Pane Hadamcziku, díky za bronz. Ale co ten Pozemkový fond?

Trenér české hokejové reprezentace si za výkon týmu na mistrovství světa zaslouží uznání. Navzdory tomu by měl odstoupit. Ne kvůli hokeji.

Podnikání a trhy|Politika
Ondřej Koutník | 21.05.2012
Trenér české hokejové reprezentace dodnes nevysvětlil silné propojení s Pozemkovým fondem, s jehož ředitelem Radimem Zikou (ODS) se dobře zná z amatérského hokejového klubu Northern Stars.

Trenéru české hokejové reprezentace Aloisi Hadamczikovi se podařilo na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku obhájit loňský bronz z Bratislavy. Za výkon svého týmu si určitě zaslouží poděkovat. Potěšilo zejména jeho čtvrtfinálové vítězství nad Švédskem. Po psychicky náročném týdnu s Davidem Rathem to byla dávka radosti, které se v nedávné době z veřejného prostoru příliš nedostávalo. Navzdory tomu by měl Hadamczik odstoupit. Nikoli však kvůli hokeji.

Trenér Hadamczik totiž dodnes nedokázal vysvětlit propojení s Pozemkovým fondem, s jehož ředitelem Radimem Zikou (ODS) se dobře zná z amatérského hokejového klubu Northern Stars. Jak v březnu zjistily Hospodářské noviny (HN), úředníci Pozemkového fondu si například loni zasportovali v Hadamczikově areálu v Kravařích nebo pracovníkům fondu pronajal dům v centru Ostravy. Podle HN navíc ve formě externí spolupráce získala v Pozemkovém fondu lukrativní zaměstnání Lucie Placzková, údajně Hadamczikova přítelkyně. A také její matka.

Místo aby Hadamczik podezřelé okolnosti vysvětlil, jak by se na trenéra národního hokejového týmu slušelo, v dopise novináře zabývající se jeho kauzou nabubřele odpálkoval(doslova citujme): „Jsem státní trenér, že o hokej se zajímá celý český národ z toho vyplývá, že mě zná spousta lidí i ti, kteří mají významné funkce. Je to přirozený jev. Vaše nepodložené podezřívání a články mou osobu hrubě urážejí a poškozují. Rovněž se mi pletete do osobního života, svými nepravdivými články na což nemáte právo.“

Jsme rádi, že rozruch okolo Hadamczika před šampionátem nepoznamenal atmosféru v národním hokejovém týmu. Do budoucna by však bylo příjemné, kdyby na lavičce neseděl muž, jenž svým chováním připomíná arogantní politické matadory. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:2

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

???

Nechápu že to nikoho nezajímá, Zika se omluvil, Hadamczikovu po uši zamilovanou přítelkyni propustil, a Hadamczik dělá mrtvýho brouka? Proč si to pořád všechno necháváme líbit, vždyť ona dostávala naše peníze jen díky nebetyčné aroganci a drzosti lidí, kteří sedí ve funkcích a kterým jejich morální kredit v této činnosti nebrání. Nevolám po žádných demonstracích, ale abysme přestali švejkovat a společ. tlakem přes média tyto situace řešili. Mj. média na tom také nesou svou vinnu. Měla by to být jejich práce, takovéhoto člověka před veřejností odhalit, což se stalo děkujeme, a navíc by měl snad někdo podat žalobu, chápu že média to dělat nemohou, ale kdo?

státní trenér

Vyjádření "Jsem státní trenér..." na mě působí dojmem jakoby si Alois myslel že má ten flek nafurt.

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah