HOT TOP|Personálie
Petr Havel|19.03.2014

Agrární komora po letech změní své vedení

Jana Velebu v čele organizace vystřídá současný prezident Potravinářské komory ČR a exministr zemědělství Miroslav Toman.

Zemědělci nemají po odchodu Jana Veleby z čela Agrární komory ČR k dispozici silnou a mediálně zdatnou osobnost, píše Petr Havel. Takovou osobností podle něho ale nepochybně je současný prezident Potravinářské komory ČR a exministr zemědělství Miroslav Toman, který Velebu v prezidentském postu vystřídá.

Personálie
Kateřina Šafaříková|09.01.2014

Eurotajemník Tomáš Prouza: Muž ohrožený vytěsněním

Byť stále ještě premiérský čekatel, Bohuslav Sobotka nečekal na jmenování předsedou vlády a veřejnosti oznámil, že chystá změnu na postu evropského tajemníka rodícího se kabinetu. Pokud se tedy Sobotka stane premiérem, současného muže pro Evropu na Úřadu vlády ČR Vojtěcha Bellinga vystřídá někdejší Sobotkův náměstek na ministerstvu financí Tomáš Prouza. Jeho budoucí pozici analyzuje Kateřina Šafaříková.

Reakcí:0
Podnikání a trhy|Personálie
Jakub Kalenský|12.12.2013

Další Zemanova „trefa“ – lánské lesy bude řídit bankrotář

Prezident Miloš Zeman potvrzuje slova o tom, že se na Hradě obklopuje tím nejhorším, co česká politicko-byznysová sféra nabízí – takzvanými politickými podnikateli, šíbry, nebo prostě kmotry. Dokonale to demonstruje jeho poslední kousek: do čela lánských lesů jmenoval Miloše Baláka, jenž pracoval pro Pavla Dlouhého nebo Vojtěcha Slówika.

Reakcí:6
Právo a bezpečnost|Personálie
Kateřina Menzelová|06.12.2013

Nový ředitel právníků Žákova resortu: Bez „klasického“ právního vzdělání

Novým ředitelem právního odboru ministerstva dopravy byl jmenován Robert Pálenský. Přestože nemá „klasické“ právní vzdělání, ani se nikdy nevěnoval veřejným zakázkám. Kolují spekulace, že byl instalován na přání samotného ministra v demisi Zdeňka Žáka. Ten to ale odmítá.

Reakcí:2
Personálie
Adam Junek|26.11.2013

Trafikantům Fuksovi a Vondrovi končí angažmá na Ruzyni

Posledním z trojlístku rebelujících poslanců ODS, který zůstával ve funkci, jež měla být odměnou za to, že se vzdal mandátu, byl Ivan Fuksa. V rámci zeštíhlení představenstva Českého Aeroholdingu ale o svůj post přijde. Ke konci listopadu rezignuje i na manažerskou funkci v leteckém holdingu. Spolu s ním odchází také Alexandr Vondra a další dva členové dozorčí rady.

Reakcí:3
Personálie
Adam Junek|19.11.2013

Připravuje se konec trafikantů z ODS na pražském letišti

Ministr financí Jan Fischer ohlásil redukční dietu ve statutárních orgánech státem ovládaných firem. ČESKÁ POZICE nyní zjistila, jak má zeštíhlování vypadat v Českém Aeroholdingu, pod nějž spadá ruzyňské letiště a České aerolinie. Z dozorčí rady má odejít Alexandr Vondra. Představenstvo má být minulostí pro Ivana Fuksu, který je ale ve firmě i v manažerském postu.

Reakcí:1
Personálie
Adam Junek|18.11.2013

Bývalý šéf Úřadu vlády Jan Novák by mohl kontrolovat bezpečnost Ruzyně

Kariérní úředník Jan Novák působil na Hradě za dvou prezidentů a na Úřadu vlády za dvou premiérů. Vedl neúspěšnou prezidentskou kampaň Janu Fischerovi a kvůli ní musel opustit post náměstka Národního bezpečnostního úřadu. Od té doby žádnou oficiální funkci nemá. To se však může brzy změnit, zaznamenali jsme úsilí, aby se Novák dostal dostal na Letiště Václava Havla, tedy do státního Českého Aeroholdingu. A to do pozice, kde by měl přístup k citlivým informacím.

Reakcí:2
Personálie
Jiří Táborský|15.11.2013

Válka v Liberálním institutu: Ředitel Ševčík odvolán, ten to však odmítá

Členská schůze Liberálního institutu v pátek odvolala tři členy správní rady. Mezi nimi i docenta Miroslava Ševčíka, který byl jejím předsedou. Dále odvolala tři členy dozorčí rady, mezi jinými i Miroslava Ševčíka juniora. Ševčík senior zcela odmítá legitimitu této schůze, protože podle něho nebyla část členů Liberálního institutu na hlasování vpuštěna.

Reakcí:13
Personálie
Adam Junek|14.11.2013

Deníky Mafry mají nové šéfy. MF Dnes povede Sabina Slonková.

Vlajková loď vydavatelství Mafra deník Mladá fronta Dnes získala do svého čela výraznou osobnost české žurnalistiky, současnou šéfreportérku deníku Aktuálně.cz a šéfredaktorku večerníku Insider Sabinu Slonkovou. Do vedení Lidových novin se po čtyřech letech vrátil Veselin Vačkov.

Reakcí:5
Personálie
Ondřej Koutník|12.11.2013

Kdopak se to vrátil do dopravního podniku? Karel Březina!

Podle usnesení rady hlavního města ze dne 5. listopadu se členem dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy stal Karel Březina. Matador pražské sociální demokracie nastoupil na uvolněné místo po odvolaném Pavlu Hurdovi z ODS. Březina se tak vrátil na „místo činu“, protože v dopravním podniku působil už v letech 2007 až 2011, poslední rok dokonce dozorčí radě šéfoval. Za jeho éry byl uskutečněn například kontroverzní projekt Opencard.

Reakcí:7