Místo Key Investments platí advokát a J&T

Další projasnění propletence vztahů v kauze společnosti Key Investments, jíž svěřily městské části Praha 6, 10 a 13  zhruba miliardu korun.

Podnikání a trhy|Politika
David Kasl | 19.05.2011

Další projasnění propletence vztahů v kauze společnosti Key Investments, které svěřily městské části Praha 6, 10 a 13 více než půl miliardy korun, dnes přinesl server iDnes.cz. O 50 milionech korun, které dorazily na začátku dubna na účty Prahy 13 jako dosud jediná splátka z celkem 200 milionů korun spravovaných firmou Key Investments, ČESKÁ POZICE informovala již dříve. Dle informací iDnes peníze neposlala Key Investments, ale právní kancelář Jana Pacovského.

Advokáti Pacovského kanceláře zastupují některé firmy spojené se skupinou kolem firmy Via Chem Group, za níž stojí právník odsouzený za finanční podvody Petr Sisák. Key Investments nainvestovala prostředky městských částí právě do firem kolem kontroverzního Sisáka. Kromě Via Chem Group mezi ně patří Spolek chemické a hutní výroby či E Side Property, majitel stadionu v pražském Edenu. Pacovský spolupracuje i s fotbalovou Slavií, jejímž donedávna údajně většinovým majitelem byl bývalý Sisákův řidič Antonín Franc. Konkrétně nakoupila Key Investments do portfolia Prahy 13 cenné papíry E Side Property a Via Chem Group, jejichž hodnota je přinejmenším pochybná.

Šéf a spolumajitel Key Investments Daniel Brzkovský na tom, že peníze Praze 13 přišly z účtu právní kanceláře, nevidí nic špatného: „Na naše účty je navíc exekuce, takže klientské peníze asi těžko půjdou přes ně,“ uvedl pro iDnes (kvůli dluhům a exekuci Key Investments minulý týden vrátila licenci obchodníka s cennými papíry). Na otázku, zda peníze pocházejí skutečně z prodeje dříve nakoupených cenných papírů z portfolia městské části, anebo šlo o půjčku, Brzkovský odpověděl: „Řešíme situaci klientů standardně v souladu se smluvní dokumentací.“

Dle informací iDnes se podobná transkace odehrála i v případě Prahy 6. Tato městná část údajně neobdržela 200 z celkem svěřených 450 milionů od Key Investments, nýbrž z účtů J&T Banky. Tím by se potvrdily březnové informace MF Dnes, že J&T poskytla Key Invesments v této věci půjčku ve výši 200 milionů korun. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:1

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Zajímavá zpráva! Jinak pan

Zajímavá zpráva! Jinak pan Brzkovský se nám v tom vysvětlování  nějak zamotává:-) Nebyl to náhodou on, kdo tvrdil, že účty KI a účty jeho klientů jsou strikně oddělené, že je mezi nimi čínská zeď? A najednou se dozvídáme, že platí jakási právní kancelář, potažmo Jenda a Tonda, neb KI má své účty zmrazené. Nevím, jak mají tihle kluci opečované komisionářské smlouvy, ale normální snad je, že u účtu klienta je standartně uvedeno i číslo bankovního účtu pro přímý převod peněz při zlikvidnění investice, u KI je ta čínská zeď asi prazvláštní, o to více by se Chalupa s Vodrážkou a Richterem měli strachovat...

 Pan Brzkovský se mi jeví chudák malá poněkud oligofrenní:-)

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah