku prokuru ve VAE CONTROLS, s. r. o. 

Ale jinak je to dobrá aprílová hlína... :-)

Jen tak mimochodem: "padlý" politik pan Topolánek mi nijak zvlášť nevadí, koneckonců už tu politiku nedělá a dělat odmítá, so what?

Co mi vadí jsou padlí politikové Klaus, Drobil, Věci veřejné a další zkompromitované zgrchaniny, které v politice, za naše daně, i nadále "voní".

S přáním krásného jara,

P.

Na důvěře se dá (i) stavět

http://www.htproperty.sk/?lang=en&page=home 

Čistým vše čisté - důvěrně.

Problém může nastat při zjištění dvojjedinosti důvěryhodných subjektů. Jedno jméno, dvě existence:

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=137216&SID=8&P=0

https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a100132900&typ=full&klic=0q%2fektKvMupEfSnB%2f%2f%2fa%2fg%3d%3d 

Čert, aby se v tom všem vyznal. Na Apríla.

Druhý odkaz nefunguje,

pěkněprosím, jaké jsou jeho zadávací parametry?

cesky rejstrik nechava vyhasnout linky

Nazev firmy navlas stejny jako na Slovensku. Spojeni do Monte Argentario docela primocare. A Tatry? Ty privatituje ta sama ' realitka ´, ktera pomohla k chajde i M.D.

http://obchodnirejstrik.cz/ht-property-s-r-o-29019001/

Ted uz by to melo byt docela jasne.

Šikovní ogaři ti pánové z toskánkého mejdánku

Chybí jim jen Pospíšil s Langerem a kmotrovské kvarteto je kompletní

Dík

za pobavení… až jsem poprskal monitor smíchy. Přitom jak trefné. 

Zapomnel

jste napsat, ze ji sice otoci ale uz nikdy nikomu nevrati:-)))))))

Jdu spát a hlasitě se chechtám,

chechtám..

:))))))

Pěkné :)

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah