Moderátor ČT24 diskusi se Sulíkem odborně nezvládl

Daniel Takáč buď Sulíka neposlouchal, nebo problematice řešení dluhů eurozóny zkrátka příliš nerozumí.

Ekonomika
István Léko | 16.12.2011

Moderátor ČT24 Daniel Takáč čtvrteční diskusi v pořadu Hyde Park se slovenským politikem Richardem Sulíkem na téma eura a Evropské unie odborně zrovna nezvládl. Buď Sulíka neposlouchal, nebo problematice řešení dluhů eurozóny zkrátka příliš nerozumí.

Příklad za všechny: Když předseda strany Sloboda a solidarita celkem polopaticky vysvětloval, kdo jsou věřitelé bank, penzijních či hedgeových fondů, kteří žijí z toho, že tyto finanční instituce investují peníze, Takáč se Sulíka zeptal: „A ty věřitelé jsou kdo?“ Slovenský politik na něj vteřinu zíral a pak odpověděl: „Teraz som vám to povedal.“

Kdyby v pořadu Hyde Park hovořil profesor fyziky Jiří Chýla o hledání Higgsova bosonu, podobná reakce by se snad od moderátora dala i pochopit. Jenže Sulík hovořil o celkem triviálních vztazích mezi bankami a věřiteli.

Bylo by lepší, kdyby pořad Hyde Park v případě složitějších ekonomicko-politických témat moderoval redaktor Lukáš Dolanský, který je mnohem erudovanější a připravenější než Takáč. Co si o tom myslí ředitel České televize Petr Dvořák? Třeba mu poradí hejtmani nebo psychologové. 

Zobrazit diskusi
Reakcí:11

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

Pana Takáče

bohužel opravdu nemohu vidět/slyšet - nejenže je neerudovaný, ale jeho pravidelná podbízivá zmínka o palcích u mě vyvolává žaludeční křeče, např.: "to nám dáte na vědomí svými palci", "o tom rozhodnete svými palci" apod.

Mluvit jazykem mentálně zaostalých teenagerů by se na ČT24 opravdu mluvit nemělo, je do děsné. (Obdobně nevkusně působila i ta mladá žena.)

To ten nový moderátor je prima kluk se zřetelným IQ skutečným i sociálním.

Hyde Park a pan Sulík

Vážení,

nevím, co si o tom mám myslet. Je přece jasné, že Řecko a jemu další podobní falšovali údaje a žili na dluh. Jak to, že se na to nepřišlo dříve,kde jsou kontrolní mechanizmy EU? Jak to, že nebyli lháři potrestáni a EU do nich nalévala bezesmyslu peníze? To není jen o ekonomice, ale o důvěryhodnosti. Je jasné, že EU ve snaze být co největší nehleděla  na to, jestli přistupující státy jsou konkurenceschopné. Jak je možné, že místo EU orgánů činí dohody státníci dvou největších ekonomik t.j. Německa a Francie? Na co jsou potom orgány EU se svými 50 000 dobře placenými úředníky? Tam by se měly hledat rezervy. Podle mne není správné , abychom platili za něco, co jsme jako ČR nezavinili.

Navíc ani není jasné, kde by našich 89 mld. skončilo.

Tady je jádro pudla, není podstatné, zda pan Takáč zvládl moderátorskou činnost.

Neodvádějte, prosím, pozornost jinam.

Zdravím, nikdo přece nechce

Zdravím, nikdo přece nechce odvádět pozornost. O problémech EU a eurozóny píšeme dost a z různých pohledů na České Pozici jinde. Navíc tvrdím, že kdybychom měli erudované novináře ve veřejnoprávní televizi, tak by celá diskuse o této problematice vypadala jinak a lidé by mohli získat přesnější informace o tom, co se odehrává v EU.

S pozdravem - István Léko

 

 

Hyde Park a pan Sulík

Zdravím též,

je pravda, že jsem trochu odběhl od tématu,bohužel ale postrádám ve sdělovacích prostředcích objektivní názor na dění v EU. Podle mne byl pan Sulík teprve druhý,který promluvil o krizi EU v ČT otevřeně. Je pravda,že moderátor je od toho,aby moderoval, ale domnívám se,že pan Sulík byl schopen odpovídat na položené otázky "bez nápovědy" moderátora. Alespoň mě byly všechny položené dotazy jasné. Možná by ani nebylo vhodné zasahování moderátora,protože by pořad neměl spád. Ale to je můj subjektivní názor.

První solidní pořad,také Hyde Park a také kritický vúči EU,byl s panem Robejškem. Pan Robejšek je výborný teoretik . Pan  Sulík, jako bývalý  člen vlády SR se prakticky potkal s mašinérií EU,proto má být proč kritický.

Bohužel,ikdyž se choval podle pravidel,dopadlo to jak dopadlo a to je na tom to nejsmutnější....

Jinak děkuji za upozornění, příště už budu víc k věci.

S pozdravem

Vladimír K.

"Objektivní názor na dění v EU" - Proboha!

Tak Vy potřebujete objektivní názor novinářů na dění v EU? Copak nevidíte, že se většina evropských zemí včetně té naší zadlužila a nadále ještě více v zadlužování pokračuje?

Paralela s mentálně zaostalou chudobnou rodinou, které už nepůjčí Spořitelna a tak si začala půjčovat od Providentu, je myslím na místě.

Na to přece nepotřebuji novináře, aby mi "objektivně sdělili svůj názor na dění v EU"!

Vy ano?

 

Pavlína Kvapilová

A nejlepší byla paní Kvapilová, byla velmi dobře připravená. nevím, proč už tam není...

Česká a Slovenská verze odpovědnosti

Sice pan Léko zamýšlel článkem jiné téma, ale nemohu jinak než reagovat na příspěvek "murdocha". Naprosto souhlasím. Jen to potvrzuje fakt, že jiná než dvourychlostní EU není možná. On na to okrajově již upozornil kontroverzní Kalousek, že z diplomatického hlediska bychom měli nést svůj díl odpovědnosti. Že za falšování statistik a deficitní rozpočty v Olivových zemích nemůžeme? Pcha, jsme členy manželství EU27, inkoustem jsme to stvrdili, tak můžeme svým dílem za jakékoliv problémy tím, že jsme neprosadili opatření. Že Atény a další nedodržují Maastrich, psaly snad i bulvární periodika. Poláci jsou pragmatičtější, když se hlásí k závislosti na dotacích z EU. Naše HDP tvoří ze 40% export do EU, tak kde to vázne?

Pro pana Léka: ano, Takáč se na odbornější témata nehodí, navíc má, dle mého laického soudu, problémy s neutrálním postojem.

"tak kde to vázne?"

 

Vážený pane, klidně si cpěte EU peníze, ale laskavě pouze ze svého.

Zřejmě rád půjčujete komukoliv, kdo o to požádá bez toho, abyste věděl

1) účel půjčky,

2) úroky,

3) dobu splatnosti půjčky a šanci, že se Vám zapůjčené finanční prostředky vůbec ještě někdy vrátí.

 

A má-li se nám EU za neochotu k hazardování (s vypůjčenými, mimochodem) penězi dokonce snad mstít, tak je to další důvod, proč z ní vystoupit.

(Tzv. evropské peníze stejně znamenaly převážně jen průšvihy, zbytečně pořizované služby a statky - a zlodějny.)

 

Doporučuji, než-li to příště

Doporučuji, než-li to příště zas tak důsledně zaanalyzujete, tak si zjistěte základní fakta. Pak byste možná nemluvil o cpaní peněz do EU, ale MMF. Ve výsledku sice poplynou do EU, ale pozice věřitele je diametrálně odlišná...

 

On pan Sulík taky zrovna

On pan Sulík taky zrovna neexceloval:-) Jak umanuté děcko neustále opakoval, že Řecko, Itálie a Španělsko v eurozoně vůbec neměly být, že falšovaly své hospodářské ukazatele, aby se tam dostaly ( mě tedy dosud není známo, že by to dělal někdo jiný než Řecko se slovutnými poradci z GS), zesměšňoval bruselské summity a když přišlo na jeho originální řešení, tak se zmohl na rozpočtové škrty a opakování toho, že tam PIIGS nemají co dělat. Jakoby PIIGS i další v rozpočtech už neškrtaly.

 Chápu jeho postoj - vstoupíme do EU , neb je to výhodné, kohezní fondy etc. nám z jednoho našeho eura přinesou tři cizí, ale když se karta obrátí a máme platit, resp. ručit někomu my - tak to chraň Pánbůh!

Zdravím, na Sulíka taky mám

Zdravím, na Sulíka taky mám názor, je to velký obdivovatek VK, ale o to nejde. Moderátorovi jsem vytknul to, že Sulík občas řekl ne úplně přesnou věc a Takáč na to nedokázal správně reagovat nebo mu oponovat. Sulík spoustu věcí hrozně zjednodušuje, je to prostě politik.

István Léko

Skrýt diskusi

Oblíbený obsah